Per savo gyvavimo istoriją „Disney“ sukūrė daug nuostabių istorijų, kurios mus lydėjo nuo pat vaikystės. Daugybė personažų tapo mūsų favoritais, ir kai kurie jų tikrai užima svarbią vietą mūsų širdyse. Kaip bebūtų, veikiausiai daugelis nežino, kad nemažai šių veikėjų yra sukurti remiantis tikrais žmonėmis, neretai – įžymybėmis.

10. Edna Moda – Linda Hunt

Kalbama, kad Ednos, animacinio filmo „Nerealieji“, pasakojančio apie superherojų šeimą, veikėjos, personažas buvo sukurtas remiantis tikra mados dizainerės Editos Head gyvenimo istorija. Tačiau, nepaisant to, Ednos išvaizda kone idealiai atitinka aktorę Lindą Hunt.

9. 4 Grifai – „Bitlai“

Kuriant animuotą „Džiunglių knygos“ versiją, „Disney“ ir kūrėjai sugalvojo į savo kūrinį įtraukti „Bitlus“. Tuomet, 1967-aisiais, jie jau buvo viena žinomiausių to laikmečio grupių. Johnas Lennonas, Paulas McCartney, Georgas Harrisonas ir Ringo Starras turėjo įgarsinti grifų kvartetą. Paukščiai taip pat turėjo pašėlusias šukuosenas ir turėjo atlikti dainą „That‘s What Friends Are For“. Tačiau, nors grupė ir įkvėpė šiuos paukščius, to nepakako, kad planui būtų lemta išsipildyti.

Sakoma, kad Lennonas atsisakė pasirodyti filme. Grupės vadybininkui Brianui Epsteinui jis pasakė, kad „Disney“ veikiau turėjo pasamdyti Elvį Preslį. Johno Lennono atsisakymas lėmė, kad grifai tiesiog kalbėjo su akcentu, būdingu Liverpulio gyventojams, o juos įgarsino J. Patas O“Malley, Digby Wolfe, Lord Tim Hudson ir Chadas Stuartas.

8. Malefisentė – Eleonora Audley

Eleonora Audley ne tik įgarsino Malefisentę iš „Miegančiosios Gražuolės“, bet „Disney“ komanda jos taip pat paprašė ir suvaidinti kai kurias scenas, kurios animatoriams padėjo kurti išgalvotą personažą. Tai reiškia, kad aktorės pasirodymas ir gestai tapo įkvėpimu kuriant Malefisentės judesius ir veido bruožus. Taip pat Eleonora tapo įkvėpimu ir kuriant kitą animacinį personažą, legendinės Pelenės piktąją pamotę.

7. Triušė Džesika – Rita Hayworth

„Kas pakišo triušį Rodžerį?“ veikėja tapo ikona dėl pasirodymo filme ir savo įstabios figūros. Tačiau jos išvaizda nebuvo atsitiktinė: triušė Džesika buvo kurta remiantis nuostabiosios aktorės Ritos Hayworth išvaizda. Tik pradėjus plėtoti veikėjos dizainą, rašytojas Gary K. Wolfas ją planavo kurti pagal šokėją iš trumpo animacinio filmuko, „Red Hot Riding Hood“ (kūrėjas – Texas Avery). Tačiau vėliau, jau filmo kūrimo procese, triušės Džesikos įvaizdis keitėsi – šiuos pokyčius įkvėpė keletas aktorių, tačiau daugiausiai įtakos neabejotinai turėjo Rita. Richardas Williamsas, animacijos režisierius, teigė, kad jis stengėsi personažą daryti identišką Hayworth, tačiau su Veronikos Lake šukuosena.

6. Skrybėlius – Edas Wynnas

Skrybėlius – vienas unikaliausių ir labiausiai pastebimų veikėjų kūrinyje „Alisa stebuklų šalyje“. Animuotoje romano versijoje šio veikėjo išvaizdą, manieras ir charakterį įkvėpė aktorius Edas Wynnas. Jis taip pat įgarsino šį personažą, tad ganėtinai sąžininga teigti, kad jis pelnytai pasitarnavo ir kaip modelis filmo kūrėjams, kūrusiems Skrybėliaus personažą.

5. Scat Cat – Luisas Armstrongas

Animacinio filmuko „Aristokatės“ veikėjo Scat Cat vaidmuo originaliai buvo sukurtas Luisui Armstrongui, žymiam džiazo atlikėjui ir trimitininkui. Buvo planuojama, kad jis galėtų įgarsinti populiarų katiną, kuris turėjo būti pavadintas Satchmo the Cat. Dėl netikėtų sveikatos problemų Armstrongas nebegalėjo prisidėti prie projekto. Tai kūrėjus paskatino pakeisti džiazo atlikėją kitu puikiai žinomu muzikantu, Scatmanu Crothersu. Dėl to veikėjo vardas buvo pakeistas į Scat Cat, ir jam buvo sukurta nauja daina, kurią atliko Crothersas.

4. Ursula – Harris Glenn Milstead, dar žinomas kaip Divine

Harris Glenn Milstead, geriau žinomas slapyvardžiu Divine, buvo žymus amerikiečių aktorius ir persirengėlis, kuris tapo įkvėpimu kuriant piktąją Ursulą animaciniame filme „Mažoji undinėlė“. Jo pasirodymai ir pristatymai buvo kritiški dėl savybių, neįtikėtino stiliaus ir piktadarės charakterio.

3. Alisa – Kathryn Beaumont

Pagrindinė „Alisos stebuklų šalyje“ veikėja, Alisa, buvo sukurta remiantis aktore Kathryn Beaumont, kuri taip pat tapo ir Alisos balsu. Kompanijos animatoriai merginą pavertė modeliu tam, kad sukurtų Alisos įvaizdį – jai tuomet tebuvo dešimt. Nesuskaičiuojama galybė fotografijų įamžino mergaitės darbą, o šalia jų išliko ir vaizdo įrašas, kuriame ji matoma vaidinanti ir įrašinėjanti Alisos balsą.

2. Cruella de Vil – Tallulah Bankhead

Animuota Kruelos de Vil versija ekranuose pirmą kartą pasirodė 1961-aisiais, filme „101 dalmatinas“. Šioje kino juostoje Kruelą įgarsino Betty Liu Gerson, tačiau Marcas Davisas, animatorių komandos vadovas, Kruelos personažą turėjo sukurti iš nieko, todėl jis su komanda nusprendė remtis Tallulos Bankhead asmenybe ir manieromis.

1. Snieguolė – Marge Champion

Marge Champion – viena simboliškiausių XX-ojo amžiaus šokėjų. Vos sulaukusi keturiolikos ji jau pretendavo į Snieguolės rolę. Jos užduotis buvo atkurti personažo scenas stebint animatoriams. Negana to, jos prašyta išlaikyti elegantiškus ir švelnius judesius, kurie taip pat turėjo tapti princesės charakterio dalimi. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl Marge pavyko gauti šį vaidmenį – jos tėvas. Nors ji turėjo išskirtinį talentą šokiams ir vaidinimui, tačiau šalia to buvo auklėjama elgtis kaip aukštuomenės atstovė. Ernestas Belcheris, mergaitės tėvas, mokė ją nusilenkti ir nuolat elgtis itin švelniai. Toks auklėjimas padėjo jai gauti Snieguolės vaidmenį, kadangi jos manieros ir pozos atitiko prodiuserių įsivaizdavimą.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto