Mes mylime aktorius dėl jų išvaizdos, talento ir charizmos, bet retai kada susimąstome, kodėl būtent šie iš šimtų kitų talentingų ir žavių aktorių tapo pačiais sėkmingiausiais. Visa esmė tame, kad jie yra pasiryžę padaryti bet ką, kad tik kuo puikiau įkūnytų savo veikėją ir vadovaujasi ne vien įprastiniais metodais ar taisyklėmis.

Mes ir iki dabar gerbėme šiuos aktorius, tačiau įskyrus aktorius, kurie į vaidmenis įdeda dalelę savęs, tai padeda mums lengviau suprasti, kodėl šie aktoriai pasiekė tokių karjeros aukštumų.

Henris Kavilas – Geraltas iš Rivijos

Henriui gavus Geralto vaidmenį, daugelis žaidimų ir knygų gerbėjų nusivylė. Bet jis juos pilnai suprato. Pats aktorius buvo didelis „Raganiaus“ pasaulio gerbėjas ir puikiai jautė veikėją. Kavilas, norėdamas skambėti kaip vaizdo žaidimų aktorius, ne tik kad pakeitė savo paties balsą, bet atliko ir daugiau pakeitimų, kurie nustebino komandą.

„Prieš filmuojant sceną aš pasižiūriu į save ir sakau „Ant manęs reikia daugiau purvo“. Jie prieina prie manęs su tokiu mažutėliu ritinėliu – tai lyg pora į rutulį suvyniotų dulkėtų pėdkelnių – ir pradeda juo mane tapšnoti. O aš sakau „Na, vyručiai, to negana“. Tada einu pastovėti lietuje, o kartais netgi pasivartau balose“. Taip pat Kavilas skaitydavo „Reddit“ komentarus ir apsvarstydavo tam tikras pagrįstas idėjas.

Džonis Depas – Kapitonas Džekas Sperou

Depas sukūrė ypatingąją Džeko eiseną dėl praktiškos priežasties. Esmė tame, kad taip reikia vaikščioti laive arba dėl siūbavimo paprasčiausiai nuolat puldinėtum. Todėl Džekas (kaip patyręs jūrininkas) negali atsikratyti šio įpročio net ir tada, kai būna ne laive. Tai buvo viena iš Depo idėjų. Bet iš pradžių Disnėjus pamanė, kad jo vaidyba kiek per daug ekscentriška ir nedaug trūko, jog atsisakytų aktoriaus – tai būtų buvus didžiausia jų klaida.

Žiūrint “Karibų piratus” galimai pastebėjote raudoną dėmę ant Džeko Sparou veido, kuri iš filmo į filmą vis didėja. Šį pokštą su grimerių koloboravimu sugalvojo pats Džonis Deppas, pasirodo, garsusis piratas serga Sifiliu ir liga progresuoja!

Alanas Rikmanas – Hansas Gruberis

Nors aktoriaus vaidmuo filme „Kietas riešutėlis“ buvo debiutinis, jis jį atliko itin profesionaliai. Būtent Alano mintis buvo apvilkti veikėją prabangiu kostiumu, o ne karine uniforma ir įtraukti sceną, kurioje jis apsimeta įkaitu. Iš pradžių jo idėjas atmetė, bet vėliau scenarijus buvo perrašytas. Rikmanas nebuvo tiesiog banditas, kokiu jį norėjo paversti kūrėjai, tačiau ir itin charizmatiška bei gudri asmenybė. Galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl šis 30 metų senumo filmas vis dar populiarus.

Dženifer Aniston – Justina

Tam, kad tinkamai pavaizduotų nelaimingą Justiną iš filmo „Geroji mergaitė“, aktorė patyrė fizinę transformaciją. Jos standumas buvo lengvai matomas ir jaučiamas: ji ėjo mažais žingsneliais, veidas buvo liūdnas, o rankos tiesiog kabojo… Kad pasiektų tokio efekto, aktorė turėjo mėnesį laiko vaikščioti su prie riešų pririštais svarmenimis. Filmas netapo itin populiariu, tačiau Dženifer Aniston įrodė, jog gali atlikti ir tokį vaidmenį.

Džeikas Džilenholas – Luisas Blumas ir detektyvas Lokis

Džeikas yra vienas drąsiausių savo kartos aktorių – jis dažnai atlieka itin sudėtingus ir neįprastus vaidmenis. Filme „Nakties klajūnas“ jis manė, kad jo veikėjas panašus į kojotą ir perteikė tai ekrane. Džilenholas sukūrė tokį veikėją, kuris nežino, kas yra empatija ir kuriam terūpi ką nors pelnyti. Gavus galimybę užsidirbti pinigų, akys tiesiog sužiba ir jis nustoja mirksėti. Tai gąsdino žiūrovus, bet tokia ir buvo aktoriaus mintis: šiose scenose jis panašus į tikrą psichopatą.

Įdomu tai, kad tais pačiais metais Džilenholas įkūnijo visai priešingą veikėją – detektyvą Lokį, filme „Kaliniai“. Veikėjas išaiškino visas ankstesnes bylas, tačiau paieškoje priėjęs aklavietę labai susinervino. Džeikas ir vėl pasinaudojo savo išraiškingomis akimis – pradėjo itin dažnai mirksėti.

Entonis Hopkinsas – Hanibalas Lekteris

Entonio veikėjas filme „Avinėlių tylėjimas“ buvo pats įspūdingiausias, nors ekrane jį matėme tik apie 20 minučių. Jo užburiantis žvilgsnis nuostabus. Manoma, kad filmo metu jis išvis nemirksėjo, bet tai netiesa. Jis mirksėjo, bet labai retai ir lėtai, ir atrodė, kad jis tai daro tik tada, kai pats nori. Galbūt iš čia Džilenholas sėmėsi įkvėpimo filmui „Nakties klajūnas“.

Sandra Bulok – Anė

Savo vaidmeniui filme „Greitis“ Sandra neišmoko tiesiog vairuoti. Ji gavo tikrą vairuotojo pažymėjimą, leidžiantį jai vairuoti autobusą, o egzaminą išlaikė iš pirmo karto. Filmas buvo labai populiarus, o kartu išpopuliarino ir aktorę.

Denis DeVitas – Loraksas

Kai kurie aktoriai gali įgarsinti savo veikėjus skirtingomis kalbomis. Tai rinkodaros ėjimas, kadangi žmonės nori girdėti originalius aktorių balsus, bet jie nemoka kalbos. Denis DeVitas Loraksą įgarsino ne tik angliškai, bet ir rusiškai, ispaniškai, itališkai ir net vokiškai, nors nemoka nei vienos šių kalbų. Jis manė, kad jam tai bus puikus iššūkis.

Vigo Mortensenas – Aragornas

Pasirodo, Vigo Mortensenas irgi skaito knygas ir jas gerbia. Būtent todėl jis nusprendė išvis nepasirodyti „Hobito“ trilogijoje. Jis sakė „Jūs žinote, ar ne, kodėl Aragorno nėra „Hobite“? Nes tarp knygų yra 60 metų tarpas!“

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto