Kino kūrėjas Guillermo del Toro, savo filmuose skiriantis gilią ir nuolatinę meilę pabaisoms, leidžiasi į neatrastą teritoriją, palikdamas mistines būtybes, kad galėtų susikoncentruoti į kai ką baisiau: žmones.

Naujasis režisieriaus trileris „Košmarų alėja“ (angl. „Nightmare Alley“), pažiūrėjus pirmąjį anonsą, atrodo, jog bus iki šiol tamsiausias Guillermo del Toro filmas. Be to, naujausiame „Oskaro“ laureato projekte kaip niekuomet ankščiau gausu ryškiausių kino žvaigždžių, tokių kaip Cate Blanchett, Bradley Cooper, Willem Dafoe, Rooney Mara, Ron Perlman, Toni Collette, David Strathairn, Tim Blake Nelson ir kt.

Filme „Košmarų alėja“ pagrindinį karnavale dirbančio abejotinos moralės sukčiaus Stentono Carlisle vaidmenį atlieka aktorius Bradley Cooper. Prie jo prisijungia viena ryškiausių Australijos aktorių Cate Blanchett, psichologės ir karnavalo bendradarbės Lilės Ritter vaidmenyje, siekianti atskleisti koks iš tiesų yra Stentonas.

Filmo istorija paremta originaliu 1946-ųjų William Lindsay Gresham romanu, kuris jau kartą buvo pritaikytas 1947-ųjų metų filmui. Tačiau režisieriaus Guillermo del Toro teigimu, žiūrovai neturėtų tikėtis tiesioginio ankstesnio filmo perdarymo.

„Mes sąmoningai leidžiama ankstesniam filmui egzistuoti savo erdvėje. Vienas iš dalykų, dėl kurių visi sutikome, buvo nežiūrėti daugiau to filmo. Mums patiko tai, kas jame egzistavo, manome, kad jame yra nuostabių dalykų, bet tai, ko aš norėjau buvo arčiau košmaro. Filmai panašūs savo žanru tik tuo, kad juose kalbama apie amerikietišką svajonę, kuri visuomet gali tapti tikru košmaru.“ – naująjį filmą apibūdina režisierius Guillermo del Toro.

JAV kino meno ir mokslo akademija visada buvo palanki piktadariams, niekšiškiems personažams. Aktorės Mo‘Nique (filmas „Meilutė“) ir Allison Janney (filmas „Aš esu Tonia“) laimėjo geriausios antro plano aktorės „Oskaro“ statulėles už niekšingų merginų vaidmenis. Dukart „Oskaro“ laureatė Cate Blanchett („Aviatorius“, „Džesmina“) šiemet gali drąsiai pratęsti šią tendenciją, atlikdama dvilypės fatališkos moters vaidmenį būsimame Guillermo del Toro mistiniame trileryje „Košmarų alėja“.

Remiantis įspūdinga pirmojo anonso medžiaga, filmas „Košmarų alėja“ greičiausiai pelnys daugybę nominacijų. Atsiranda net tokių kino kritikų, kurie mano, kad „Košmarų alėjos“ nominacijų skaičius bus dviženklis. Primename, jog paskutinis Guillermo del Toro filmas „Vandens forma“ (angl. „Shape of Water“) pelnė net 13-a „Oskaro“ nominacijų, laimėjo keturias, įskaitant geriausio filmo ir geriausio Meksikos vizionieriaus režisieriaus apdovanojimus.

Cate Blanchett iki šiol yra gavusi septynias „Oskaro“ nominacijas. Jei aktorė laimėtų trečiąją JAV kino meno ir mokslo akademijos statulėlę ji prisijungtų prie labai išskirtinio klubo su Meryl Streep, Daniel Day Lewis bei Frances McDormand.

Režisieriaus Guillermo del Toro mistinis trileris „Košmarų alėja“ Lietuvos kinuose nuo sausio 28 d.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto