Rugsėjo 30 dieną „NETFLIX“ platformą pasiekė dar vienas prodiuserio Ryano Murphy‘io kuruojamas projektas – LGBT+ drama „Vaikinai grupėje“ (angl. „The Boys in the Band“), kurios režisieriumi tapo Joe‘is Mantello, o pamatu – itin populiari 2018 metais Brodvėjuje rodyta pjesė.

Filmo siužetinės linijos metu atsiduria į gimtadienio vakarėlį 1968 metais viename iš Niujorko butų susirinkę homoseksualūs vyrai, kurie dėka vieno žaidimo sužino vienas apie kitą tai, kas gali nulemti jų tolimesnę draugystę.

Kaip ir visuose Ryano Murphy‘io prodiusuotuose projektuose bei jo nuostabiame ir 2014 metais dienos šviesą išvydusiame režisūriniame darbe „Normali širdis“ (angl. „The Normal Heart“), taip ir šiame filme, yra iškeliamos visokiausios su LGBT+ bendruomene susijusios problemos. Ir tai yra puiku, kad Holivude yra tokių žmonių, kurie bando edukuoti ir per savo matomą prizmę supažindinti žiūrovus su šia tema. Kalbu aišku apie tokius žiūrovus, kurie gyvena įstrigę XIX amžiuje ir nemato to, kad pasaulis pasikeitė ir netradicinės orientacijos žmonės neturi slapstytis, kad visokie netolerantiški degeneratai jų nenuskriaustų.

Filmo cinkeliu tampa įtraukianti istorija, kuri yra vystoma vienoje patalpoje, bei intriga, kuri pradeda augti ekrane įpusėjus šiam pasakojimui. O auga ji dėl to, jog įvyksta įdomiai pateiktas siužetinės linijos lūžis, privertęs pažiūrėti į šią lengvai ir šmaikščiai prasidėjusią istoriją iš visiškai kitokios perspektyvos. Aišku, nepasakosiu jums apie ką kalbu, nes nenoriu gadinti staigmenos.

Taip pat, šio labai minimalistinio filmo pliusu tampa labai charizmatiški ir puikiai ekrane atsivėrę herojai, kurie leidžia susipažinti su jų tamsiausiomis paslaptimis ir pamatyti, kaip vienas ar kitas iš jų sugeba tvarkytis su ne itin palankiai jiems susiklosčiusiomis situacijomis. Jau nekalbu apie puikius ir peno apmastymams suteikiančius dialogus, kuriais kiekvienas iš filme pasirodžiusių veikėjų buvo papuoštas.

Čia netrūksta humoro, bet taip pat netrūksta ir rimtų pokalbių apie gana aktualias socialines temas, kurios buvo svarbios tiek septintajame praeito amžiaus dešimtmetyje, tiek ir dabartinėje visuomenėje. Ir klausytis visų tų pokalbių yra išties vienas didelis malonumas.

Kaip jau įprasta, Ryano Murphy‘io kuruojami projektai atrodo tiesiog įspūdingai. Tad nemanau ar verta vėl lieti ditirambus apie kostiumus, dekoracijas, grimą bei projekto produkcijos dizainą, kurie tiesiog akimirksniu pakeri akis. Garso takelis, kameros darbas, garso ir vaizdo montažas – dar vienas didžiulis filmo pliusas. Jeigu žiūrėjote bent vieną mano paminėto prodiuserio darbą, žinote, kokios estetikos laukti.

Aktorių kolektyvas filme irgi nuostabus. Čia mes turime tokius aktorius kaip Zachary‘is Quinto, Jimas Parsonsas, Charlie‘is Carveras, Andy‘is Rannelsas, Brianas Hutchisonas, Mattas Bomeris ir kt. Kaip jei pasirodė? Mano nuomone – fantastiškai.

Apibendrinant šį naują Ryano Murphy‘io darbą, galiu tik pasakyti, jog jeigu Jums patinka pokalbių filmai, kuriuos lydi estetinis grožis ir gera aktorių palyda, nepraleiskite šios juostos.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto