57 metų aktorius kalbėdamas apie save teigia, kad dėl nieko gyvenime nesigaili, nes mato, jog visa tai veda prie kažko svarbaus. Tačiau kad ir koks talentingas aktorius yra Nicol‘as Cage, tačiau pramogų pasaulyje garsėja dėl nepastovaus asmeninio gyvenimo, bei neapgalvotų išlaidų.

Karjeros pradžia bei meilė vaidybai:

Nicolas Cage’as įsimylėjo vaidybą per vasaros pamokas Amerikos konservatorijos teatre San Franciske. Tuomet jis jau filmavosi paauglių komedijose, tokiose kaip „Fast Times“ Ridgemont High mieste, taip pat vaidino įvairiausius vaidmenis tokiuose filmuose kaip „Arizonos pakėlimas“, „Moonstruck“ ir „Con Air“, tačiau didelės sėkmės už šiuos vaidmenis nesulaukė, juolab, daugelis vaidmenų buvo antraeiliai.

Aktoriaus karjeroje jis įgijo pripažinimą pasirodžius 1987-ųjų romantinėje komedijoje „Moonstruck“ ir brolių Coenų „Raising Arizona“. Būtent tuo metu aktorius iš tikrųjų pradėjo tobulinti savo amatą, o žmonės atkreipė dėmesį į tokius filmus kaip „Laukinėje širdyje“.

Cage’as nuolatos ieškojo pastovaus darbo ir greitai pasiekė savo amato viršūnę būdamas 31-erių, laimėdamas 1996 m. „Oskarą“ kaip geriausias aktorius filme „Išvykimas iš Las Vegaso“, kur vaidino savižudį alkoholiką.

Nepaisant to, kad atrodė rimto aktoriaus, turinčio unikalius dramos ir komedijos vaidmenis, karjeros pradžia, Cage’as pasuko kitu keliu, vietoj to pasirinkdamas veiksmo / nuotykių filmus. Tik įvertinęs savo akademijos apdovanojimą, jis vaidino kaip Stanley Goodspeedas kartu su Seanu Connery Maiklo Bėjaus filme „Uola“. Po to kitais metais pasirodė „Kalinių lėktuvas“ ir „Face / Off“.

Žmonės mėgo dirbti su juo. Jerry Bruckheimeris kartą pasakė: „Niekada negali žinoti, kur jis eina. Pažįsti tam tikrus aktorius, stebi juos ir žinai jų manieras. Jūs žinote, ką jie jums duos. Su Nicu niekada negali žinoti, kas nutiks, žinai … kaip jis užims sceną, ką darys su scena, ką veiks su personažu. “

Galima sakyti, kad Nico Cage’o talentas niekur nedingo, tačiau kino ekranuose šį aktorių matome vis rečiau arba jo atliekami vaidmenys nebe tokie stiprūs kaip anksčiau. Manoma, kad taip yra todėl, kad jo piniginės problemos ir didžiulės skolos privertė aktorių rasti būdą kuo greičiau atgauti milijonus dolerių. Tai paskatino jį atlikti visus siūlomus vaidmenis, kurie sumokėdavo deramą sumą.

Pažvelgus į top 10 prasčiausių Nicolas Cage‘so filmų galime pastebėti, kad didžioji dalis yra išleisti po 2009 metų finansinės aktoriaus krizės. Pavyzdžiui filmas, kuris yra įvardijamas kaip vienas iš prasčiausių aktoriaus vaidmenų yra „Arsenal“, išleistas 2017 metais, o filmas „Ghost Rider: Spirit Of Vengeance „ buvo išleistas 2011 metais, iš karto po finansinių nesėkmių.

Finansinės nesėkmes lėmusios prastus aktoriaus vaidmenis:

Dauguma finansinių sėkmės sulaukusių Cage’o filmų buvo veiksmo / nuotykių žanre. Antrame iki šiol daugiausia uždirbančiame filme „Nacionalinis lobis“ jis vaidina ekscentrišką istoriką, kuris leidžiasi į pavojingą nuotykį, norėdamas rasti lobį, paslėptą Jungtinių Valstijų įkūrėjų.

Atrodo, sunku patikėti, tačiau tik prieš du dešimtmečius Nicas Cage’as buvo labai gerbiamas lyderis, gryninantis didžiausius Holivudo čekius bei Holivude daugiausia uždirbantis žmogus, kurio vertė buvo 150 mln.

Sulaukęs keturiasdešimtmečio vidurio Nicolas Cage’as išleido tiek pinigų, kad sugėdino Arabijos karalių. Nors aktorius apkaltino bei padavė į teismą savo finansininką, teigdamas, kad jis nusiuntė jį „žlugdymo keliu“, kiti sako, kad tai buvo jo beprotiškos asmeninės išlaidos.

Vienas garsiausių aktoriaus pirkinių buvo 67 milijonų metų senumo „Tarbosaurus“ dinozauras, kurį jis nusipirko aukcione. Aktorius sumokėjo 300 000 USD už kaukolę tik už tai, kad vėliau paaiškėtų, jog ji buvo pavogta. Vėliau jis jį perdavė Mongolijos valdžios institucijoms, kad būtų galima grąžinti pradiniam savininkui. Jam taip pat priklausė priešistorinė meškos kaukolė, kurios vertė tūkstančiai, kurią jis netyčia sunaikino žaisdamas namuose.

Cage‘ui kadaise priklausė 15 rezidencijų, įskaitant 25 milijonų dolerių pakrantės namą Niuport Biče, Kalifornijoje, 15,7 milijono dolerių vertės kaimo turtą Niuporte, Rodo saloje, ir 8,5 milijono dolerių buveinę Las Vegase. Akivaizdu, jog aktorius dažnai investuodavo į nekilnojamą turtą, kuriuo vėliau nesirūpindavo. Taip pat aktorius Europoje įsigijo ne vieną, o dvi pilis už atitinkamai 10 ir 2,3 mln ir lyg to būtų maža už 3 mln. dolerių jis gavo apleistą salą Bahamuose.

Tačiau apgaubtas šlovės ir dėmesio Cage‘as ilgai neišlaikė savo turto. Jis jį iššvaistė brangiems ir dažnai ekscentriškiems pirkiniams, galų gale susidūrė su kelių nekilnojamojo turto objektų uždarymu ir turėjo sumokėti IRS 6,3 mln. USD nekilnojamojo turto mokesčių.

Šiuo metu Nicol‘as Cage‘as Holivude yra vertinamas 25 milijonais dolerių, kas privertė aktorių būti nebe tokiu išrankiu, renkantis vaidmenį. Keletą naujausių Cage’o vaidmenų kritikai vertino kaip „atlyginimų koncertus“, kuriuos imtasi tik dėl jo skolų.

Tačiau ne visos aktoriaus išlaidos buvo skirtos savoms reikmėms. 2009 m. Jungtinės Tautos Cage’ą paskelbė pasauliniu metų piliečiu už humanitarines pastangas, ypač už dalyvavimą kuriant buvusių karių vaikų fondą.

Meilės paieškos trunkančios trisdešimt metų bei kaltinimai smurtu:

Nors Cage‘as buvo du kartus nominuotas Oskaro apdovanojimui ir vieną kartą laimėjęs už savižudiško alkoholiko pasirodymą filme „Išvykimas iš Las Vegaso“, tačiau sėkminga karjera nereiškė sėkmingo asmeninio gyvenimo. Iš viso Cage‘as buvo vedęs penkis kartus.

Pirmoji aktoriaus žmona buvo aktorė Patricia Arquette. Jiedu susitiko restorane 1987 m., Kur Cage‘as iš karto pasiūlė merginai susituokti. Tuo metu merginai tebuvo 19 metų, todėl išsigandusi atsisakė aktoriaus pasiūlymo, tačiau prabėgus ne veniems metams, 1995 m. Arquette pasakė, kad paskambino Cage’ui, sakydama: „Aš pasiruošusi ištekėti“. Būtent šiais metais Cage‘as turėjo savo pirmąją santuoką, kuri oficialiai nutraukta buvo 2001 metais.

Dar prieš oficialias skirybas su pirmąją žmona, 2000 metais, Cage‘as vakarėlyje susipažino su su Lisa Marie Presley, Elvio ir Priscilla Presley dukra. Jiedu susituokė 2002 m. rugpjūtį ir po trijų mėnesių lapkričio mėnesį pateikė skyrybų prašymą, tačiau oficialiai išsiskirti pavyko tik 2004 m. gegužės mėn. 2003 m. Kovo mėn. Interviu Barbarai Walters Cage‘as teigė -„Dažnai, kai yra du žmones, kurie yra labai stiprūs savo asmenybėmis, kartais santykiai tampa labai intensyvūs“

Iš karto išsiskyręs su antrąją žmona, aktorius užmezgė romaną su Alice Kim, kuri 2004 metais dirbo L.A restorane. Tuo metu Kim tebuvo 19 metų, o Cage’ui – 40 metų, tačiau po dviejų mėnesių nuo pažinties pradžios pora susituokė. „Mes tai padarėme, nes mylėjome vienas kitą“, – 2013 metais „The Guardian“ pasakojo Cage‘as. Ši, trečioji santuoka neapsiėjo be nesklandumų. 2011 metais Nicolas Cage’as buvo areštuotas Naujajame Orleane ir apkaltintas smurtu artimoje aplinkoje po ginčo su žmona Alice Kim. Policijos duomenimis Cage‘as sugriebė Kim už žasto ir nutempė ją link bendrų namų,o ant merginos rankų sužalojimų nebuvo rasta. Gal visa tai ir būtų likę nepastebėta, tačiau aktorius pradėjo daužyti šalia stovinčius automobilius ir bandė įšokti į taksi. Būtent tada policijos pareigūnas ir nusprendė sureaguoti, kadangi aktorius akivaizdžiai buvo neblaivus bei trikdė visuomeninę tvarką. Negana to, Cage‘as buvo tiriamas dėl smurto prieš vaikus, nes ginčijantis su žmona buvo matyti, kaip aktorius stumteli vaikus ir jie parkrenta. Galiausiai pora 2016 metais išsiskyrė.

Trumpiausiai trukusi aktoriaus santuoka buvo įteisinta 2019 metų kovą Las Vegase po metų pažinties su Erika Koike. Teismo dokumentuose, kuriuos gavo „The Blast“, Cage‘as teigė, kad jie abu buvo neblaivūs ir jam „trūko supratimo apie savo veiksmus vedant Koike tiek, kad jis nesugebėjo susitarti dėl būsimos santuokos “. Taip pat „Oskaro“ laureatas teigė, kad Koike nepranešė apie savo „kriminalinę istoriją“, kurią žinodamas aktorius, nebūtų vedęs šios moters. Atsižvelgus į visus aktoriaus argumentus, ši santuoka buvo anuliuota 2019 metais, kada ir buvo prasidėjusi.

Nors atrodo, kad aktoriui sunku išlaikyti ilgalaikius santykius, tačiau pastaruoju metu Cage‘as duodamas intervių teigia, kad šiuo metu yra be galo laimingas su savo mylimąja Riko Shibata. Būtent paskutinieji aktoriaus santykiai buvo oficialiai įteisinti šių metų vasario 16 d. Cage’as penktą kartą vedė savo merginą japonę Riko Shibata. Šią datą aktorius pasirinko ne be reikalo: „Data buvo pasirinkta jaunikio velionio tėvo gimtadieniui paminėti“, – žmonėms pasakoja Cage’o atstovas.

Vaidybos stilius bei išrastas metodas:

Pasirinkęs „išgyventi“ kiekvieną veikėją Nicolas Cage garsėja kaip metodo akrorius. Dažnai aktorius norėdamas lengviau įsijausti į tam tikrą personažą pasiryžta ekstremaliems žingsniams. Pavyzdžiui, norėdamas fiziškai pajusti savo personažo (veterano iš Vietnamo karo) skausmą, Cage’as pašalino du dantis be jokios anestezijos. Negana to, jis taip pat praleido penkias savaites su tvarsčiais suvyniotu veidu. Dėl šio poelgio aktorius sulaukė begalės neigiamų reakcijų. Lyg to būtų maža, kai Cage‘as nusiėmė tvarsčius, jo oda buvo užkrėsta dėl spuogų ir įaugusių plaukų.

2011 m. Vasario mėn. Cage’as teigė, kad tam tikru savo karjeros momentu jis suprato, kad sukūrė savo vaidybos metodą, kurį apibūdino kaip “Nouveau Shamanic”. „Nouveau Shamanic“ yra ne kas kita, kaip bandymas padidinti savo vaizduotę, kad patektumėte į spektaklį nejausdami, kad jį suklastojate. Jis pasižadėjo sau: „tam tikru momentu turėsiu parašyti knygą“ apie tai. Be to, vėliau Cage’as teigė, kad “Nouveau Shamanic” neįmanoma mokyti kitų ar išmokti. Tačiau galima atrasti. Aktorius teigė: „Jūs arba turite polinkį atverti savo vaizduotę, arba neturite. Jei turėtumėte tokį polinkį ir ketinate filmuoti sceną, kas priverstų jus patikėti tuo, ką ketinate daryti?

Aistra komiksams:

Nors žmonės daugiausia girdėjo apie aktoriaus gan didelius išlaidų įpročius, perkant retus automobilius ar didelius namus, tačiau tai, jog Nicol‘as Cage‘as yra didelis superherojų ir komiksų gerbėjas žino ne kiekvienas.

Cage‘as būdamas aistringas komiksų gerbėjas „Heritage Auctions“ aukcione išleido 1,6 milijonus USD už 400 komiksų kolekciją. Taip pat aktorius su sūnumi Westonu sukūrė komiksą „Voodoo Child“, kurį išleido „Virgin Comics“ . Cage’as yra tapytojo ir pogrindžio komiksų menininko Roberto Williamso gerbėjas ir kolekcininkas.

Taip pat skaitykite: Lupita Nyong’o – nuostabi aktorė stulbinanti savo vaidyba

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto