Niūrus ir šokiruojantis britų BBC One kurtas serialas „Liuteris“ suteikia žiūrovams progą pasinerti į tamsiąją kasdienybės pusę, su kuria kovoti tenka pagrindiniam serialo herojui, įžvalgiajam detektyvui, Džonui Liuteriui (Idris Elba).

Liuteris – visiškai savo darbui atsidavęs vyriausiasis detektyvas Londono sunkių tyrimų būryje. Valdomas stiprių emocijų ir nuolat į galvą plūstančių minčių, jis nuolat laviruoja tarp genialumo ir pražūties. Tiesa, gyvybė ir meilė yra didžiausios detektyvo vertybės, o savo darbo svarbą jis traktuoja tuo, jog gyvenimą turime tik vieną, tad nesvarbu kas ir kieno gyvybę atima, jie privalo už tai sumokėti.

BBC vadovė atsakinga už įvairovę sako, kad sėkmingasis jų detektyvinis serialas „Liuteris“ nėra pakankamai „autentiškas“.

Pagrindinis serialo veikėjas, Džonas Liuteris, kurį įkūnija Idris Elba, „neturi jokių juodaodžių draugų, nevalgo Karibų maisto ir autentiškumas visai nejuntamas“, sako Miranda Veiland.

„Puiku, kad yra serialų apie tokius žymius įvykius ir svarbiausius veikėjus, bet svarbu užtikrinti, kad visa juos supanti aplinka, kultūra, veiksmo vieta tai atspindėtų“, pirmadienį kalbėdama apie BBC įvairovės ir įtraukimo strategiją skaitmeninėje „MIPTV“ konferencijoje pridėjo ji. „Labai svarbu apsvarstyti, kaip, atsižvelgiant į pasakojimą, galime pasirūpinti programos autentiškumo išlaikymu“.

Veiland yra 2019 metais įkurto BBC kūrybinės įvairovės skyriaus viršininkė.

BBC atstovas spaudai CNN sakė, kad visuomeninis transliuotojas „nepaprastai didžiavosi“ „Liuteriu“. Serialas, kuriame taip pat vaidina ir Rūta Vilson, buvo transliuojamas nuo 2010 iki 2019 metų.

„BBC yra įsipareigoję ir toliau investuoti į įvairovę, o naujausios BBC One dramos „I may destroy you“ ir „Small axe“ yra to įrodymas“, sakė atstovas spaudai.

Praėjusių metų birželį transliuotojas teigė, kad atidės 112 mln. svarų (129 mln. eurų) daugiau nei trims metams, kad palaikytų įvairią produkciją. Jis taip pat įsipareigojo, kad penktadalis ekranuose nepasirodančio kūrybinio personalo būsimoje televizijos komandoje bus įvairios kilmės.

Gruodžio mėnesį BBC išdėstė naują įvairovės iniciatyvų planą, įtraukiantį turinio neįgaliesiems specialistų grupę bei tolesnį įvairių talentų investavimą.

Britų žvaigždė Idris Elba buvo tarp 300 juodaodžių menininkų ir vadovų, kurie birželį išdėstė savo palaikymą laiške, raginančiame Holivudą stoti į kovą su rasizmu.

Entonis Horovitsas, dviejų naujausių Džeimso Bondo knygų autorius, 2015 metais sakė, kad Elba „per daug miestietiškas“, kad įkūnytų išgalvotą slaptąjį agentą po to, kai gerbėjai įvardijo jį kaip pasirinkimą vaidmeniui.

Kai kuriems Elbos apibūdinimas, kaip „per daug miestietiškas“ reiškė užkoduotą „per daug juodas“. Horovitsas vėliau atsiprašė už tokį žodžių pasirinkimą.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto