1996-aisiais metais telefonas suskambo vargšės Keisės Becker (akt. Drew Barrymore) namuose ir siaubo žanras, kuriam sunkiai sekėsi patekti tarp populiariausių kino hitų, kartu su psichologiniu siaubo trileriu „Klyksmas“ (angl. „Scream“) sulaukė didžiulės sėkmės.

Scenarijaus autoriaus Kevin Williamson bei režisieriaus Wes Craven originali kino juosta „Klyksmas“ padarė didžiulę įtaką kino pramonei, todėl iki šiol sulaukė trijų tęsiniu, buvo sukurti franšizei priklausantys televizijos projektai, daugybė prekių, pasirodė net kopijos ir parodijos.

Šiemet siaubo franšizė „Klyksmas“ švenčia 25-erių metų jubiliejų. Netrukus kinuose pasirodys penktasis serijos filmas – „Klyksmas 5“ – kuriame grįžta Sidnė Preskot (akt. Neve Campbell), Geilė Weaters (akt. Courteney Cox) bei Diuvis Railis (akt. David Arquette) kovoti su naujuoju vaiduoklio kaukę dėvinčiu žudiku „Ghostface“.

Originalus „Klyksmas“ prisimenamas kaip kino hitas, nors tai galiausiai ir tapo tiesa, bet taip tikrai neatrodė, kai įvyko jo premjera 1996-aisiais metais savaitgalį prieš Šv. Kalėdas. Vis dėlto originaliam „Klyksmui“ pavyko tai, kas net ir dabar nutinka labai retai: jo sėkmės neapibrėžė prastas atidarymo savaitgalis, nes žiūrovų nemažėjo kiekvieną tolimesnę savaitę ir galiausiai filmas surinko virš 100 milijonų dolerių vien tik JAV bilietų kasose, o pasaulyje per 173 mln. JAV dolerių.

„Pasirodo filmas turėjo kojas, kurių niekas nesitikėjo. Visi apie jį kalbėjo. Įvertinimai buvo beprotiškai teigiami. Manau, kad prieš premjerą visi jautė, kad tai kažkas [ypatingo], bet taip, buvo prastoka pradžia, o toliau – jau istorija.“ – sako aktorius Skeet Ulrich, originaliame filme „Klyksmas“ suvaidinęs Keisės Becker vaidiną Bilį.

„Tai buvo Wes Craven, kuris ilgą laiką neturėjo hito, filmas. Ir jis buvo išleistas prieš pat Kalėdas. Šis laiko pasirinkimas atrodė kaip sabotažas, priminė tiesiog filmo išmetimą į šiukšliadėžę.“ – originalaus filmo „Klyksmas“ premjerą prisimena Stiuartą suvaidinęs aktorius Matthew Lillard. „Ir niekad nepamiršiu. Aš buvau su Neve [Campbell], kai Wes [Craven] paskambino ir pasakė: „Sveikinu!“ O mes sakome: „Na, kad nepavyko.“ Bet jis mums sako: „Įvertinimai yra tokie teigiami kaip niekas anksčiau. Mes turime didžiulį hitą.“ O mes sakome: „Pažiūrėsime!“ Bet štai po 25-erių metų mes vis dar apie tai kalbame.“

Penktoji siaubo filmų „Klyksmas“ franšizės dalis tikrą siaubą išgyvenusias aukas privers sugrįžti į savo gimtąjį miestą ir pabandyti išsiaiškinti, kas vykdo kraujo klanus paliekančius nusikaltimus.

Filme taip pat praėjus dvidešimt penkeriems metams po to, kai žiaurių žmogžudysčių serija sukrėtė ramų Vudsboro miestą, naujas žudikas užsideda vaiduoklio veido kaukę ir pradeda taikytis į grupelę paauglių, norėdamas prikelti mirtinas miesto praeities paslaptis.

Psichologinis siaubo trileris „Klyksmas 5“ Lietuvos kinuose nuo 2022-ųjų metų sausio 14 d.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto