Tam, kad atskleistų Donaldo Trampo keliamas grėsmes, Koenas jautė poreikį nufilmuoti antrąją „Borato“ dalį, tačiau tai tapo „pačiu pavojingiausiu projektu“ su kuriuo jam yra tekę dirbti.

Saša Baronas Koenas pareiškė, kad beprotį Kazachstano žurnalistą Boratą po jo paskutinio projekto „Boratas: pornografinės beždžionės dovana premjero pavaduotojui Michailui Pencui, kad būtų naudinga neseniai sumažėjusiai Kazachstano tautai‘‘ (2020) laikas išleisti į pensiją, teigdamas, kad vaidmuo tapo per daug pavojingas.

„Pakabinau pilką kostiumą į spintą ir daugiau jo nedėvėsiu,“ Koenas sakė per klausimų ir atsakymų sesiją, vykusią „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose sekmadienį.

Didžiosios Britanijos aktorius už vaidmenį filme, kurį jis pavadino „pačiu pavojingiausiu projektu, su kuriuo jam yra tekę dirbti“, pelnė „Geriausio aktoriaus vaidmens meniniame filme/miuzikle/komedijoje“ apdovanojimą.

Negana to, Koenas sakė, kad jis pajuto įkvėpimą apsivilkti žymųjį Borato kostiumą ir papokštauti su nieko nenutuokiančiais pašnekovais, tokiais kaip Rudis Giuliani, paviešindamas jų paslėptus išankstinius nusistatymus. Labiausiai tokį aktoriaus sprendimą įtakojo išskirtiniai iššūkiai, su kuriais teko susidurti Jungtinėms Amerikos Valstijoms dar prieš įvykstant lapkričio 3 d. rinkimams.

„Šį filmą sukūriau dėl Donaldo Trampo, nes pajutau, jog demokratija išties atsidūrė pavojuje,“ sakė Koenas. „Jaučiau, kad nemalonūs visuomenei dalykai, tokie kaip antisemitizmas, neapykantos kurstymas ir nusistatymas prieš moteris, kuriuos parodžiau pirmame „Borato“ filme, tapo viešais. Rasistai rodėsi viešai ir didžiavosi savimi. Vienas jų buvo prezidentas. Jis skleidė šias konspiracijos teorijas, neapykantą ir melą, o jam padėjo socialinė žiniasklaida. Jaučiau, kad vienintelis dalykas, kurį galiu padaryti, tai išsitraukti tą pilką kostiumą iš spintos ir vėl suvaidinti Boratą.“

Koenas dėkojo savo produkcijos komandai, kuri rizikavo savo sveikata ir padėjo jam slaptai filmuoti filmą daugybėje Amerikos vietų ir įsibėgėjus koronaviruso pandemijai 2020 m. bei sakė, kad prioritetą teikė filmo išleidimui dar prieš rinkimus, kad „praneščiau, jog kyla pavojus perrinkti Trampą antrajai kadencijai.“

„Buvo kartų, kai turėjau vilkėti neperšaunamą liemenę, nes filmuojant atsidūriau tikrai pavojingose situacijose,“ pasakojo Koenas. „Tačiau jautėme, kad turime nufilmuoti šią juostą dėl Trampo, Trampo ideologijos bei artėjančių rinkimų keliamų pavojų ir, mūsų pačių nuostabai, nepaisant koronaviruso, mes tai padarėme.“

Koenas neseniai kalbėjo apie antrojo „Borato“ filmo filmavimo iššūkius. Spalį jis minėjo, kad jis buvo „susirūpinęs“ dėl savo kolegės aktorės Marijos Bakalovos saugumo, kuri užsimaskavusi reportere ėmė interviu iš Giulianio, dabar jau nepopuliaria tapusioje, scenoje, kurioje buvęs Niujorko meras movėsi kelnes, kol nebuvo sutrukdytas.

Tą patį mėnesį „Time“ išleistame straipsnyje aktorius papasakojo apie vieną sceną, kurioje jis užsimaskavo dainininku konservatorių mitinge Olimpijos mieste, Vašingtono valstijoje. Ten jis susidūrė su savanoriškais dalyviais, kurie norėjo prisidėti prie rasistinės dainos, apie liberalų paskiepijimą „Wuhano gripo“ vakcina, dainavimo. Galiausiai, visi suprato, jog tai pokštas ir keli mitingo dalyviai su pusiau automatiniais ginklais bandė sučiupti Koeną. Šis įvykis privertė aktorių susimąstyti, jog jam „pasisekė viską padaryti per vieną kartą.“

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto