Vakar dalinausi istoriniu pamatu paremtu fantastiniu prancūzų trileriu „Revoliucija“ (angl. „The Revolution“), kuris nuo spalio 16 dienos yra pasiekiamas „NETFLIX“ platformoje, o šiandien nusprendžiau parekomenduoti prieš keletą dienų pasirodžiusį vokiečių istorinį epą „Barbarai“ (angl. „Barbarians“).

Serialo istorija sukasi aplink Romos imperijai paklususį germanų kaimą, kurio vienas iš lyderių Folkvinas Vulfspiras nusprendžia pavogti iš romėnų kariuomenės garnizono herbą. Šis mažytis incidentas visai netrukus įžiebs nesantaikos ugnį, kuri išplis po visą germanų žemę ir tuo pačiu taps Romos Imperijos žlugimo pradžia.

Jau labai seniai neturėjome jokių istorinio pobūdžio filmų bei serialų, kurių tema – Romos Imperija. Ir va, vokiečiai nusprendė ištaisyti šią situaciją sukurdami labai brutalų ir prie tokių serialų kaip „Vikingai“ (angl. „The Vikings“) bei „Paskutinė karalystė“ (angl. „The Last Kingdom“) savo stilistika priartiną žvilgsnį į Vakarų Romos Imperijos saulėlydį.

Ar man patiko šis iš šešių serijų susidedantis pirmasis „Barbarų“ sezonas? O taip, tikrai patiko kaip smagi ir neprailgstanti pramoga. Bet iš kitos pusės, jeigu atsižvelgsime į bendrą turinį, tai jis yra pernelyg nulaižytas ir gana primityviai pateiktas. Kas domisi istorija ir yra puikiai pasikaustęs Romos Imperijos valdymo laikotarpyje, pamatys nemažai klišių ir neatitikimų. Žinoma, tai ne dokumentinio žanro projektas, bet kai kurie elementai tiesiog rėžia akis. Atmetus tai, serialas siūlo visai neblogą dramą, kurios epicentre atsiduria dvi priešiškai nusiteikusios stovyklos, kuriose aišku netrūksta savų intrigų.

Didžiausiu serialo pliusu tampa smurtas, kraujas ir veiksmas, kuris aišku yra perpildytas vaizdingai atrodančiais ir jokių snarglių neturinčiais elementais. Kitaip sakant – be cenzūros. Prie to pridėkime dar visai neblogus veikėjus, kurie pakankamai neblogai atsiskleidžia ekrane kaip stiprios asmenybės, ir gausime įtikinamai atrodantį dramaturginį reginį. Bet, kaip jau rašiau, neatitinkantį rodomos epochos realijų. Personažais nesunku patikėti, o ir peržiūros metu galima lengvai pajusti simpatijas kai kuriems iš jų.

Patiko man serialo produkcijos dizainas. Vizualiai šis projektas atrodo tikrai ne pigiai. Matosi, kad buvo investuoti nemaži pinigai atkuriant rodomą laikotarpį, tad dekoracijos, grimas, kostiumai, šukuosenos ir kiti išorę papuošę niuansai atrodo tvarkingai. Muzika irgi pridavė serialui reikiamos baugios atmosferos, todėl čia įmanoma patirti išties nemažai įtampos bei gauti savotišką adrenaliną stebint brutaliai įgyvendintas bei tvarkingai muzikinėmis kompozicijomis papuoštas scenas. Garso ir vaizdo montažas be priekaištų, o kameros darbas puikiai privertė pasinerti į barbarų ir romėnų žiaurumo perpildytą pasaulį.

Aktoriai seriale irgi pasidarbavo iš peties, todėl stebint jų vaidybą ekrane man net nekilo jokių minčių, kad jie neįtikinamai įkūnydavo personažus. Iš man labiausiai patikusių įvardyčiau Laurence‘ą Ruppą, Davidą Schutterą, Bernhardą Schutzą, Jeanne‘ą Goursaud ir Gaetano‘ą Aronicą.

Visumoje – išties neprailgstančią pramogą suteikiantis istorinis epas, kuris nors ir labai nukrypsta nuo istorijos bei nėra itin autentiškai atrodantis, bet tai netrikdo, nes kūrėjai pasistengė mums padovanoti neblogą dramaturgiją turinčią istoriją apie germanų ir romėnų priešpriešą.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto