Vis labiau ir labiau mane pradeda džiuginti „Apple TV+“ platforma, kurioje jau atradau kelis išties dėmesio vertus serialus bei filmus kaip „Ginant Džeikobą“ (angl. „Defending Jacob“), „Rytinis šou“ (angl. „The Morning Show“), „Bankininkas“ (angl. „The Banker“), „Matyti“ (angl. „See“) ir „Fantastinis žygis: varno puota“ (angl. „Mythic Quest: Raven‘s Banquet“). Ir dabar šis sąrašas pasipildė dar vienu projektu – paties M. Night Shyamalano kuruotu siaubo trileriu „Tarnaitė“ (angl. „Servant“).

Serialo istorija sukasi aplink pasiturinčią Ternerių šeimą, kurią vieną dieną ištinka bėda. Jie netikėtai praranda trijų mėnesių kūdikį. Ir jeigu šeimos galva Šonas gali su tuo susitaikyti, tai jo žmoną Dorotę ištinka tikras šokas, dėl ko jai tenka rūpintis itin realistiška lėle. O kad jai būtų lengviau užsimiršti, į namus yra pasamdoma dar ir tarnaitė vardu Leana. Šeima net nenutuokia, jog visai netrukus jų gyvenimas kardinaliai pasikeis, nes vos tik įžengus per jų namų slenkstį paslaptingai tarnaitei, namie pradeda dėtis labai keisti dalykai.

Pernelyg daug apie šį serialą Jums neatskleisiu, nes kaip žinote, jeigu prie jo rankas pridėjo pats nenuspėjamų istorijų meistras M. Nightas Shyamalanas, reikia laukti intriguojančių siužetinių vingių, kurie ir laikys įtampoje bei neduos nuobodžiauti peržiūros metu. Bent jau taip buvo su daugeliu jo režisuotų ir prodiusuotų filmų. Ir šis projektas nėra išimtis.

Kas man čia labiausiai patiko, jog su kiekviena nauja serija įtampa ekrane augo vis labiau. Ir tai buvo įmanoma dėl labai gerai sudėliotų kiekvienos serijos siužetinių akcentų, kurie privertė įdėmiai stebėti ne tik visas rodomas detales, susijusias su esmine istorija, bet dar ir jausti savotišką baimę, kuri netgi tam tikrais momentais atrodė itin apgaulingai. Tad visas tas serialo siužetinės linijos vystymo braižas davė labai pagirtinus rezultatus, nes beveik iki pat galo sunku suvokti kai kuriuos veikėjų veiksmus bei vyraujančią paslaptį, kuri aišku finale gali gerokai šokiruoti. Kas ten įvyksta, aišku, negaliu Jums atskleisti, bet pasakysiu viena – buvau maloniai nustebęs.

Gerai buvo padirbėta ir ties personažais. Ir nors jie kažkiek primena tuos standartinius siaubo filmų veikėjus, kuriems kažkas atsitinka, visgi jų portretai skiriasi kaip diena ir naktis nuo daugelio elementarių siaubo filmams būdingų personažų dėl vienos itin paprastos priežasties – jie žymiai geriau atsiskleidė kaip asmenybės, dėl ko susitapatinti su jais nebuvo taip ir sunku. O dar ir kokiose situacijose jiems tenka atsidurti, kad dar labiau jiems pavyktų suspindėti ekrane… Tiesiog malonumas akims. Kraupus ir kartais atgrasančiai atrodantis, bet velniškai gerai sukaltas malonumas.

Be herojų ir užsukto siužeto, seriale galima rasti ir kelias šalutines temas kaip būklė po vaiko netekties ir pastangos atsitiesti po tokios nelaimės. Mano nuomone, kūrėjai visgi ganėtinai tikroviškai perteikė tokį nelaimingą šeimos momentą, dėl ko visuma tapo išties natūralesnė. Dar čia aišku yra ir kelios kitos temos, bet jų jau negaliu atskleisti, nes tada dingtų viena iš esminių intrigų.

Iš techninių serialo aspektų išskirčiau stulbinantį ir nerimą sukeliantį garso takelį, kuris tapo vienu iš esminių atmosferos variklių šiame projekte. Taip pat pagirtinai čia atrodė kameros darbas, puikiai sukaltas vaizdo ir garso montažas bei aišku bendras meninis apipavidalinimas, pradedant grimu ir užbaigiant kai kuriomis dekoracijomis. Tad visumoje – tai kokybiškas projektas, kuris pradžiugins ir akis, ir ausis.

Aktoriai seriale irgi nepasišiukšlino. Čia galime mėgautis mano nuomone pernelyg neįvertinto ir talentingo aktoriaus Toby‘io Kebbello vaidyba, jaustis nejaukiai nuo Lauren Ambrose personažo būklės ir aišku šiek tiek su ironija žiūrėti į Rupertą Grintą, kuris niekuo nepasikeitė nuo „Hario Poterio“ (angl. „Harry Potter“) laikų. Bent jau aš, žiūrėdamas „Tarnaitę“, mačiau Ronį Vizlį. Bet, kas labiausiai čia nustebino, tai aišku Nell Tiger Free, suvaidinusi Leaną. Vienas malonumas buvo stebėti jos pasirodymą ekrane.

Apibendrinant – vienas iš geresnių mistinių serialų, kurį teko žiūrėti per pastaruosius metus, todėl jeigu Jums patinka užsukto siužeto istorijos bei mėgstate savotiškas keistenybes, ši istorija manau padarys Jums gerą įspūdį, kaip tą padarė man.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto