Seniai kažkaip nesinaudojau „Apple TV+“ platformos paslaugomis (nors dar iki metų galo galiu ten viską žiūrėti nemokamai), nes tiesiog pastaruoju metu neaptikau ten jokio man asmeniškai įdomaus projekto. Net galvojau, kada ir vėl ši platforma sugebės kuom nors nustebinti.
Na, ir dabar ten tikrai galima kai ką naujo aptikti. Kalbu apie labai šauniai pateiktą, lengvą, geru humoru galintį pasigirti ir kol kas iš dešimties serijų sudedantį serialą „Tedas Laso“ (angl. „Ted Lasso“).
Serialo istorija sukasi aplink JAV gyvenantį ir sėkmingai amerikietiško futbolo komandą treniruojantį Tedą Lasą, kuris po triumfo lygoje yra pakviečiamas į Angliją treniruoti Londone įsikūrusio vietinio futbolo klubo. Ir viskas būtų labai gerai, jeigu ne viena mažytė smulkmena – Tedas visiškai neišmano angliško futbolo taisyklių bei nėra susipažinęs su britų gyvenimo būdu, kas jam, aišku, visai netrukus atsirūgs, kai jo treniruojama komanda pagaliau išbėgs į aikštę.
Pasakojimo idėja yra itin paprasta, nes jau daug kartų galėjome matyti istorijas apie skirtingų kultūrų ir mentalitetų tautų susidūrimus bei juokingai atrodančias situacijas, į kurias tų tautų atstovai pakliūdavo. Tačiau tai nereiškia, kad ši tema yra nuvalkiota, nes viskas priklauso nuo to, kaip tu pateiksi savo matomą viziją. Ir serialo „Tedas Laso“ kūrėjams pavyko puikiai su tuo susidoroti, kad mes, žiūrovai, gautume labai linksmą bei tuo pačiu itin taikliai išreikštą pramogą apie amerikiečių ir britų skirtumus bei jų visiškai kitokį požiūrį į sportą.
Aišku, labiausiai šio serialo metu yra užgaunami patys britai ir tai yra teisinga, nes, kaip ten bebūtų, jie yra taip pamišę dėl futbolo, jog dėl elementaraus ir net nereikšmingo pralaimėjimo jie galėtų sudeginti pusę miesto. Na, arba bent kokį nors barą. Be to, seriale daug dėmesio skiriama diskriminacijai ir nacionalizmui, kuris taip pat yra labai paplitęs britų visuomenėje, o ypač tarp tų „tikrų“ anglų, kurie, sėdėdami dieną iš dienos baruose ir krapštydami nosį, visus kritikuoja, nepriima ir laiko antrarūšiais. Nesakau, kad ir amerikiečiai nėra čia išjuokiami. Dar ir kaip iš jų šaiposi serialo kūrėjai, nes tai taip pat visomis prasmėmis „pagerinta“ tauta.
Taip pat, seriale juokingai ir tuo pačiu ganėtinai rimtai mums pristatytas vidinis futbolo klubo verslo modelis bei visas mechanizmas, kuris ir padaro iš šio sporto didelius pinigus klubo vadovams bei jo akcininkams.
Be itin smagiai į siužetą įterptų aktualias temas gvildenančių juokelių bei stereotipinio britų ir amerikiečių paveikslo, mes gauname dar ir labai charizmatišką pagrindinį personažą, kuris paperka savo naivumu. Tedas Laso yra vienas iš tų veikėjų, dėl kurio džiaugiesi, bet tuo pačiu ir suvoki jo paprastumą, kuriame slypi keli labai svarbus žmogiški bruožai. Tad jis atsiskleidžia pakankamai gerai, dėl ko irgi yra džiugu. Kiti pasirodę personažai, kad keista, irgi turėjo nemažai laiko pasireikšti ekrane, bet jie visgi buvo priversti dažnai slėptis Tedo šešėlyje.
Techniškai serialas irgi atrodo puikiai. Nemanau, ar reikia tikėtis iš tokio pobūdžio istorijos labai galingų efektų ar itin prašmatniai atrodančios išorės, nes tai neturėtų įtakos galutiniam rezultatui. Kaip tik tikroviškai atrodantis meninis serialo apipavidalinimas ir tapo tuo cinkeliu, kuris privertė peržiūros metu patikėti rodoma istorija. Dar verta paminėti labai taiklų kameros darbą, smagią muzikinę palydą ir gerą vaizdo bei garso montažą.
Smagu dar ir tai, jog serialo kūrėjai pagrindiniam vaidmeniui pasirinko lietuvių kilmės aktorių ir komedinių filmų senbuvį Jasoną Sudeikį, kuris čia spinduliavo tokia didžiule charizma, jog buvo neįmanoma jo nepamėgti Tedo Laso vaidmenyje.
Antraplaniuose vaidmenyse pakankamai gerai su savo personažais susidorojo ir Juno Temple, Jeremy’is Swiftas, Philas Dunster’is, Brettas Golsteinas, Billy’is Harrisas, Hannah Waddingham ir Brendanas Huntas.
Bendrai – labai lengvas, nenuobodus, geru humoru papuoštas ir smagus serialas, kuris suteikia itin daug pozityvo ir puikiai išjuokia amerikiečių ir britų kultūrinius skirtumus bei tuo pačiu parodo iš humoristinės pusės nelengvą futbolo trenerių gyvenimą.