2018-aisiais metais režisierius ir prodiuseris David Gordon Green priėmė drąsų sprendimą. Imdamasis kurti tiesioginį 1978-ųjų metų John Carpenter, jau klasika tapusio, siaubo trilerio „Helovinas“ (angl. „Halloween“) tęsinį, jis peržiūrėjo retrospektyviai ir ignoravo visus ankstesnius franšizės filmus.

Režisieriui D. G. Green taip pat priskiriamas siaubo filmų (ypač su žudikais) atgimimo nuopelnas – šiais metais jau sulaukėme siaubo filmo „Bitininkas“ (angl. „Candyman“) tęsinio, o 2022 m. pasirodys „Klyksmo“ (angl. „Scream“) atnaujinimas.

Taigi dabar, laukiant netrukus kinuose pasirodysiančios antrosios „Helovino“ trilogijos dalies „Helovinas žudo“ (angl. „Helloween Kills“), David Gordon Green mano, kad atnaujintas susidomėjimas žanru yra laiko ženklas.

„Man atrodo, kad visada yra šios bangos, kultūriškai, tiesa?“ – sako režisierius ir prodiuseris D. G. Green, praėjus kiek daugiau nei dvejiems metams nuo tada, kai pradėjo filmuoti siaubo filmą „Helovinas žudo“. „Vienas iš dalykų, apie kuriuos daug kalbėjau su „Helovino“ franšizės gerbėjais, yra tai, kaip ji pereina nuo kai kurių tradicinių kino monstrų, kurie yra šiek tiek antgamtiški – vampyrai ar vilkolakiai – prie dalykų, kurie yra greičiau susieti su realistišku pasauliu, kuriame mes gyvename.“

Šis pagrįstumas buvo pagrindinė 2018-ųjų metų siaubo filmo „Helovinas“ dalis, kur buvo klausiama: „Kas nutiktų suaugusiam, kuris paauglystėje patyrė baisiausią traumą, kokią tik galima įsivaizduoti?“ Nenuostabu, kad atsakymas yra disfunkcija, pasitikėjimo problemos, nutrūkę santykiai ir sunkus PTSS (Potrauminio streso sindromas). Tačiau šis filmas privertė dabar suaugusią Jamie Lee Curtis atsistoti ir kovoti, kai jos priešas Maiklas Majersas išėjo iš kalėjimo praėjus 40-čiai metų po jo pirminio išpuolio.

Naujasis siaubo filmas „Helovinas žudo“ tęsiasi ten, kur baigėsi ankstesnis filmas, kuomet Laurie, jos dukra Karen (akt. Judy Greer) ir anūkė Allyson (akt. Andi Matichak) paliko Maiklą sudegti Laurie namo rūsyje. Žinoma, Maiklas išgyvena, tačiau šį kartą Laurie kovos su maniaku toli gražu ne viena.

„Man tai buvo galimybė iš naujo prikelti klasikinį kino monstrą ir tuomet suburti supančią personažų bendruomenę, kai kuriuos žinome iš ankstesnių filmų, o kai kurie bus nauji. Užuot Maiklui susidūrus su viena auka, pažiūrėkime, kas atsitiks, kai jis susidurs su visa minia.“ – naująjį filmą apibūdina režisierius ir prodiuseris D. G. Green.

Siaubo filmas „Helovinas žudo“ dėl publikos pramogos žada žymiai didesnį žudynių skaičių.

„Dalis įdomumo rašant scenarijų buvo sugalvoti naujų būdų žudynėms. Vaikščiodamas po namus galvojau: „o jei tai būtų ginklas?“ – besijuokdamas sako David Gordon Green. „Maiklas turi gudrybių ir žino, kaip naudoti peilį. Šiame filme tikrai bus daugiau lavonų nei ankstesniame filme.“

Siaubo trileris „Helovinas žudo“ kinuose nuo spalio 22 d.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto