Šių metų vasarą JAV debiutavęs televizijos serialas „Tironas“ (,,The Tyrant“) – politinė drama apie Viduriniųjų Rytų diktatoriaus sūnų, po ilgo bėgimo nuo savo šaknų grįžtantį į gimtąją šalį.

Pagrindinis serialo herojus Barry – Kalifornijoje dirbantis vaikų gydytojas, laimingai vedęs, turi du puikius vaikus, su šeima gyvena gražiame priemiesčio name. Regis, tai tikras amerikietiškos svajonės išsipildymas, tačiau idilę tamdo praeities šešėliai – Barry, dideliam savo nepasitenkinimui, yra brutalaus fiktyvios šalies Viduriniuose Rytuose Abbudino diktatoriaus sūnus. Prieš 20 metų pabėgęs į Ameriką, Barry turi grįžti gimtinėn sudalyvauti savo sūnėno vestuvėse, tačiau, netikėtai mirus diktatoriui ir į jo vietą stojus Barry vyresniajam broliui Jamalui, viešnagė prasitęsia, mat Barry jaučia pareigą padėti broliui valdyti šalį ir nukreipti jį kita linkme, negu ėjo jųdviejų tėvas.

Nors serialo tema įdomi ir aktuali, įpusėjus jį žiūrėti ima atrodyti, jog kūrėjai užsibrėžė padaryti pernelyg daug ir su užduotimis nebesusitvarko. Pirma serija intriguoja, bet į ją, siekiant sudominti žiūrovus, buvo sudėta viskas, kas tik įmanoma, todėl serialas greitai išsikvėpia. Temų gvildenama tikrai daug – Viduriniųjų Rytų politika, kultūrų, religijų, valdymo formų susidūrimas, šeimos santykiai, kraujo ryšiai, garbės, pripažinimo siekis, kaltės jausmas – tačiau kai visos jos pradedamos nagrinėti vienu metu, pamirštamos ir vėliau prisimenamos įpusėjus sezonui, toks laukimas ir šokinėjimas nuo vienos temos prie kitos jau neintriguoja, o erzina. Apskritai, jeigu tikitės netikėtų siužeto posūkių, kaip seriale ,,Bręstantis blogis“ ar iš nuostabos atvimpančio žandikaulio kaip ,,Vaikščiojančiuose numirėliuose“, turiu jus nuvilti – seriale ,,Tironas“ tiek daug stereotipų, kad tai, kas vyks toliau netgi labai nuspėjama. Viskas, kas paprastai ateina į galvą, paminėjus Viduriniuosius Rytus – ryškūs socialinių klasių skirtumai, moterų diskriminacija, griežta diktatūra, sukilimai – yra šiame seriale, todėl tie, kuriems užtenka stereotipinio musulmoniškos šalies diktatūros vaizdavimo gaus būtent tai, ko tikisi. Na, o tiems, kurie mėgsta žvelgti giliau, teks nusivilti – kad ir kaip įdomu būtų įsigilinti į Viduriniųjų Rytų diktatūros niuansus, čia viskas pateikta labai paviršutiniškai.

Serialo „Tironas“ kadras

Serialo kokybei kenkia ir tai, kad jis stipriai prasilenkia su logika – dėl kažkiokios nesuprantamos priežasties Abbudino gyventojai tarpusavyje kalba anglų kalba su stipriu Viduriniesiems Rytams būdingu akcentu, kas ne tik neprideda vaidybai šarmo, bet ir pažiūrėjus kelias serijas ima erzinti. Negi manote, jog žiūrovai patikės, kad kažkur prie Irano/Irako/Izraelio tariamai turinčios būti šalies oficiali ir vienintelė kalba yra anglų? Neaišku, dėl to kaltas biudžeto trūkumas ar tiesiog kūrėjų komanda pažiūrėjo į šią „smulkmenėlę“ pro pirštus, bet, nepaisant to, kad serialas orientuotas į angliškai kalbančią publiką, norėtųsi išgirsti bent kelias frazės arabų ar kokia kita Viduriniųjų Rytų regionui būdinga kalba – kad neatrodytų, jog serialo veiksmas vyksta paralelinėje visatoje.

Serialo „Tironas“ kadras

Apibendrinant, ,,Tironas“ yra tiesiog dar vienas televizijos iškeptas blynas, kuris dėl savo temos ir pramoginio faktoriaus galbūt išsilaikys dar kelis sezonus. Apmaudu, kad galima pasakyti tik tiek, nes su tokiu potencialu, politiškai aktualia tema ir dramatišku emociniu užtaisu įdėjus daugiau darbo buvo galima sukurti kvapą gniaužiantį šou, o dabar neblizga nei istorija, nei vaidyba. Gėda kūrėjams.

Nesitikint per daug, serialas neprailgsta. Jeigu ieškote pramogos, čia netrūksta veiksmo, smurto, prabangių automobilių ir šeichų rūmų – norintiems pamatyti tai, ,,Tironas“ gali ir patikti. Kita vertus, jei mėgstate rimtus politinius serialus, šis gali nepateisinti jūsų lūkesčių – politikos čia ne taip jau ir daug.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto