Pirmadienį buvau Jums rekomendavęs pirmąjį vaidybinio stiliaus dokumentinio serialo „Mafijos gimimas“ (angl. „The Making of the Mob“) sezoną – „Niujorkas“ (angl. „New York“), kuriame buvo gvildenama visiems mums žinomos šiuolaikinės mafijos atsiradimo istorija. Antrasis sezonas „Čikaga“ (angl. „Chicago“), kuris pasirodė 2016 metais, apčiuopė visiškai kitokius rėmus bei teritorijas, tapusias svarbiausiais kovos laukais tarp gangsterių ir teisėsaugos tuo neramiu sausojo įstatymo laikotarpiu.

Antrojo sezono istorija sukasi aplink vos keturiolikos sulaukusį emigrantą iš Italijos Alfonsą Caponę, kuris dėl savo šeimos gerbūvio pradėjo dirbti pasiuntinuku vietiniams Niujorko bosams. Ir niekas net nenutuokė, jog iš pirmo žvilgsnio nedrąsus berniukas vos po dešimties metų taps žymiausiu pasaulyje gangsteriu, o jo vardas didžiosiomis raidėmis bus įrašytas į istoriją.

Taigi, po pirmojo „Mafijos gimimo“ sezono nusprendžiau iš karto imtis antrojo, nes patikėkit manimi, pasinerti į šį negailestingą ir taip įdomiai pateiktą šį tikrais įvykiais paremtą pasaulį buvo be galo smalsu. O taip pat, iš dalies norėjau pamiršti visai neseniai pasirodžiusį niekalą pavadinimu „Kaponė“ (angl. „Capone“) su Tomu Hardy priešaky, kurį mums padovanojo režisierius Joshas Trankas.

Antrasis sezonas išlaiko tokį pat aukštą pasakojimo lygį, jog atrodo, lyg žiūrėtum vaidybinį filmą, o fone skambėtų tiesiog vienos ar kitos scenos paaiškinimai, kad mes galėtume dar labiau pasinerti į šią istoriją. Tačiau, kaip ten bebūtų, pats pateikimas šiek tiek skiriasi, nes jeigu pirmajame sezone mes gavome labai atvirą žvilgsnį į mafiją bei jos vidinę struktūrą, kuri ne vien buvo būdinga Niujorkui, bet ir daugeliui kitų miestų, kuriuos valdė Niujorko miesto bosai, tai čia beveik visas dėmesys skiriamas vienam vieninteliam miestui – Čikagai bei žymiausiam to miesto nusikalstomo pasaulio bosui – Alui Capone. Tad čia kaip ir buvo labai gerai pristatytas šio gangsterio portretas.

Kas įdomu, jog šioje istorijoje mums yra pateikiamas pakankamai žmogiškas šio nusikaltėlio pavidalas. Mes esame pripratę jį matyti kaip žiaurų ir negailestingą banditą, kuris valdė Čikagos miestą ir užsidirbdavo milijonus iš visokiausių nelegalių veiklų. Bet jis ne visuomet toks buvo. Ir čia mums jis pristatomas iš kelių gana aiškių perspektyvų, kurios ir leidžia susipažinti su juo kaip su pakankamai įdomia ir charizmatiška asmenybe. Taip pat, turime ir neblogą žvilgsnį į jo aplinką bei tuos, kurie bandė jį sunaikinti ar sučiupti.

Tad, bet Alo Capones, serialas siūlo mums dar ir kelis svarbius siužetinius sprendimus kaip negailestingus gaujų karus dėl teritorijos ir įtakos, kovą tarp teisėsaugos ir gangsterių bei paties miesto gyvavimo principą. Čia nenoriu atskleisti pernelyg daug, tiesiog užsiminsiu, jog žiūrėti į tą veiklą, kurią tuo metu vykdė gangsteriai ir kokiais būdais jiems pavykdavo taip ilgai išsilaikyti viršūnėje, be galo stebina. Viskas kruopščiai papasakota, dėl ko peržiūra neprailgsta nei akimirkai.

Kaip ir pirmajame sezone, čia irgi netrūksta gerai surežisuotų scenų ir smurto proveržio, kuris leidžia sukurti ne tik autentiškai atrodantį tų laikų vaizdą, bet ir laikyti savotiškoje įtampoje. Tad po kai kurių epizodų užsinorėjau netgi pažaisti kultinę „Mafija“ (angl. „Mafia“), kurios atnaujinta versija pasirodys jau šių metų rugpjūtį.

Techniškai antrasis sezonas nenusileidžia pirmajam, nes ir čia mes turime gana solidų produkcijos dizainą. Priekaištų nėra nei dekoracijoms, nei kostiumams, grimui ar šukuosenoms, nes viskas, kas mums čia yra pateikiama, atrodo labai tikroviškai. O muzika, kaip ir ankstesniame sezone, sukuria gana neblogą įtampą. Ypatingai tose scenose, kuriose mums yra rodomi smurtiniai elementai. Kameros darbui bei montažui irgi duodamas pliusas.

Serialo treileris:

Aktoriai čia irgi pasistengė, tačiau šįkart paminėčiau geriausiai pasirodžiusį žmogų – Michaelą Kostohilį, kuriam atiteko Alo Capone vaidmuo. Va tokį šio legendinio gangsterio pavidalą ir norėjau pamatyti mano paminėtame Josho Tranko filme. Dėl kitų aktorių priekaištų nėra, kaip ir nėra priekaištų dėl tų žmonių, kurie buvo susiję su mafija, vaidino gangsteriniame kine ar tiesiog yra kai kurių seriale rodomų personažų giminaičiais.

Apibendrinant – antrasis sezonas nenusileidžia pirmam, o kai kuriais momentais net jį ir pralenkia. Tad jeigu norite pamatyti tikrą žvilgsnį į patį žymiausią visų laikų gangsterį Alą Caponę, būtinai pasižiūrėkite šį iš aštuonių serijų susidedantį pasakojimą ir jokiu būdu nedrįskite imtis filmo su Tomu Hardy.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto