Kiekvienam teko atsidurti situacijoje svečiuose ar renginyje, kai pagalvojote, kad verčiau reikėjo likti namuose. Bet kantrybė – dorybė, juk kas blogiausia gali nutikti, tiesa? Būtent tokį klausimą kelia intelektualus ir stilingas siaubo filmas „Speak no Evil“, spalio 28-ąją pradedamas rodyti Lietuvos kino teatruose.

„Speak no Evil“ – pirmasis ir itin originalus danų režisieriaus Christiano Tafdrupo bandymas siaubo filmų kategorijoje. Istorija prasideda iš pažiūros nekaltai. Miela danų Bjorno ir Luizos šeima atostogaudama Toskanoje susidraugauja su Patriku ir Karina – rodosi, ne mažiau smagia pora iš Olandijos. Jų vaikai pamėgsta vienas kitą, o nuolankusis Bjornas žavisi nevaržomu Patriko vyriškumu. Todėl, kai po kelių mėnesių danai sulaukia kvietimo aplankyti olandus atokioje sodyboje, jie nusprendžia pratęsti pažintį. Susitikimo džiaugsmą netrunka pakeisti nesusipratimai. Ilgainiui svečiai pasijunta įstrigę name, į kurį geriau niekada nebūtų įžengę.

 

Filmo anonsas: https://youtu.be/eGnE3dhBHkQ

 

„Gana ilgai nebuvau įsitikinęs, ar tai tikrai siaubo filmas – staigus gąsdinimas ar antgamtiniai elementai nėra mano arkliukas, tad nusprendžiau papasakoti tokią istoriją, kokią pats norėčiau pamatyti“, – sako kino kūrėjas, išgarsėjęs filmu „Baisi moteris“ (A Terrible Woman, 2017 m.) Anot Ch. Taftrupo, naujausias jo darbas – drąsi, nemaloni, bet taip pat ir labai smagi patirtis. Tai filmas apie žmonių elgesį, visuomenę, baimę, vyriškumą, santykius ir daug kitų kasdienybėje aktualių dalykų.

Ekrane kylant įtampai ir bandant atsakyti į pirmąjį filmo klausimą, jų kyla daugiau – ar ilgai kentėtumėte, jei atostogų pažintis virstų košmaru gūdžiame miške?.. Ar antagonistai Patrikas su Karina – tiesiog keistuoliai, nejaučiantys ribų? O gal jie iš tiesų yra vedami piktų kėslų? Kartu su olandų svečiais iš Danijos laviruojant tarp grėsmės nuojautos ir mandagumo, įtampa ir nejaukumas tiesiog užvaldo.

„Speak no Evil“ – taktiškai suręsta istorija apie naivumą, kurios žiūrovai neglostomi, dilema veja dilemą, o filmo pabaiga net ir visko mačiusiems kinomanams tampa kietu nusileidimu nuo emocijų tramplino. „Tikiuosi, ši istorija tiek išgąsdins, tiek privers nusijuokti“, – linki danų režisierius. Jis priduria, kad filmas iššauks kiekvieno reakciją ir privers šioje istorijoje įžvelgti save. Taigi, kas blogiausia gali nutikti?

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto