Š.m. kovo mėn. 17 d. Šiluvos kultūros centro namuose įvyko naujo vaidybinio kino filmo „Veneriečių išdaigos“ premjera šiluviškiams. Autorius ir sumanytojas – televizijos filmų apie gamtą konkurso nugalėtojas Valdas Mikolaitis, būdamas neprofesionalas ir neturėdamas profesionalios įrangos savo kūriniais nustebino net garsųjį gamtininką Selemoną Paltanavičių. Mėgėjiškai sukurti V. Mikolaičio filmai „Pavienės bitės“ (2013 m.) ir „Vorų ratilinis“ (2018 m.) , pelnė tarp profesionalių televizijos filmų kūrėjų prestižinę Petro Abukevičiaus vardo premiją.

„Veneriečių išdaigos“ – tai linksma istorija apie smalsų berniuką, kurį labai sudomina danguje ryškiai spindinti žvaigždė. Į atsakymo paieškas jis įtraukia visus artimuosius. Galiausiai veiksmas išsirutulioja į ištisą įvykių seką, kol herojaus keliai susipina su ateiviais iš Veneros planetos. Nesunku atpažinti, kad filmo veiksmas rutuliojasi pačioje Šiluvoje. Jis kuriamas taip įtikinamai, kad atrodo nelabai nutolęs nuo realybės.

Filmo sumanytojas Valdas Mikolaitis džiaugiasi, kad buvo lengva suburti komandą iš savo artimų draugų rato, kad Šiluvos Tulpių gatvės kaimynai buvo neabejingi jo sumanymui ir buvo nesudėtinga juos prikalbinti leistis kartu į didingą kino meno avantiūrą.

„Lyg patyrę aktoriai – bičiuliai nuoširdžiai įsijautė į savo vaidmenis. Todėl net su mėgėjiška filmavimo technika mums pavyko ,,susukti“ fantastinį vaidybinį 85 min. trukmės pasakojimą. Esu visiems dėkingas ne tik už kartu pasiektą rezultatą, bet ir už prasmingai praleistą laiką ir filmo kūrimo metu patirtas turiningas emocijas.

Man atrodo kad ”Veneriečių išdaigos”- ir žanro, ir stilistikos, ir idėjos prasme yra naujovė. Jame mes nuo gamtos mikropasaulio pasukome prie didingosios Visatos gelmių. Filme keliame egzistencinius klausimus, bet kartu nepamirštame kiekvienam šiluviškiui įprasto gyvenimo. Šiaip ar taip, tai Šiluvos Tulpių gatvelės bendruomenės projektas.

Kol kas filmas buvo parodytas tik Šiluvoje ir sutiktas garsiais plojimais. Neslėpdami susižavėjimo, žiūrovai uždavė daug klausimų. Džiaugėsi kine matydami gerai pažįstamus veidus … Būtume laimingi, jei ir kituose Lietuvos vietose atsirastų norinčių pažiūrėti mūsų filmą. Su džiaugsmu jį pristatytume.“- pasakoja režisierius Valdas Mikolaitis.

Vilma Šukutytė

FILMO ANONSAS:

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto