Filmų pasaulis išties žavus, todėl nenuostabu, kad juose yra tiek daug dalykų, kurie mums patinka – juk daugybė itin talentingų žmonių suvienija savo kūrybines pastangas, kad sukurtų kažką visiškai naujo ir įspūdingo. Deja, dažniausiai matome tik galutinį rezultatą, o kino kūrimo proceso detalės lieka už kadro.
Nusprendėme atskleisti, kaip filmuojami mūsų mėgstami filmai, ir išduoti keletą paslapčių, kurios sudaro kino magiją.
1. Filmo „Hju Glaso legenda“ filmavimo metu nebuvo mobiliojo ryšio signalo.
Filmo „Hju Glaso legenda“ režisierius Alejandro Iñárritu nusprendė filmuoti atokiose Albertos vietovėse Kanadoje, kad filmas būtų kuo autentiškesnis. Tam teko susidurti su daugybe iššūkių, įskaitant itin šaltą orą, mobiliojo ryšio signalo nebuvimą ir net laukines meškas. Tačiau viskas atsipirko, kai filmas gavo daugybę apdovanojimų, įskaitant 3 „Oskarus“.
2. Filme „Plėšriosios paukštės ir fantastiškoji Harlė Kvin“ (Birds of Prey) sumuštinis su kiaušiniais buvo pagamintas iš ančių kiaušinių.
Sumuštinyje filme „Plėšriosios paukštės ir fantastiškoji Harlė Kvin“ („Birds of Prey“), kuris filme atrodė taip skaniai, kad pats tapo žvaigžde, nebuvo jokių vištų kiaušinių. Blogiukę vaidinusi aktorė Margot Robbie iš tiesų yra alergiška vištų kiaušinių baltymams, todėl teko naudoti ančių kiaušinius.
3. Tomas Feltonas į filmavimo aikštelę slapta įsinešdavo saldainių ir tai nelikdavo nepastebėta.
Nors šioje scenoje atrodo, kad Drakas Malfojus rankas laiko kišenėse, iš tikrųjų taip nėra. Dėl Tomo Feltono įpročio į kišenes įsimesti skanėstų, rūbų skyrius po filmo „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ filmavimo buvo priverstas susiūti jo burtininko chalato kišenes (kurios būdavo didžiulės). Aktorius prisipažino, kad tai tiesa, ir taip pat paminėjo, kad jo pavyzdžiu pasekė ir kiti aktoriai.
4. Danas Aykroydas išgelbėjo Kerės Fišer (Carrie Fisher) gyvybę filmuodamasis filme „ Bliuzo broliai“ (The Blues Brothers).
Filmo „ Bliuzo broliai“ filmavimo aikštelėje aktoriai buvo priekaboje, kai Kerė Fišer pradėjo dusti, todėl Danas Aykroydas pritaikė Heimlicho manevrą ir išgelbėjo jai gyvybę. Iškart po to jis pasiūlė susižadėti, ir pora susižadėjo.
5. Filmas „Džonas Vikas“ galėjo vadintis „ Kerštas“ (angl. Scorn).
Filmas, kurį žinome kaip „Džonas Vikas“, galėjo turėti visiškai kitokį pavadinimą. Iš pradžių filmo kūrėjai norėjo jį pavadinti „Kerštas“, bet vėliau persigalvojo, nes pagrindinį vaidmenį jame atliekantis Keanu Reevesas filmą nuolat vadino „Johnu Viku“. Taigi buvo nuspręsta pakeisti pavadinimą.
6. Filmuodamasis „Žiedų valdovas. Žiedo brolija“ Šonas Bynas turėjo klijuoti scenarijų prie kelio.
Kaip minėjo „Žiedų valdovo“ filmų ciklo režisierius Piteris Džeksonas, filmų scenarijai keičiasi net ir gamybos etape, todėl kartais aktoriams tenka greitai išmokti naujas replikas. Kartą komanda prieš pat filmavimą pataisė aktoriaus Šono Byno (Sean Bean) personažo kalbą, tačiau jis rado gudrią išeitį – tiesiog prisiklijavo tekstą prie kelio.
7. Filmo „Enkanto“ dainą įrašė Stephanie Beatriz praidėjus sąrėmiams
Stephanie Beatriz viename interviu atskleidė, kad įrašinėjant solinę dainą „Waiting on a Miracle“ iš filmo „ Enkanto“ jai prasidėjo sąrėmiai. Aktorė niekam apie tai nesakė, nes nenorėjo, kad jie „ išsigąstų“. Netrukus serialo „ Bruklinas devyni devyni“ žvaigždė pagimdė savo pirmagimę Rozaliną.
8. Rosie Huntington-Whiteley filmuodamasi filme „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (Mad Max: Fury Road) neteko blakstienų.
Filmuojant filmą „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (Mad Max: Fury Road), Rosie Huntington-Whiteley turėjo nešioti viso kūno gipsą, į kurį pakliuvo jos blakstienos. Kai rekvizitorių komanda jį nuėmė, netyčia ištraukė visas blakstienas. Dėl to aktorė 3 mėnesius neturėjo nė vienos blakstienos.
9. Tobis Magvairas (Tobey Maguire) filme „Žmogus-voras“ (Spider-Man) 156 kartus pakartojo vaisių gaudymo sceną.
Sunku įsivaizduoti, bet vaisių gaudymo scena 2002 m. filme „Žmogus-voras“ buvo nufilmuota nenaudojant CGI. Kai Meri Džein paslysta, Piteris Parkeris, gaudydamas viską ore, išgelbsti ir ją, ir jos pietus. Atrodo, tai neįmanoma be antgamtinių gebėjimų ar bent jau be žaliojo kino ekrano magijos, tačiau iš tiesų aktorius Tobis Magvairas (Tobey Maguire) viską gaudė tik klijų pagalba ir tam prireikė 156 kadrų.
10. „Vienišiausias pasaulyje šuo“ įsivaikintas dėl pažadėto vaidmens filme „Transformeriai 5“.
Šuo vardu Frėja „vienišiausio pasaulyje šuns“ pravardę gavo po to, kai 6 metus praleido prieglaudoje. Tačiau kai Maiklas Bėjus paskelbė „vargšės kalytės“ nuotrauką ir pažadėjo šuneliui vaidmenį filme „Transformeriai 5“, ji pagaliau rado nuolatinius namus.
11. Kai Chriso Evanso mama pamatė savo sūnų filme „Keršytojai: Pabaiga“, ji apsipylė ašaromis.
Chrisas Evansas viename interviu minėjo, kad buvo akimirka filme „Keršytojai: Pabaiga“, kuri privertė jo mamą Lisą Capuano labai susigraudinti. Tai buvo ne kas kita, o momentas, kai ekrane pasirodė pasenęs Steve’as Rogersas. Aktorius sakė, kad taip nutiko todėl, kad jis atrodė visiškai kaip jo miręs senelis.
12. Matricos kodas iš tikrųjų yra suši receptai.
Jei žiūrėjote filmą „Matrica“, jums tikriausiai kyla nemažai su šiuo filmu susijusių asociacijų, viena iš jų gali būti daugybė žalių simbolių gausiose kodo eilutėse, kurios atrodė labai paslaptingos ir futuristinės. Paslapties nebėra, nes Matricos kodo kūrėjas atskleidė, kad simboliai sudaro suši receptus iš jo žmonos kulinarinių knygų.