Britų dainininkė Duffy kreipėsi į filmą transliuojančią platformą, dėl „pagrobimų, seksualinio smurto iškraipymo ir prekybos žmonėmis“ pateikimo kaip „seksualaus“ veiksmo erotizavimo.
Duffy sukritikavo „Netflix“ dėl nerūpestingo spendimo transliuoti „365 dienos“ filmą, kuris, anot jos, išaukština „žiaurią prekybos žmonėmis, pagrobimų ir prievartavimų realybę.“
Kiek anksčiau šiais metais, „Grammy“ apdovanojimą pelniusi žvaigždė, „Instagram“ pasidalino įrašu, kuriame ji rašė apie ilgai trukusį dingimą iš muzikos industrijos, atskleisdama, jog ji buvo apsvaiginta, pagrobta ir seksualiai išnaudota prieš dešimtmetį.
Laiške „Netflix“ generaliniam vadovui Reed Hastings, Duffy teigė, jog platformos sprendimas transliuoti šį filmą buvo „atsainu, nejautrus ir pavojingas.“
Filme rodomas jaunos lenkės (aktorė Anna-Maria Sieklucka) pagrobimas, kurią įkalino sicililietis vyras (aktorius Michele Morrone), duodamas jai 365 dienas jį įsimylėti ir rodydamas jai BDSM vaizdus.
„365 dienos“ išaukština žiaurią prekybos žmonėmis, pagrobimų ir prievartavimų realybę,“ rašė Duffy. „Tai neturėtų būti nei būdas kažkam pralinksminti, nei būti apibūdintas kaip toks ar taip komercijuotas.“
„Rašau šiuos žodžius (žodžius, kuriuos negaliu patikėti, kad rašau 2020 m. su tokia viltimi ir ir įgyta pažanga per pastaruosius metus) tam, nes maždaug 25 milijonais žmonių pasaulyje šiuo metu yra prekiaujama, nepaminint dar tų, kurie nėra įtraukti į šią statistiką.“
Duffy, kurios pilnas vardas yra Aimee Anne Duffy, toliau rašė: „Mane liūdina tai, kad „Netflix“ suteikia platformą tokiam „kinui“, kuris erotizuoja pagrobimus, iškraipo seksualinį smurtą ir prekybą žmonėmis“, pateikdamas tai kaip „seksualų“ filmą.“
„Aš negaliu net įsivaizduoti, kaip „Netflix“ galėjo nepastebėti kaip atsainu, nejautru ir pavojinga tai gali būti.“
„Tai, pastaruoju metu, netgi paskatino dalį merginų linksmai paprašyti pagrindinio aktoriaus Michele Morrone, jas pagrobti.“
Duffy taip pat įspėjo „Netflix“ ir filmo kūrėjus transliuoti ir kurti tokį turinį, kuris atspindėtų pagrobimų ir prievartos „sunkią ir baisią realybės tiesą.“
Filmas „365 dienos“ vasarį pasirodė Lenkijos kino teatruose, o „Netflix“ debiutavo praeitą mėnesį. Filmas buvo taip sukritikuotas, kad šioje platformoje pakilo į dažniausių žiūrimų TOP 3 įvairiose šalyse, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Jungtines Amerikos Valstijas.
Ji kreipėsi į fanus, sakydama: „Kadangi „365 dienos“ tapo ypatingai populiariu filmu, šį laišką skiriu tiesiogiai ir žiūrovams.“
„Noriu paskatinti milijonus, kurie mėgavosi šiuo filmu, pažvelgti tiesai į akis peržiūrėjus filmą „365 dienos“, kuriame pateikiama apgaulinga fantazija yra visiškai priešinga pagrobimų, prekybos žmonėmis ir seksualinio išnaudojimo realybei.“
Anksčiau Duffy sakė, jog ji buvo apsvaiginta restorane, savo gimtadienio metu, prieš dešimtmetį, po to prieš jos valią laikoma jos namuose, o vėliau išvežta į užsienį.
Tuo metu, ji teigė, jog dalinosi savo istorija todėl, kad gyvename „skausmo pilname pasaulyje,“ sakydama: „Daugiau aš nesigėdiju tuo, kas mane taip stipriai įskaudino. Tikiu, kad jei kalbi iš širdies gelmių, pasieksi kitų širdis.“
„Dėl tokios tamsios savo istorijos, kalbu iš širdies, dėl savo gyvenimo ir dėl tų žmonių, kurie patyrė tą patį, gyvenimų.“
„Man ne gėda pasakyti, kad jau beveik 10 metų aš esu visiškai viena ir aš vis tiek degu noru tai parašyti. Aš turiu pati sau pasakyti, kad jaučiuosi įpareigota paaiškinti, kaip išties sunku atsigauti ir tai atskleisti. Tikiuosi tai jums padės jaustis ne taip gėdingai, jei esate vieniši.“