Artėjant Kalėdoms, „NETFLIX“ platforma vis dažniau mums primena apie šias šventes kiekvieną savaitę pristatydama įvairius šios temos projektus.
Kai kurie iš jų visai neblogi ir žiūrimi, o kai kuriems išvis yra gaila skirti savo brangų laiką. Ir vienu iš tų šventinių, nors ir visiškai neypatingų kalėdinių filmų tapo 2018 metais pasirodžiusios romantinės komedijos „Princesės vietoje“ (angl. „The Princess Switch“) tęsinys, kuris “NETFLIX” vartotojams yra pasiekiamas nuo lapkričio 19 dienos.
Filmo istorija ir vėl sukasi aplink Belgravijos princesės Margaret ir paprastos merginos iš Čikago Steisės gyvenimą bei jų naują problemą, kuria tampa Margarės pusseserė Fiona. Neadekvati ir labai gudri Fiona nusprendžia sugriauti visus savo karališkos giminaitės planus tapti šalies karaliene ir tam, kad tai įvyktų, ji nusprendžia apsimesti ja. Ar melas bus atskleistas, ar visgi Fionai pavyks pasiekti savo tikslą? Viskas priklausys tik nuo Steisės veiksmų.
Tie, kurie tikisi iš tokio pobūdžio kino kažko rimto ar bent jau originalaus – galite jį su ramia sąžine praleisti, nes visiškai nieko neprarasite nepasižiūrėję. Aš savo ruožtu labai mėgstu tokius naivius ir paprastus filmus, kurie priverčia vis labiau laukti švenčių, nes jų peržiūros metu yra suteikiama savotiškai smagi kalėdinė dvasia.
Ir jeigu pirmas filmas išties turėjo šiokį tokį, nors ir labai naivų, cinkelį, tai šiame filme to nelieka, o ir kalėdinė dvasia kažkur pasimeta. O viskas todėl, jog antra dalis turi tą pačią problemą, su kuria susiduria panašaus pobūdžio projektų visiškai nereikalingi tęsiniai.
Humoro filme yra, bet labai jau jis kartojasi, o ir sugalvoti kažką naujo, filmo kūrėjai nenorėjo, todėl jie nusprendė atkartoti tai, kas buvo pirmame filme bei pateikti tai iš šiek tiek kitokios perspektyvos. Ir toks manevras mano nuomone visiškai nepasiteisina dėl vienos priežasties – natūralumo.
Išties sunku patikėti tuo, kaip yra sudėliotas pats veiksmas ir kaip vienas siužetinės linijos sprendimas veikia bendrai šioje istorijoje. Be to, nuobodus ir neišvaizdus pateikimas irgi prisideda prie to, jog jau įpusėjus, filmas pasidaro visiškai neįdomus, nors ir žiūrimas dėl savo lengvo bei banalaus turinio. O gaila, nes kūrėjai tikrai galėjo pristatyti kažką žavesnio nei neįtikinamą ir kartais net absurdiškai atrodantį pasakojimą apie princesių apsikeitimą ir jų naują grėsmę.
Veikėjai nelabai įtikinami, kas aišku nesukelia pernelyg didelio nepatogumo peržiūros metu, nes ir pirmoje juostoje jie ne itin spinduliavo originalumu. Tad viskas čia lieka tas pats tik su vienu papildymu – atsiranda dar viena taip pat atrodanti mergina Fiona, kuri ir tampa visos šios juostos antagoniste, kurios tikslai prilygsta klišiniams „Bondiados“ blogiukams. Ji, beje, kaip tik ir tapo vienu iš ryškesnių šio paprasto filmo pliusų. Apie kitus, deja, to paties pasakyti negaliu.
Vizualiai filmas atrodo maloniai, tad standartiškai, žiūrint tokio pobūdžio juostas mes gauname neblogą garso takelį, akis kerintį meninį apipavidalinimą su kostiumais ir grimu priešaky, tvarkingą garso ir vaizdo montažą bei neerzinantį kameros darbą. Trumpai tariant – nieko ypatingo, bet ir nieko blogo.
Filmo treileris:
Aktoriams priekaištų yra dėl labai neįtikinamos vaidybos. Vanessa Hudgens, kuri pirmame filme įkūnijo du skirtingus personažus, čia nusprendė perspjauti save ir pristatyti tris. Bet kiekybė niekada nebuvo kokybės garantija, todėl mes gauname pernelyg prėską ir visiškai nenatūraliai atrodančią jos vaidybą. Antro plano aktoriai Samas Palladio, Nickas Sagaras ir Alexa Adeosun irgi nespinduliavo savo pasirodymais ekrane, bet jiems kažkaip visiškai nejaučiau antipatijos, nes tai tokie jau epizodiniai vaidmenys, jog šiems aktoriams net nepavyko normaliai pasireikšti.
Visumoje, žiūrimas, bet jau ne toks žaismingas ir mielas filmas kaip 2018 metų pirmtakas, todėl jeigu norite kažkaip prastumti laiką su nauju kalėdiniu projektu, galite jį pasižiūrėti, bet nesitikėkite stebuklų, nes tęsinys ženkliai nusileidžia originalui.