Gražus, didelis namas ramiame miestelyje, lėtai tekantis laikas sena vaga, iš pažiūros darni šeima – amerikietiškos svajonės išsipildymas? Režisieriui Todd Field ir šį kart pavyko išnarplioti priemesčio gyvenimo būdo aktualijas ir atskleisti visą tiesą, kuri yra slepiama po devyniais užraktais nuo itin smalsių kaimynų akių.
„Maži vaikai“ („Little Children“) – tai pasakojimas apie dvi skirtingas šeimas, kurias jungia tam tikros normos, krizės ir neįgyvendinti troškimai. Oskarui nominuotas režisierius atidžiai ir tarsi po siūlelį narpsto dviejų žmonių likimo detales, jų nerimą, abejones ir meilės bei aistros paieškas.
Gražiame name, tylioje priemiesčio idilėje gyvena pagrindiniai filmo herojai Sarah ir Bradas. Du vienas kito nepažįstantys žmonės, iš visiškai skirtingų šeimų, tačiau susitinkantys ir atrandantys aistrą paguodą ir supratimą vienas kito glėbyje. Tokio posūkio jų istorijoje neteko ilgai laukti, jau pirmomis filmo akimirkomis buvo galima nuspėti, jog gražuolis tėvelis ir Sarah ras bendrą kalbą bei bus kartu.
Sarah, anglų literatūros magistrantė, moteris, kuri niekuomet savęs neįsivaizdavo kaip namų šeimininkės ir mažo, ankšto miestelio gyventojos. Tačiau štai ji, blaškoma vidinių nesutarimų gyvena monotonišką gyvenimą, turi keistą ir nenuspėjamą dukrą, yra išlaikoma turtingo vyro ir palikusi visas savo svajones rašyti ir kurti, atsidavusi kursto namų židinį.
Bradas – vedęs sėkmingai karjeros laiptais kopiančią dokumentinių filmų kūrėją Kathy (Jennifer Connelly), trečią kartą bando išlaikyti teisės egzaminą ir pagaliau atrasti savo pašaukimą. Tačiau iki to laiko, Brad perima Kathy pareigas ir vienas lieka auginti sūnų namie. Visai netrukus pora pradeda susitikinėti ir nekaltas popietes skirti aistringiems pasimatymams, kai tuo tarpu jų sutuoktiniai nieko neįtardami dirba savuosius darbus, o vaikai miega pokaičio miego. Įsisukęs romanas atrodo žada gražią pabaigą, tačiau neapsigaukite, ne viskas šiame filme bus lengvai nuspėjama.
Dar vienu ryškiu personažu filme tampa ką tik iš kalėjimo išėjęs pedofilas Ronnie (Jackie Early Haley), kuris įneša į ramų miestelį baimės ir chaoso. Stebėtina, bet režisierius šį vaidmenį išanalizuoja taip pat labai atsakingai ir Ronnie tampa vienas iš pagrindinių veikėjų, kurio istorija pasakojama visai greta Sarah ir Brad aistrų sūkurio. Kiekvienas filmo personažas yra savitas ir dominuojantis.
Viso filmo metu skamba įsimintina muzika ir besikartojantys laikrodžio tiksėjimo garsai, kurie galbūt simbolizuoja suskaičiuotą meilės ir laimės akimirkų laiką, kuris nenumaldamai tirpsta, o visa istorija pasiekia kulminaciją kuomet tie laikrodžiai būna sudaužyti į neviltį puolusio Ronnie. Juostoje įamžinti vaizdai žiūrovui pateikiami per pilkšvus atspalvius ir neutralias spalvas. Net pačiomis laimingiausiomis akimirkomis veikėjai išlieka gana ramūs, santūrūs ir „šalti“.
Puikiai atlikusi Sarah vaidmenį, Kate Winslet ir vėl nenuvylė savo gerbėjų pateisindama visų jų lūkesčius. Aktorė buvo taip sužavėta paskutiniojo Todd Field darbu „In the bedroom“, kad dėl darbo naujame režisieriaus filme buvo pasiryžusi viskam. Akivaizdu, filmo kūrėjui nereikėjo ilgai įrodinėti, kad Kate yra verta šio nelengvo vaidmens. Ši visiems puikiai žinoma aktorė įnešė daug spalvų ir netikėtumų kurdama Sarah personažą ir pagaliau turėjo progą nusimesti romantikės, geros žmonos ir šeimos židinio puoselėtojos amplua. Atskleidusi maištingą sielą, sudaužytas svajones ir žmogiškus troškimus, Kate pavergė visų širdis įtikinamai perteikta įskaudintos žmonos istorija.
Ne ką mažiau įsimintas buvo ir Patrick Wilson. Šis aktorius puikiai susigyveno su savo vaidmeniu ir papasakojo mums visiems jautrią, savo pašaukimo neatrandančio vyro, nusivylusio šeimyniniu gyvenimu, istoriją. Jo personažas Brad, taip pat buvo kietas riešutėlis populiariam aktoriui: svajingas, mąslus ir tarp savo neįgyvendintų svajonių besiblaškantis vyras ieškantis paguodos ir švelnumo pas paprastą, tačiau įskaudintą ir nuviltą moterį.
Šiame filme tikrai pakankamai ir dramos, ir romantikos, ir kriminalo. Visi šie žanrai apsijungė į vieną ir pagimdė išties puikų rezultatą. Nuostabi vaidyba, intriga, subtilūs jausmai, psichologinė veikėjų analizė ir išskirtinė istorija, kuri tikrai nėra tolima mums visiems, leidžia pajusti užuojautą ir palaikymą porai, pasiryžusiai paaukoti užtikrintą gyevnimą ir ieškoti laimės vienas kito užuovejoje. Nepaisant visų skubotų sprendimų, atgimusios antros jaunystės ir nevaldomos aistros pliūpsnio, pati filmo žinutė, kurią siunčia režisierius, yra itin stipri. Ir ji tikrai neskirta jaunam, nebrandžiam žiūrovui, o atvirkščiai jau šeimą sukūrusiam, klaidžiojančiam tarp savo fantazijų ir troškimų, nerandančiam vidinės ramybės žmogui.
Verdiktas 10/10
„Maži vaikai“ – itin tikroviška ir labai artima dviejų suaugusių žmonių istorija pilna netikėtų įvykių, džiaugsmo, nusivylimų, savianalizės ir nelauktos atomazgos. Tai nuo pirmų minučių įtrauksiantis filmas, kuris neleis atsiplėšti nuo ekranų tol, kol neištiksės paskutinės istorijos sekundės nulemsiančios pagrindinių veikėjų ateitį. O kur dar puiki aktorių vaidyba ir tokia tikra ir kiekvienam pažįstama istorija. Šis filmas vienareikšmiškai vertas tik geriausių atsiliepimų ir kiekvieno iš jūsų laiko.