Maždaug prieš metus iš vienos draugės lauktuvių gavau Gartho Enniso sukurtą ir 2006 metais išleistą komiksą „Berniukai“ (angl. „The Boys“), kuris mane labai sužavėjo. Tačiau kažkokiu stebuklingu būdu mano rankos nepriėjo prie šio komikso ekranizacijos, kurią pristatė „Amazon Prime“. Taigi žvilgtelėau, ką gi ten tokio kieto mums pristatė Sethas Rogenas, Evanas Goldbergas ir Ericas Kripke.
Serialo pasakojimas rutuliojasi pasaulyje, kuriame egzistuoja su nusikalstamumu kovojantys superherojai. Ir viskas lyg ir būtų gerai, jei ne tai, jog kažkurią dieną vienas iš tų didvyrių nužudo visiškai nekaltą merginą. Apimtas apmaudo, jos draugas Hagis nusprendžia su tuo kažką padaryti. Tačiau ką gali paprastas ir niekam neįdomus vyrukas, kai jo oponentu yra milijonų mylimas ir super galias turintis antžmogis? Nieko. Bet netikėtai jam į pagalbą ateina paslaptingasis Bilis Bučeris, kuris pažada Hagiui, jog visai netrukus teisingumas triumfuos ir net superdidvyriai atsakys už tai, ką padarė.
Jeigu man tektų su kažkuo lyginti tiek „Berniukų“ komiksą, tiek ir serialą, pagal kurį jis ir buvo sukurtas, tai manau teisingiausiu pasirinkimu taptų „Stebėtojų lyga“ (angl. „Watchmen“) ir iš dalies „Smūgis žemiau juostos“ (angl. „Kick-Ass“). Tad jeigu šie projektai Jums padarė gerą įspūdį, manau, jog ir ši istorija nenuvils.
Pats serialo principas, kaip galima buvo suprasti iš to trumpo aprašymo, yra apie tam tikrą dilemą, kuri ir tampa esminiu istorijos varikliu. Kokia ji? Viskas paprasta – „o kas būtų, jeigu superherojai nebūtų tokie didvyriški ir geri?“. Būtent šį klausimą ir iškelia į paviršių tiek komiksas, tiek ir pats serialas. Ir, mano nuomone, tai buvo padaryta išties meistriškai. Čia Jums ne „Marvel“ ar „DC“ komiksais paremtos istorijos, kuriose yra šlovinami super galias arba kitokius ypatingus sugebėjimus turintys su nusikalstamumu ar blogiu kovojantys didvyriai. Čia labiau prie tikrovės priartintas variantas, kuriame akinama šlovė gali tapti rimtu pretekstu vykdyti ne itin gerą veiklą turint neregėtas galias.
Didžiausias serialo pliusas – jo herojai ir aišku tas visas purvas bei brutalumas, kuris liejasi pro visus įmanomus kraštus. Patikėkite, čia yra tokių nemalonių akims vaizdų, jog jeigu esate silpnesnių nervų žiūrovas, geriau apeikite šį projektą dideliu žingsniu. O kas liečia personažus, tai jie visai neblogai atidirbti, nors visų jų potencialas dar neatsiskleidė. Todėl ir tenka laukti sekančio sezono, kad pamatyti, kokia linkme bus vystoma vieno ar kito iš jų siužetinė linija bei kokį kelią jie pasirinks. Tačiau bent jau šiame pirmajame sezone mes gavome neblogą reginį, kuris nevirto į pigiai atrodančias ekspozicijas.
Kas dėl veiksmo, tai jo čia yra, nors ir ne tiek daug, kaip galima tikėtis, atsižvelgiant į pačią temą. Bet tai visiškai neturėjo jokios įtakos įtraukiančiai istorijai, kuri nuo pačios pradžios privertė jausti didžiulį malonumą nuo peržiūros.
Specialieji efektai – tai dar vienas šio serialo koziris. Jų čia yra nemažai ir jie nėra jokie kartoniniai, jog žiūrint į kai kurias scenas norėtųsi surėkti, kad netiki rodomu vaizdu. Manau, jog kaip televiziniam šou, buvo pasistengta iš peties kuo natūraliau pristatyti šį reginį. Taip pat didžiulis pliusas už puikią muziką, gerą vaizdo ir garso montažą ir aišku produkcijos dainą, kuri ir pavertė šį šou į tokį niūrų ir tuo pačiu spalvingą, lyg žiūrėtume „Stebėtojų lygą“.
Aktoriai taip pat pradžiugino mano akis. Ypatingai labai neįvertintas Karlas Urbanas, kuris 2012 metais buvo meistriškai įkūnijęs Dredą. Čia jis lygiai toks pat kietas ir negailestingas kaip ir mano paminėtas personažas. Dar seriale galime pamatyti Jacką Quaidą, Antony‘į Starrą, Erin Moriarty, Jesse‘į T. Usherį, Tomerį Capone‘ą, Chase‘ą Crawfordą, Lazą Alonso, Dominique McElligott, Elizabeth Shue ir Simoną Peggą. Kiekvienas mano nuomone buvo itin gerai parinktas savo vaidmeniui.
Bendrai – tai puikus, brutalus, neprailgstantis ir itin kokybiškas serialas, kuris nepadarė gėdos komiksui. Tad belieka laukti antrojo sezono, kuris tikiuosi bus dar geresniu reginiu