Negalvojau, kad 2018 metais kas nors dar bandys kurti situacijų komedijas pagal senosios mokyklos šabloną su tuo erzinančiu užkadriniu juoku. Ir štai, Amerikos televizijos tinklas „CBS“ nusprendė pakvailioti, pristatydamas mums pakankamai stereotipinį, bet be galo smagų kol kas du sezonus siekiantį pasakojimą „Kaimynystė“ (angl. „The Neighborhood“).
Serialas pasakoja apie į juodaodžių gyvenamąjį kvartalą atsikrausčiusią Džonsonų šeimą. Šeimos galva – geraširdis ir naivus Deivas visais įmanomais būdais nori susidraugauti su savo kaimynu Kelvinu. Tačiau su kiekvienu nauju bandymu, Deivas tik vis labiau suerzina jį, kas aišku vėliau jam neblogai atsirūgsta, nes Kelvinas nėra iš kelmo spirtas.
Kaip ir visas situacijų komedijas, šią nusprendžiau pasižiūrėti tik dėl to, kad galėčiau prieš miegą neapsunkinti smegenų su kokiais nors rimtesniais projektais. Ir, kaip nekeista, šis komedinis serialas man visai prilipo. Aišku, pirmi epizodai buvo ganėtinai sunkūs, nes kol pripranti prie tokio stiliaus, kuris buvo madingas 90-aisiais, gali ir atsisakyti tolimesnės peržiūros. Bet, kai jau viskas įsivažiuoja, gaunama išties neįpareigojanti bei labai lengvai vystoma pramoga.
Jeigu galėčiau palyginti šį serialą su kitais panašaus pobūdžio ir stiliaus televiziniais projektais, tai manau teisingiausia būtų paminėti du – kultinį „Vedęs ir turi vaikų“ (angl. „Married with Children“) ir ne ką mažiau populiarų „Auksarankis“ (angl. „Home Improvement“), kurie dalinai ir tapo šio pasakojimo įkvėpėjais. Tiesa, pats pagrindas man dar priminė klasikinį serialą „Jaunavedžiai“ (angl. „The Honeymooners“), bet nuo šio serialo daug kas vėliau buvo kopijuojama, tad nemanau, ar verta jį lyginti su „Kaimynystės“ projektu.
Visa serialo istorija yra paremta stereotipais apie baltaodžius ir juodaodžius, todėl smagiai pasijuokti iš savęs ir kitų čia tikrai galima. Tik yra vienas bet – juokeliai yra ganėtinai ploni ir tuo pačiu pritaikyti amerikietiškam mentalitetui, tad kai kuriems žiūrovams tai gali sukelti bėdą. Nes ne visi pokštai bus suprantami, o tuo labiau, juos dar papuošia labai erzinantis ir kartais visiškai ne į temą panaudotas užkadrinis juokas. Bet tai tik savotiška smulkmena, kuri mus nuteikia nostalgiškai šio serialo peržiūrai.
Kaip ir pridera situacijų komedijoms, veikėjai yra padalijami į grupeles, dėl ko kiekvienoje serijoje yra gvildenamos kelios skirtingos situacijos.
Herojai – esminis pasakojimo variklis. Turime čia didelį bambeklį Keviną, kuriam viskas netinka ir jis itin skeptiškai žiūri į baltaodžius, dėl ko aišku dažnai pakliūva į nemalonumus. Tai prisideda prie bendro konflikto ir aišku komiškos istorijos dalies. Visi jo juokeliai nekalti, bet ir taiklūs, kas priverčia pamėgti šį personažą ir jausti jam didelę simpatiją. Užtat Deivas – vienas iš labiausiai erzinančių serialo veikėjų. Tas irgi gerai, nes jo dėka yra sudaromas reikiamas kontrastas, leidęs sukurti adekvačią juoko dozę. Be vyrukų, yra ir jų žmonos, kurios taip pat tampa neatsiejamais serialo dalyviais. Nors bent jau man iš antraplanių veikėjų labiausiai imponavo Kelvino sūnūs – Martis ir Malkolmas.
Kas dėl serialo išvaizdos, tai jis nesiskiria nuo kitų situacijų komedijų. Yra dekoracijos, kuriose vyksta esminis veiksmas, ir tos dekoracijos sukuria reikiamą atmosferą. Muzika, kameros darbas, montažas, kostiumai, grimas, šukuosenos – niekuo nesiskiria nuo panašaus pobūdžio projektų.
Serialo treileris:
Aktoriams priekaištų neturiu, nes jie pakankamai tvarkingai susidorojo su jiems patikėtais vaidmenimis. Cedricas the Entertaineris juokingas, Maxas Greenfieldas – erzinantis, Sheaunas McKinney‘is su Marceliu Spearsu – smagūs, o Tichina Arnold, Beth Behrs ir Hankas Greenspanas – ok. Tad manau, kad žiūrint šį serialą, kiekvienas žiūrovas atras savo mylimukus.
Visumoje – tipinė senovinio stiliaus situacijų komedija, kuri įsivažiuoja maždaug nuo dešimto epizodo. Todėl ją rekomenduočiau tiems, kas pasiilgo 90-ųjų tokio stiliaus televizinių šou atmosferos, ir aišku tiems, kurie nori neįpareigojančio bei lengvo komedinio serialo, kurį galima užleisti net ir fone dirbant kokius nors buitinius darbus.