Ieškodamas savo stiliumi serialo panašaus kaip „Birmingemo gauja“ (angl. „Peaky Blinders“), visai atsitiktinai užtaikiau ant 2019 metais pasirodžiusios ir kol kas tik vieną sezoną turinčios kriminalinės veiksmo dramos „Kovotojas“ (angl. „Warrior“), kurios idėja priklauso legendiniam kovų menų meistrui ir aktoriui Bruce‘ui Lee.
Serialo istorija rutuliojasi aplink ką tik į San Franciską atvykusį paslaptingą emigrantą iš Kinijos – Ahą Sahmą, kuris visai atsitiktinai gauna puikią progą įsitvirtinti mieste dirbdamas vietinės gaujos bosui. Laikui bėgant, jis įgauna pagarbą ir visai nemenką poziciją gaujoje, dėl ko aišku jo materialinė padėtis irgi pasikeičia. Tik niekas net nenutuokia, jog jis atvyko į šį be galo greitai augantį miestą ne šiaip sau, o su labai savotišku tikslu.
Ką galiu pasakyti… Patinka man tokie serialai, kurių temomis tampa nusikalstomos organizacijos ir jų darbo specifikos užkulisiai. O čia, išvis istorija apie pirmas kinų gaujas, kurios įsitvirtino JAV ir tapo labai svarbia kinų kvartalo San Franciske dalimi. Visgi čia nuo pagrindų mums parodoma, kaip veikia ši organizacija ir kokius negarbingus metodus jie naudoja pasiekti vieną ar kitą tikslą.
Visa ši istorija laikosi ant kelių personažų asmeninių istorijų. Kiekvienas iš jų laikui bėgant atsiskleidžia iš įvairiausių perspektyvų, kas bent jau man padarė gerą įspūdį, todėl jaučiau keliems iš tų veikėjų nemažą simpatiją. Ypatingai pagrindiniam herojui Ahui, kuris atvyko į San Franciską su svarbiu tikslu. Tai labai garbingas ir pagal savo taisykles gyvenantis žmogus, kuris gali gerai sumalti snukį korumpuotam policininkui ir tuo pačiu išgelbėti į nemalonumus patekusią moterį.
Kaip ir priklauso stereotipiniam serialui apie judrius kinus ir kovų meną, čia tikrai netrūksta gerai sukaltų muštynių ir gana dinamiškai pateikto veiksmo, kuris puikiai susidoroja su savo pagrindine užduotimi – suteikti nenuobodžią ir labai efektingai atrodančią adrenalino perpildytą pramogą. Kiekvienoje serijoje bus mažiausiai trys – keturi šauniai atrodantys veikėjų susidūrimų epizodai, kurie suteikia serialui savotiško grožio. Manau, kad jeigu Bruce‘as Lee būtų gyvas, tai dėl tokių epizodų jis būtų labai patenkintas.
Be to, ne vien brutalios muštynių scenos šiame pasakojime atrodo gerai, bet ir atvirai atrodantys epizodai su sekso elementais, riebūs pokalbiai ir aišku labai įdomus požiūris į tautas bei jų skirtumus. Tad rasizmo, nacionalizmo, seksizmo ir kitų negarbingų žmonių išreikštų minčių su neapykantos prieskoniu čia tikrai pakanka.
Atsižvelgus į vizualią serialo dalį, galima pastebėti, jog jam sukurti buvo panaudota tikrai nemažai pinigų. Vien ko vertas produkcijos dizainas, kuris leido atkurti XIX amžiaus antrosios pusės San Franciską su jo spalvingu ir pavojingu kinų kvartalu. Man teko nemažai domėtis apie tą laikotarpį ir didžiulį žmonių iš Kinijos antplūdį į JAV, tai mano nuomone gana autentiškai buvo pateikti tiek kostiumai, tiek ir dekoracijos. Tai leido visu gražumu ekrane pamatyti rodomame laikotarpyje vyravusius kultūrinius skirtumus. Taip pat pagirčiau puikų kameros darbą, įsimenamą garso takelį bei tvarkingą montažą.
Patiko man ir aktoriai. Pagrindinio vaidmens atlikėjas Andrew Koji, kurį buvo galima pamatyti keliose „Birmingemo gaujos“ serijose, tiesiog spinduliuoja savo charizma ir sugebėjimais efektingai atspardyti kitiems užpakalius. Be jo, čia neblogai pasidarbavo Olivia Cheng, Jasonas Tobinas, Dianne Doan ir Langley‘is Kirkwoodas, įtikinamai suvaidinę savo vaidmenis.
Bendrai – visiškai nenuobodžiai pateiktas ir ganėtinai neblogą pagrindinę istoriją gvildenantis serialas apie XIX amžiaus banditus, gaujas ir korumpuotą valdžią, kurie tapo neatsiejamu to laikotarpio San Francisko veidu. Tad su nekantrumu laukiu antrojo sezono, kuris žada ne ką prastesnį reginį atsižvelgus į pirmojo pabaigą.
O jeigu Jums patiko „Birmingemo gauja“ ir filmų serija „Meistras“ (angl. „Ip Man“), nepraleiskite ir šio projekto.