Kai penki „Birmingemo gaujos“ (angl. „Peaky Blinders“) sezonai peržiūrėti, o neseniai įvertinto „Kovotojo“ (angl. „Warrior“) pratęsimo dar teks šiek tiek palaukti, britai balandžio 23 d. išleido įdomiai iš pirmo žvilgsnio atrodantį kriminalinio pobūdžio serialą apie šiuolaikinį Anglijos sostinės nusikalstamąjį pasaulį pavadinimu „Londono gaujos“ (angl. „Gangs of London“).

Serialo istorija sukasi aplink vienos įtakingos Londono gaujos vado Fino Voleso nužudymą. Jo sūnus Šonas nusprendžia išsiaiškinti kas yra už tai atsakingas. Ir jam visiškai nusispjaut, kad šios jo kruvinos paieškos gali sukelti mieste tikrą gaujų karą, nes šeima jam yra pati svarbiausia.

Kai prieš keletą savaičių peržiūrėjau puikų „Kovotoją“, netyčia užtaikiau ant šio serialo anonso, kurį labai reklamavo „Empire“ puslapis. Pagalvojau, kad čia gali būti šiuolaikinis „Birmingemo gaujos“ atspindis, nes bent jau tą mums žadėjo šio televizinio šou pristatymas. O ir viso šio reikalo idėjos autoriumi tapo „Reido“ (angl. „The Raid“) režisierius Garethas Evansas. Bet viskas gavosi šiek tiek kitaip.

Pirmiausia, kas mane nuvylė, jog tai yra labai standartinė keršto istorija su keliais visai gudriai susuktais siužetiniais vingiais, kurie ir neleido nusiristi šiam pasakojimui iki B kategorijos serialiūkščių, kuriuos dažnai kepa kokie nors rusai. Na, žinot, tie serialai, kurių viršeliai yra papuošti sprogimais ir tiesiogiai iš tam tikrų scenų paimtais veikėjų atvaizdais, nes kūrėjams elementariai pritrūko pinigų normaliai fotosesijai. Arba jiems buvo dzin, nes marozai taip ar taip pasižiūrės. Svarbu sugalvoti kokį kietą pavadinimą kaip „Mažoras“, „Skleroznikas“ ar „Banditas“.

Antra – seriale nelabai įdomiai yra pateiktas pats nusikalstamo pasaulio pamatas ir visa ta struktūra, pagal kurią ir gyvuoja viena ar kita mieste karaliaujanti gauja. Taip pat ir dialogai ne itin papuošia pačią visumą. Suprantu, kad čia nereikia tikėtis Guy‘aus Ritchie‘io stiliaus frazių, bet scenaristams pasistengti su įdomiais pokalbiais tikrai buvo galima. Nes tai, ką mes čia gauname, yra tiesiog lėkšta.

Trečia – personažai. Beveik visi iki vieno šio projekto veikėjai nespinduliuoja jokia charizma, todėl ne tik, kad susitapatinti su jais čia neišeina, bet ir pajausti kokią nors simpatiją. Nesvarbu, kad čia kalba eina apie nusikaltėlius, bet net ir jie kartais priverčia jais žavėtis arba bent jau su nekantrumu laukti kiekvieno jų naujo žingsnio. Taip pat keli pagrindiniai personažai labai vangiai atsiskleidžia, kas irgi numuša šios istorijos vertę.

O dabar prie pliusų. Taigi didžiausiais šio serialo pliusais tampa smurtas ir jo protrūkiai ekrane. Dėl to tenka pagirti kūrėjus, kurie itin išvaizdžiai pateikė mums tiek daug žiaurumo perpildytų epizodų, kurie pranoko visus lūkesčius. Tad veiksmo, įtampos ir atvirumo čia pakanka, kad bent jau dalinai ši istorija būtų žiūrima ir ją būtų galima rekomenduoti žanro gerbėjams.

Techniškai, deja, vaizdelis vidutiniškas. Matosi, kad biudžetas buvo ne toks didelis, kokio norėtųsi, todėl išorė atrodo kartais pigiai, lyg mes žiūrėtume kokį nors filmą su Stevenu Seagalu, o kartais itin kokybiškai dėl nerealių susišaudymų scenų. Pagirsiu už niūrią spalvų paletę, dinamišką kameros darbą ir puikų garso takelį, kuris paryškina ekrane rodomą situaciją, sukeldamas vis skirtingą atmosferą.

Seriale turime daug gerų aktorių, tačiau ne visų jų potencialas buvo gerai išnaudotas. Žymiausiais vardais čia tampa Joe Cole‘as, kurį visi maroziukai ir kiaunytės dievina už filmą „Nusikaltėlis“ (angl. „Offender“), nors jis visai gerai pasirodė „Birmingemo gaujoje“ ir filme „Malda prieš aušrą“ (angl. „A Prayer Before Dawn“), kultinio „Sostų karų“ (angl. „Game of thrones“) žvaigždė Michelle Fairley bei „Auksiniam gaubliui“ nominuotas airių aktorius Colmas Meany‘is.

Visumoje, nes kaip man įprasta, visiškai „nespoilinu“ siužeto ir kūrinio vidaus, galiu pasakyti, jog teko kažkiek nusivilti, nors ir serialą peržiūrėjau vienu ypu, nes jo patekimas iš brutalios perspektyvos tapo visai žiūrima pramoga ir neblogu įtampos užtaisu. Tikiuosi, kad antras sezonas gausis geresnis, nes potencialas šiam pasakojimui tikrai yra.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto