Pasibaigus „Sostų karams“ (angl. „Game of Thrones“) ir belaukiant sekančio jau kažkiek pabodusių „Vikingų“ (angl. „Vikings“) sezono, „NETFLIX“ platformoje galima rasti puikią mano paminėtų serialų alternatyvą – 2015 metais studijos „Carnival Films“ pristatytą pakankamai vaizdingą ir tikrais faktais paremtą kol kas iš keturių sezonų susidedantį epą „Paskutinioji karalystė“ (angl. „The Last Kingdom“).

Serialo istorija sukasi aplink vaikystėje danų vikingų pagrobtą Utredą, kurio gyslomis teka saksų didikų kraujas. Užaugęs ir įgavęs daug jėgų, Utredas nusprendžia sugrįžti į savo tėviškę bei vieną dieną atgauti jam priklausančias žemes. Tačiau, kad tai įvyktų, jis privalo paklusti Vesekso karaliui Alfredui, nusprendusiam ne tik iš savo valdų išstumti vikingus, bet ir suvienyti visą Angliją. Taip prasideda kupinas žiaurumo, nuoskaudų ir išdavysčių Utredo kelias links užsibrėžto tikslo.

Šį serialą buvau pradėjęs žiūrėti dar kokiais 2017 metais, tačiau kažkaip nebuvo progos Jums jo rekomenduoti. Ir tą padaryti mane paskatino visai neseniai pasirodęs ketvirtasis dešimt serijų siekiantis sezonas, kuris aišku yra pasiekiamas „NETFLIX“ platformoje.

Dėl ko man patinka šis serialas, jog jame yra vystoma tikrais įvykiais paremta istorija. Žinoma, atsižvelgus į istorinius aspektus, veiksmas vyksta tamsiais amžiais, kurie negali pasigirti itin plačia informacija apie šį laikotarpį, tačiau iš to, kas yra žinoma, viskas čia yra įgyventina pakankamai išvaizdžiai. Todėl susipažinti su laikotarpiu, jame vyraujančiomis tradicijomis, didikais, kuriems teko tarpusavyje kovoti, ir tų laikų mentalitetu išties nėra sunku.

Aišku, „Paskutiniosios karalystės“ pamatu tapo ne konkretūs istoriniai šaltiniai, o puikiai istorijoje pasikausčiusio rašytojo Bernardo Cornwello romanų ciklas „Saksų istorijos“ (angl. „The Saxon Stories“), kuris ir apėmė karaliaus Alfredo valdymo laikus. Tiek romanuose, tiek ir seriale, visi pateikti įvykiai buvo glaudžiai susiję su tuo, kas ir vyko IX amžiuje po Kristaus gimimo.

Didžiuliu pliusu čia tampa vienas aspektas – kiekvienas sezonas turi išskirtinį braižą, dėl kurio taip malonu stebėti kiekvieno iš seriale pristatytų herojų likimą. O kalbu apie tai, jog kiekviename sezone mums yra pristatoma vis nauja grėsmė, su kuria ir tenka tvarkytis Utredui bei karaliui Alfredui. Ir nors įvykiai rutuliojasi sava vaga pakeičiant personažų gyvenimus, tai pagrindiniai priešininkai keičiasi, kas ir tampa savotišku postūmiu bendram pasakojimui. Nes dėka to, mes galime susipažinti su pagrindiniais užkariautojais, kurie norėjo užimti Angliją bei sunaikinti jos monarchiją.

Kaip jau rašiau, pagrindiniu istorijos veikėju tampa Utredas, kurio istorija čia kaip ir yra pagrindiniu akcentu, nors visumoje – tai serialas apie visiems mums žinomos Anglijos gimimą. Apie šį žmogų teko nemažai pasiskaityti, tad taip kaip jis čia yra pateiktas, yra be galo autentiškai atrodantis vaizdais. Neįmanoma jam nesimpatizuoti ir jo gerbti, nes tai labai žmogiškas personažas su savomis ydomis. Kas dėl karaliaus Alfredo, tai nors ir iškili istorinė asmenybė, bet turinti savo kontraversijų, dėl kurių ir seriale jis yra pateikiamas šiek tiek prieštaringai. Kiti herojai, kuriems čia aišku irgi atitenka nemažai ekraninio laiko, puikiai papildo šių dviejų vyrų pateiktus portretus, bet ir tuo pačiu gali pasigirti savo individualumu. Neminėsiu jų, nes tektų tada parašyti apie kiekvieną.

Serialas, kaip ir priklauso temai bei rodomam laikotarpiui, atrodo brutaliai ir purvinai. Tad nuobodžiauti čia tikrai nereikės, o ir pasinerti į tamsiųjų viduramžių epochą nebus taip sunku. Tiesa, palyginus su „Vikingais“ ir „Sostų karais“, smurto protrūkis čia yra švelnesnis, bet jeigu kalbėsime apie veiksmą ir kovas, jos beveik niekuo nenusileidžia mano paminėtiems televiziniams projektams.

Išvaizda – dar vienas pliusas. Tiek dekoracijos, lokacijos, kuriose buvo filmuojamos kai kurios scenos, kostiumai, grimas, specialieji efektai ir kameros darbas padaro didžiulį įspūdį. Pridėkime prie viso to puikią atmosferą sukuriantį garso takelį bei žaibišką vaizdo montažą ir gausime išties solidų reginį.

Iš aktorių pusės verta būtų pagirti Utredą įkūnijusį Alexanderą Dreymondą ir karalių Alfredą suvaidinusį Davidą Dawsoną, kurie pasistengė sukurti ekrane reikiamą dramą. Tarp mano favoritų dar buvo Emily Cox, Harry‘is McEntire‘as, Tobiasas Santelmanas, Thea Sofie Loch Naes ir Julia Bache-Wiig, kurie atliko itin charizmatiškų personažų vaidmenis.

Tad, apibendrinus, tai puiki ir pakankamai brutali pramoga bei aišku itin tikroviškai atrodanti kelionė į IX amžių, kai Anglija dar nebuvo susivienijusi, o jūrose siautėjo negailestingi vikingai. Bent jau man, visi keturi sezonai neprailgo ir susižiūrėjo vienu ypu.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto