Visai neseniai rekomendavau Jums labai gerą 2018 metų serialą „Kas yra Amerika?“ (angl. „Who Is America?“) su Sacha Baronu Cohenu priešaky. O dabar, belaukiant artėjančios antrosios „Borato“ (angl. „Borat“) dalies premjeros, nusprendžiau pasidalinti įspūdžiais apie kitą šio talentingo britų komiko projektą – prieš metus „NETFLIX“ platformą pasiekusį ir šešis epizodus turintį serialą „Šnipas“ (angl. „The Spy“), kurio pamatu tapo tikrais įvykiais paremta istorija.

Serialo, kurį surežisavo Gideonas Raffas, pasakojimas rutuliojasi aplink Izraelio vyriausybės žvalgybai dirbantį šnipą Elijų Koheną, kuris septintajame praeito mažiaus dešimtmetyje turėjo slaptą misiją – įsilieti į artimą su Sirijos vyriausybe susijusių žmonių ratą ir tuo pačiu teikti išgautą slaptą informaciją saviškiams. Bet ar šis pavojingas darbas netaps jam paskutiniu? Štai kur svarbiausias klausimas, kuris neduoda nei jam, nei jo artimai žmonai ramybės.

Išsiplėsti koks tai yra geras serialas ir kaip labai aš jį Jums rekomenduoju tikrai nenoriu, todėl užsiminsiu apie svarbiausius šio projekto privalumus, kurie ir privertė mane mėgautis šia istorija nuo pradžios iki pat nenuspėjamo finalo. Aišku, nenuspėjamo, jeigu Jūs nebuvote susipažinę su Elijaus Koheno biografija.

Visas pasakojimas yra labai grakščiai sudėliotas, todėl po peržiūros man nekilo visiškai jokių pašalinių klausimų dėl to, kas čia buvo pavaizduota. Todėl nuo pat pirmos serijos iki paskutinės, mes gauname įdomų, pavojų kupiną bei be galo intriguojantį Elijau Koheno kelią, kuris leido iš visokiausių perspektyvų susipažinti ne tik su šia asmenybe, bet dar ir įnikti į politinius Izraelio bei Sirijos rodomo laikotarpio aspektus. O ten tikrai yra nemenkas žinių bagažas, kuriuo ir norėjo su mumis pasidalinti šio projekto kūrėjai.

Puikiai seriale buvo išreikšti ir personažai. Ir kalbu ne vien apie įdomiai bei vaizdingai perteiktą Elijaus Koheno paveikslą, bet ir jam talkinusius žmones, kurie irgi sugebėjo visai gerai atsiskleisti siužetinės linijos eigos metu. Be jų, čia turime ir visai įtikinamą šeimyninę dramą, kurios epicentre atsiduria Elijaus žmona bei judviejų santykiai.

Įtampos seriale pakankamai daug, o ir psichologinio smurto netrūksta, dėl ko jis atrodo taip tikroviškai ir tuo pačiu įtikinamai. Bet nepagalvokite, kad čia bus tipiniai kraujo klanai, nes jų čia tikrai nėra. Smurtas šiame pasakojime yra išreikštas iš visiškai kitokios perspektyvos.

Techniškai, serialas irgi atrodo labai solidžiai. Produkcijos dizainas bei mano akis pakerėjęs meninis apipavidalinimas be jokių problemų leidžia pasinerti į mums pristatytą laikotarpį su visomis madomis bei tame laikotarpyje vyraujančiomis tendencijomis. Muzika puiki, kaip ir gerai prie rodomų scenų priderinti žymūs muzikiniai kūriniai. Garso ir vaizdo montažas tvarkingas, o kameros darbas – vienas iš maloniausių šios juostos techninių aspektų.

Apie aktoriaus Sacha Barono Coheno draminį talentą buvo kalbėta ne vieną kartą, tačiau daugeliui šis komikas visvien asocijuojasi su tokiais veikėjais kaip Boratas, Bruno ar Ali Dži. Šiame seriale jis visiškai nekvailioja, o atlieka labai rimtą vaidmenį, kuriuo neįmanoma nesižavėti. Antraplaniuose vaidmenyse seriale pasirodo Hadar Ratzon Rotem, Noahas Emmerichas ir Nassimas Lyesas.

Apibendrinus – rimtas, įtampos turintis bei kruopščiai istoriją apie Elijaus Koheno darbą išgvildenęs projektas, kurį privaloma pasižiūrėti visiems šnipų temos gerbėjams.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto