Laura Belobžeskienė kino naujienų portalo Kinomanija.lt tinklalaidėje „Lietuviškas? Kinas“ kalbina keturis išskirtinius žmones: Mindaugą Papiniginį, kadaise buvusį neprofesionalų aktorių, tačiau dabar darantį sėkmingą profesionalo karjerą; neprofesionalų aktorių Andrių Užkalnį; neprofesionalų aktorių ir režisierių Algį Ramanauską ir žinomą režisierių, mėgstantį pakviesti vaidinti neprofesionalus, Donatą Ulvydą. Laidos tema – neprofesionalūs aktoriai lietuviškame kine.

Retas žino faktą, kad Andriui Užkalniui anksčiau teatras netgi keldavo šleikštulį, tačiau jis vis dėlto nusprendė paragauti aktoriaus duonos kine. Algiui Ramanauskui neprofesionalaus aktoriaus karjera prasidėjo nuo suvaidinto pikto veido devyniasdešimtųjų pradžioje. Ar aktoriui reikia specialaus išsilavinimo, kad galėtų pasirodyti kine ar teatre? O gal užtenka tiesiog tam tikros charizmos ir didelio noro vaidinti?

Algis Ramanauskas, kalbėdamas apie profesionalius aktorius ruošiančias įstaigas, sako: „Vaikai tik ten neikit. Nes ten yra traumykla ir durnynas. Nes iš ten ateina žmonės ir vaidina kaip rusai. O rusai vaidina labai blogai.“

Laida “Spotify” platformoje:

O kaip vyksta aktorių atranka? „Visi žmonės yra pilni emocijų, o aktoriaus darbas yra dirbti su emocijomis, jas kurti, transliuoti, rodyti“, – teigia Donatas Ulvydas. Tačiau netgi neprofesionalus aktorius negali filmavimo aikštelėje pasiduoti savo paties emocijoms. Yra ir tokių aktorių, kurie atvyksta filmuotis neišmokę teksto.

„Jeigu žmogus neblogai atrodo ir yra protingas, netgi jei neturi patirties prieš kamerą, jis ją įgis ir gerai atliks savo darbą. Jeigu ne, tai gali baigti ir tūkstantį LMTA, tačiau būdamas podurnis niekada nesuvaidins gerai“, – kalbėdamas apie aktorių atranką žodžių į vatą nevynioja Algis Ramanauskas.

Video Youtube:

Ar verta realiems žmonėms vaidinti patiems save? Donatas Ulvydas dirbo su Martynu Starkumi ir Vytaru Radzevičiumi, kurie būtent tai ir darė. Jie iš tikrųjų lipo į kalnus. Jiems teko šokti nuogiems į dilgėles, tačiau jie stengėsi, jiems visai pavyko, o darbo principų kartelė nebuvo mažinama. „Vaidinti gali visi – netgi aktoriai.“ Svarbiausia yra noras.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto