Daugelį metų Nyala Moon manė, kad niekada nesugebės suderinti savo juodaodės ir transseksualės tapatybės su aistra juodajam humorui.

Režisierė akivaizdžiai žinojo, kad Holivudo istorija su transseksualais yra prasta. Ji teigė, kad jei kino empatija apskritai egzistuoja, ji turi būti labai aukšto lygio.

Iš Niujorko kilusi Moon sakė, kad didžiausias iššūkis transseksualų vaizdavimui žiniasklaidoje yra įvairių istorijų trūkumas. „Tačiau aš, kartu su daugeliu kitų kino kūrėjų, norime žengti pirmyn. Nuo mūsų priklauso, kaip pakeisime visuomenės požiūrį į translyčius asmenis.“

„How Not to Date While Trans“ – tai naujas Moon trumpametražis filmas, kuris yra dalis jos nuolatinės misijos „išryškinti žmogiškąją patirtį per translyčio žmogaus prizmę“, ypač visuotinį troškimą įsimylėti ir patirti abipusę meilę.

Filmo „How Not to Date While Trans“, kuris yra San Francisko kino festivalio „Frameline“ 11-ojo metinio ciklo „Frameline Voices“ dalis, premjera internete įvyko šią savaitę. Filme Moon vaidina transseksualę niujorkietę Andie Philomena, kuri eina į kelis pirmuosius pasimatymus sekdama „Sekso ir miesto“ serialo stiliumi.

Pradėjusi vaikščioti į pasimatymus, Andie susipažįsta su skirtingais vyrais, kurių požiūriai į translyčių teises ir LGBTQ bendruomenę yra gana skirtingi. Galiausiai ji randa paguodą atsitiktinio vyriškio glėbyje, kuris yra atviras susitikinėjimams su translyčiais asmenimis. Kiek vėliau, kai jai tenka  dalytis savo tikrąja prigimtimi, ji pradeda nerimauti.

Nepaisant to, kad filme „How Not to Date While Trans“ dėmesys yra skiriamas juodaodės translytės moters istorijai, Moon mano, kad filmas yra universali istorija, kurią gali suprasti įvairių socialinių sluoksnių žiūrovai.

„Translyčiai asmenys yra paprasti žmonės, gyvenantys gyvenimą, o šis yra chaotiškas“, – paaiškino ji. „Ieškoti meilės ir pripažinimo yra iššūkis, kurį žino kiekvienas. Į tai atkreipdami dėmesį, galime rasti tam tikrą bendrą sutarimą.“

Ji dėkoja tokioms įžymybėms kaip Laverne Cox už tai, kad pradėjo „translytiškumo atgimimo laikotarpį“, o Moon planuoja ir toliau pasakoti su translytiškumu susijusias istorijas savo būsimuose filmuose. Ji baigė kurti naują komišką trumpametražį filmą „Dilating for Maximum Results“, apie transseksualų gyvenimą.

„Kartais svarstau, ar šioje industrijoje man yra vietos, nes translyčių kino kūrėjų yra nedaug“, – sakė ji. „O istorijos, kurias noriu papasakoti, gali būti laikomos nišinėmis ar politinėmis, ypač todėl, kad translyčiai žmonės yra aktuali politinė problema… Ilgą laiką buvome ignoruojami ir ištrinti iš istorijos, o tai liūdina, tačiau tai suteikia galimybę man ir kitiems translyčiams menininkams tyrinėti ir atrasti naujus dalykus.“

Ji pridėjo: „Tikiuosi, kad netranslyčiai asmenys gali būti supratingesni translyčių asmenų atžvilgiu, net jei jų nesupranta ar su jais nesutinka. Tiesą sakant, mes egzistuojame ir visada egzistavome.“

Trumpametražį filmą galite pamatyti čia:

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto