Mistinio trilerio „Košmarų skersgatvis“ (angl. „Nightmare Alley“) režisierius Guillermo del Toro atskleidė, kad egzistuoja dar viena netrukus kinuose pasirodysiančio filmo versija. Trileris „Košmarų skersgatvis“ yra pirmasis del Toro režisuotas filmas po 2017 m. geriausio filmo „Oskarą“ laimėjusios romantinės kino juostos „Vandens forma“ (angl. „The Shape of water“) ir buvo vienas iš daugybės filmų, ne kartą atidėtas dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos.

Filme vaidina Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Rooney Mara, Ron Perlman, Mary Steenburgen, David Strathairn bei Richard Jenkins, kuriam tai antrasis
bendradarbiavimas su del Toro po „Oskarui“ nominuoto vaidmens 2017-ųjų dramoje „Vandens forma“.

Trileris „Košmarų skersgatvis“ yra sukurtas pagal 1946 m. to paties pavadinimo William Lindsay Gresham romaną. Istorija vyksta XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio Niujorke ir nagrinėja tamsias šou verslo gelmes, kurioje gyvena sukčiai ir gudrūs manipuliatoriai. Filmo siužetas sutelktas į žemai puolusį sukčių Stantoną Carlisle (akt. Bradley Cooper), kuris netyčia užklysta į keliaujantį karnavalą ir ten sutinka savotišką porą: aiškiaregę Zeeną (akt. Toni Collette) ir jos į pensiją išėjusį vyrą mentalistą Pytą (akt. David Strathairn). Dėka savo keistų naujų draugų, Stantonas įgyja talentą manipuliuoti žmonėmis, kad imtųsi apšvarinti turtingą Niujorko elitą.

Kartu su ištikima virtuoze Mole (akt. Rooney Mara), Stentonas sumano apgauti pavojingą magnatą (akt. Richard Jenkins) padedamas paslaptingos psichiatrės (akt. Cate Blanchett) – dvilypės fatališkos moters, kuri taps iki šiol grėsmingiausia jo priešininke.

Neseniai duodamas interviu apie 2022-ųjų sausio 21 dieną Lietuvos kinuose pasirodysiantį filmą Guillermo del Toro atskleidė, kad egzistuoja nespalvota filmo versija, kurią, jo manymu, vieną dieną žiūrovai galės pamatyti. Jis taip pat paaiškino, kad nors filmas buvo nufilmuotas spalvotas, jis vis tiek filmavo jį taip, lyg tai būtų juodai balta kino juosta. Režisierius paminėjo, kad nespalvota naujojo filmo versija atrodo „tiksliai“ kaip XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio ilgametražis filmas ir pavadino šią versiją „stulbinančia“.

„Yra nespalvota filmo versija, kurią, tikiuosi, bus galima parodyti. Tai ne filmas, kuriame tiesiog išjungė spalvą. Filmas yra beveik kaip juodai baltas serigrafas [red. ekrano atspaudas], kuris turi dar ir kitą spalvų sluoksnį. Jei filmą pažiūrėtumėte nespalvotą, tai nebūtų taip, kad tiesiog išjungtumėte spalvą. Ši versija atrodo tiksliai kaip XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio filmai – stulbinančiai.“ – teigia režisierius Guillermo del Toro.

Filmas „Košmarų skersgatvis“ jau sulaukė iš esmės teigiamų kritikų atsiliepimų, ypač dėl aktoriaus Bradley Cooper pasirodymo, kurį daugelis vadina geriausiu jo karjeroje. Anonsai kartu su ankstyvomis apžvalgomis rodo, kad kino juostai „Košmarų skersgatvis“, kaip ir daugeliui ankstesnių Guillermo del Toro filmų, yra lemta tapti modernia klasika ir vienu iš pagrindinių pretendentų artėjančiame kino apdovanojimų sezone. Nespalvota filmo versija galėtų dar labiau sustiprinti kino žiūrovų patirtį, todėl garsaus kino kūrėjo gerbėjai neabejotinai lauks kada minėtasis juodai baltas „Košmarų skersgatvio“ leidimas išvys dienos šviesą.

Spalvota mistinio trilerio „Košmarų skersgatvis“ premjera Lietuvos kinuose numatyta 2022-ųjų metų sausio 21 d.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto