Kol „NETFLIX“ platforma pastaruoju metu mus lepina labai rimtais filmais bei serialais, džiugu, kad atsiranda ir lengvesnio turinio projektai, kurie yra skirti suteikti žiūrovui neįpareigojančią bei visai neblogą pramogą. Ir vienu iš tokių lengvai sukramtomų projektų tapo blizgantis bei itin madingai atrodantis serialas „Emilija Paryžiuje“ (angl. „Emily in Paris“).

Serialo istorija rutuliojasi aplink mados pasaulyje besisupančią merginą iš Čikagos – Emiliją, kuri vieną dieną gauna progą išgarsėti bei pasiekti savo svajonę. Ir tam jai turi padėti darbo kelionė į mados sostinę – Paryžių, kuriame jai teks susidurti ne tik su vietine kultūra, suvokti svarbiausius mados pasaulio niuansus, bet dar ir susirasti naujų draugų, kurie pakeis jos požiūrį į gyvenimą.

Taip, taip, žiūrėjau serialą, kuris labiau yra pritaikytas moteriškai auditorijai ir dėl to visiškai nesijaučiu blogai. Kodėl? Nes kiek galima skirstyti filmus, serialus ar įvairias laidas pagal lytis? Jeigu kalba eina apie madą, tai nereiškia, kad tuo gali domėtis tik moterys, kaip ir lygiai tą patį galima pasakyti apie projektus, kuriuose dominuoja automobiliai, nes pagal tam tikrus nusistatymus, tai yra tik vyriškas reikalas. Tikrai ne. Žmonės žiūri tai, kas jiems patinka ir dėl to neturi jaustis blogai. Bet čia šiek tiek jau nuvažiavau į lankas, todėl grįžtu prie „Emilijos Paryžiuje“.

Ką galiu pasakyti apie šį projektą? Manau, kad tik pozityvius dalykus, nes kaip ten bebūtų, šio serialo tikslas buvo ne tik suteikti mums smagią bei labai lengvai atrodančią pramogą, bet dar ir parodyti tam tikrus mados pasaulio užkulisius bei marketingo subtilybes, kuriomis naudojasi vieni ar kiti mados namai. Ir tai buvo įgyvendinta išties pagirtinai.

Kas liečia pačią istoriją apie merginą, kuri atvažiavusį į Paryžių bando pasiekti nuomonės formuotojos (angl. influencer) statusą, ji yra labai naivi, bet tuo pačiu žaviai pateikta, dėl ko visas banaliai atrodantis turinys priverčia mėgautis kiekvienu epizodu. O epizodai čia ypatingi, nes kiekviename mes galime aptikti vis skirtingas temas, kurios yra labai jau artimos daug kam iš mūsų.

Tiesa, žiūrint serialą reikia atkreipti dėmesį į vieną mažytį, o gal net ir didelį, niuansą. Tai nėra joks modernus „Seksas ir miestas“ (angl. „Sex and the City“), todėl tie žmonės, kurie taip apibūdina šį projektą, arba nesuvokia mano paminėto kultinio serialo esmės, arba išvis jo nežiūrėjo. Nes jie savo turiniu yra nepanašūs kaip diena ir naktis. Kodėl? Nes „Sekse ir mieste“ yra gvildenamos labai rimtos ir netgi psichologiškai gilios temos, ko čia tikrai nėra. Kad gražiai ir madingai atrodo, tai nėra joks panašumas, nes tokių projektų apie madas yra tikrai ne vienas ir ne du. Labiau jis primena „Ir velnias dėvi Pradą“ (angl. „The Devil Wears Prada“).

Personažai seriale labai smagūs, bet kas svarbiausia, itin puikiai apibūdina tam tikras žmonių grupes, kurios sukasi mados pasaulyje ir aišku viešoje socialinių tinklų erdvėje. Be to, įtraukia ir seriale pristatytos situacijos, į kurias pakliūva pagrindinė filmo veikėja Emilija. Vienos džiugina, o kitos priverčia nuoširdžiai jos gailėtis, nes gyvenimas, kaip pasirodo, nėra rožėmis klotas. O ir ši veikėja puikiu būdu atsiskleidžia kaip asmenybė.

Svarbiu serialo akcentu aišku tampa meninis apipavidalinimas. Tiesiog žaviesi ir žaviesi herojų kostiumais, šukuosenomis ir aišku dekoracijomis, kurios irgi suteikia šarmo visumai. Be to, dėka kameros darbo galime pasigrožėti Paryžiumi ir pasvajoti apie jį. Na, ir tuo pačiu paliūdėti. Kodėl? Čia mano tokia jau asmeninė trauma, kai per gimtadienį turėjau aplankyti šį miestą, o skrydžiai buvo atšaukti dėl karantino įvedimo. Tad ačiū tau Covid-19. Garso ir vaizdo montažas tvarkingi, o muzika – labai smagiai įterpta į rodomas scenas, kad pagyvinti bendrą atmosferą.

Pagrindinį vaidmenį seriale atlikusi Lily Collins kaip visuomet – spindinti gracija ir grožiu. Jai labai tiko šis vaidmuo, todėl manau, kad ji su juo susidorojo tiesiog puikiai. Kiti pasirodę aktoriai irgi vaidino gerai, bet jie nespinduliavo tokai charizma, kuria gali pasigirti pagrindinio vaidmens atlikėja, todėl nieko ryškaus iš jų pusės nemačiau.

Apibendrinant – labai smagus ir puikiai laisvalaikį praleisti tinkantis serialas, kurį rekomenduoju kiekvienam romantinių komedijų bei mados pasaulio gerbėjui.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto