Labai retai kada žiūriu rusų kuriamus serialus, nes jie dažniausiai būna itin prastos kokybės bei jų tema daugeliu atvejų apsiriboja banditais, nuobodžiais kriminaliniais trileriais, neįtikinamomis meilės istorijomis bei žemo lygio komedijomis apie antrą galą.

Tačiau, aišku, yra ir išimčių, kuriomis gali žavėtis ir mėgautis kiekvienu rodomu kadru. Ir tokiu išties įsimintinu rusų serialu tampa 2018 metais pasirodęs bei visai neseniai „NETFLIX“ platformos įsigytas iš aštuonių serijų susidedantis draminis trileris „Epidemija“ (angl. „To the Lake“).

Serialo istorija sukasi aplink paslaptingo ir mirtį nešančio viruso išplitimą Maskvoje, kurią neapibrėžtam laikui uždarė valdžia, o žmonės, kurie liko už miesto ribų, privalo patys savimi pasirūpinti. Tokiais žmonėmis tapo Kirilo ir Lionios šeimos, kurioms ne tik tenka galvoti, kaip išgyventi nepavydėtinomis žiemos sąlygomis, bei dar susidurti su priešiškai nusiteikusiais banditais ir apkrėstaisiais. Ar jiems pavyks išlikti, ar visgi visai netrukus juos pasitiks mirtis? Viskas priklauso tik nuo sprendimų, kuriuos jie darys.

Jeigu ne „NETFLIX“ ir šio serialo atsiradimas žiūrimiausių šios platformos projektų dešimtuke Lietuvoje, aš jo, matyt, taip ir nepasižiūrėčiau, todėl džiaugiuosi, jog man pasisekė jį pastebėti. Kadangi, kaip jau rašiau, retai žiūriu rusiškus serialus, nebent būna labai išgirti ir puikius įvertinimus turintys projektai. Tačiau šis kažkaip taip ir prasmuko pro mane.

Tad daug nerašysiu apie jį, nes tiesiog nenoriu Jums gadinti peržiūros. Paminėsiu tik pačius svarbiausius akcentus, kuriais šis serialas gali sužavėti viską mačiusį žiūrovą.

Pirmiausia – tema. O taip, šio serialo kūrėjai kaip tyčia žinojo, jog visai netrukus pasaulis susidurs su panašia problema, tik, aišku, dar ne taip drastiškai atrodančia kaip šioje istorijoje. Tačiau, jeigu kalbame apie visumą, tema yra pakankamai aktuali ir pavaizduotos itin taiklios situacijos, su kuriomis mums teko ir galbūt artimiausiu metu dar teks susidurti.

Antra – žmogiškumo faktorius ir dviejų šeimų noras išgyventi itin nepalankiomis sąlygomis. Ir čia yra stipriausias viso šio serialo momentas, nes jis priverčia emocionaliai žiūrėti į tam tikras ir visiškai nepagražintas situacijas, kuriuose galėtų atsidurti kiekvienas iš mūsų. O kaip mes elgtumėmės? Čia jau rimtas klausimas, į kurį kiekvienas iš mūsų peržiūros metu, manau, net negalėtų atsakyti. Ir todėl ši istorija dar labiau paveikia, nes, žiūrint į personažų poelgius, galima labai lengvai suprasti, kokie gi vis dėlto žmonės yra veidmainiai ir savanaudžiai.

Trečia – personažai, kurie tampa visos šios kraupios istorijos varikliu. Jie ir išdirbti gerai, ir jų bendras paveikslas atrodo pakankamai įdomiai, todėl su kiekviena nauja serija mes, žiūrovai, ne tik galime su jais susitapatinti kaip su asmenybėmis, bet ir atrasti savo favoritus, dėl kurių peržiūros metu reikės jaudintis.

Ketvirta – tikroviškai atrodantis pamatas, kuriame netrūksta labai vaizdingai atrodančio smurto, nuogybių, prasmingų dialogų ir keiksmažodžių. Ir visa tai yra pakankamai natūraliai įterpta į visumą. Be to, seriale yra tokių momentų, kurie ir graudina, ir priverčia juoktis, o kas svarbiausia – jausti tikrą baimę tam, kas gali artimiausiu metu įvykti.

Techniškai tai be galo kokybiškas projektas, kuriuo žaviesi nuo pradžios iki pat finalo. Ir tai nėra kažkoks paviljonuose sukurtas serialas, o natūralioje aplinkoje filmuotas pasakojimas.

Labiausiai man patiko kameros darbas ir meninis apipavidalinimas su grimu, kostiumais bei dekoracijomis, kuris ekrane sukūrė išties kraupią bei be galo įtraukiančią viziją, o muzika, kurios skambesiai ne tik paryškino tai, kas vyko siužetinės linijos eigos metu, bet dar ir leido pajusti augančią įtampą, tapo vienu iš svarbesnių serialo atmosferos komponentų. Dar pridėkime čia labai solidų montažą ir šiurpų garso montažą ir gausime Holivudui prilygstantį reginį.

Visų seriale pasirodžiusių žmonių vaidyba labai įtikinama, todėl išskirti kažko vieno man nesinori. Tad belieka tik pagirti už pasirodymus šiame seriale Viktoriją Isakovą, Kirilą Kiaro, Jurijų Kuznecovą, Aleksandrą Robaką, Nataliją Zemcovą, Marianą Slivak, Viktoriją Agalakovą, Eldarą Kalimuliną, Aną Michalkovą bei Aleksandrą Jacenko. Ir kaip matote, tai yra dar ir pakankamai žymūs aktoriai, todėl džiugu, kad kūrėjai, norėdami kokybės visur, pakvietė tiek daug profesionalų.

Apibendrinant, serialas „Epidemija“ – ne tik vienas iš naujų aukso grynuolių „NETFLIX“ platformoje, bet ir serialas, kuriame yra gvildenamos labai žmogiškos ir prie tikrovės priartintos temos, kurios sukelia labai daug emocijų peržiūros metu bei priverčia pakraupti nuo to, kas gali įvykti netolimoje ateityje.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto