Peržvelgdamas „NETFLIX“ platformoje paskelbtas naujienas, netyčia užtaikiau ant ketvirtojo serialo „Karūna“ (angl. „The Crown“) sezono anonso, kuris mane be galo sužavėjo dėl vieno aspekto – jame labai epiškai buvo pristatyta princesė Diana su buvusia Didžiosios Britanijos premjere Margaret Thatcher. Tad būtent tai ir paskatino mane pagaliau pasižiūrėti šį išliaupsintą bei begalę prestižinių apdovanojimų pelniusį projektą.

Serialo istorija sukasi aplink XX amžiaus Anglijos monarchijos užkulisius, kuriuose pirmuoju smuiku groja ką tik į sostą atsisėdusi jauna, bet itin gabi karalienė Elžbieta II-oji. Jos gyvenimas nėra rožėmis klotas, o politinė situacija šalyje verčia sunerimti, tačiau ji net nežada pasiduoti provokacijoms, kurios gali sumenkinti tiek jos, tiek ir visos monarchijos statusą bei gerą vardą.

Taip, žinau, kad ilgai ruošiausi pasižiūrėti šį serialą, kuris jau nuo 2016 metų yra pasiekiamas „NETFLIX“, tačiau aš netgi džiaugiuosi, kad tik dabar prie jo priėjau, nes jau yra pasirodę keturi sezonai, kurie leidžia žiūrovui labiau įsigilinti į šią istoriją, kurios veiksmas trunka ilgus dešimtmečius.

Čia mes turime progą pasinerti į karalienės Elžbietos II-osios jaunystę bei jos valdymo pradžią, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo pakankamai suromantizuota, bet iš kitos pusės, tai žavi, nes ekrane mes matome žmogų, kuriam yra pranašaujama labai didinga iš šviesi ateitis. Tad pirmieji du sezonai kaip tik ir tampa tokiu rimtu bei labai glaudžiai perteiktu įvadu į jos įsitvirtinimą valdžioje. Po to seka jos vėlesni valdymo laikai, kurie leidžia mums iš pakankamai įdomios perspektyvos pamatyti šį žmogų kaip gerą politiką bei vertą Anglijos sosto monarchą, kuriam jauti didžiulę pagarbą dėl jo daromų sprendimų. Ir tai yra jau išryškinama sekančiuose sezonuose, kurie asmeniškai man padarė didžiausią įspūdį dėl pakankamai rimto tono, kuriuo negalėjo pasigirti pati šio pasakojimo pradžia. Bet tai jokia bėda, nes akcentai pirmuose sezonuose buvo sudėti į visiškai kitus Elžbietos II-osios karaliavimo aspektus.

Be įdomiai pateikto karalienės gyvenimo, serialas kupinas ir kitų siužetinių privalumų, kuriais tampa įvairios intrigos, meilės ir jausmų aspektai, politiniai šalies momentai bei aišku pats monarchijos ir jos svarbos pateikimas.

Personažai seriale puikūs. Taip, mano nuomone tai vieni iš geriausiai išryškintų ir atskleistų personažų, kokius man teko matyti per keletą pastarųjų metų, jeigu kalbėčiau apie serialus, kurie trunka daugiau nei tris sezonus. Kiekviename sezone mes matome visiškai skirtingas problemas, prie kurių pagrindiniams herojams tenka elementariai prisitaikyti. Ir tas prisitaikymas priverčia pamatyti juos iš visiškai skirtingų bei labai įdomių kampų. Tad jeigu trumpai – vienas didelis malonumas matyti, kaip juostos veikėjai keičiasi, o žiūrovas, peržiūros metu, jaučia vis skirtingus jausmus stebint jų metamorfozę.

Vizualiai, serialas susivalgo kaip tikras saldainis dėl savo kokybiškos išorės. Tas meninis apipavidalinimas su kostiumais, šukuosenomis, grimu ir dekoracijomis priverčia žavėtis kūrėjų talentu. Jau aš nekalbu apie itin malonų akims kameros darbą, puikią atmosferą sukuriančią muziką ir aišku labai tvarkingą vaizdo montažą. Visa tai tampa vienais didžiausių šio serialo privalumų.

Komplimentų nusipelno ir aktorės – Claire Foy bei Olivia Colman, kurioms teko garbė įkūnyti jaunesnę bei vyresnę karalienės Elžbietos II-osios versiją. Jų vaidyba buvo stulbinanti, tad nenuostabu, jog abi už savo pasirodymus gavo po „Auksinį Gaublį“.
Taip pat pagyrimo nusipelno Johnas Lithgowas, Helena Bohnam Carter, Mattas Smithas, Tobiasas Menziesas, Elizabeth Debicki, Charlesas Dance‘as, Jaredas Harrisas ir Gillian Anderson, kurių įkūnyti personažai irgi buvo pateikti labai įdomiai.

Apibendrinant šį trumpą atsiliepimą, galiu teigti, jog tai yra vienas geriausių „NETFLIX“ platformos vaidybinių serialų, kurio kiekvienas naujas sezonas buvo vis geresnis ir geresnis. Tad jeigu mėgstate geras dramas, patinka kostiuminiai filmai ir norite plačiau susižinoti apie Anglijos monarchijos užkulisius – „Karūna“ tai tas projektas, kurį būtina pasižiūrėti.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto