Gyvi numirėliai, smegenų ieškantys zombiai ir iš pilvų krintančias žarnas besilaikantys negyvėliai jau daugybę metų žavi kino gerbėjus. Turbūt priskaičiuotume ne vieną dešimtį kino juostų, kuriose dominuoja kraujo ištroškę zombiai. Ne viena jų sulaukė pripažinimo ir tapo daugelio gerbėjų mėgstamais filmais, ypač siaubo filmų ar serialų srityje. Gyvi numirėliai dominuoja siaubo filmų žanre, tačiau neretai jie tampa ir komedijų dalimi – būtent tokia yra ir 2019-ųjų pabaigoje pasirodžiusi australų siaubo komedija „Mažieji monstrai“ (Little Monsters).

Režisierius ir aktorius Abe‘as Forsythe‘as, žinomas dėl juodojo humoro komedijos Down Under (2016), gerbėjų nenuvylė ir šįsyk – jo parašyta ir režisuota komedija Little Monsters džiugina tiek žanro gerbėjus, tiek kino kritikus.

Filmas prasideda besikivirčijančios poros scena – vaizduojami konfliktai, kylantys kasdienėse situacijose, ir, neilgai trukus, pora išsiskiria. Po nutrūkusios draugystės, kuri tęsėsi beveik dešimtmetį, Deivas (akt. Alexander‘is England‘as) palūžta ir apsigyvena pas savo seserį, kuri viena augina penkiametį sūnų Feliksą (akt. Diesel‘is La Torraca‘s). Su buvusia mergina būtent dėl nenoro turėti vaikų pykęsis Deivas tampa dėde, mokančiu savo sūnėną žaisti smurto kupinus kompiuterinius žaidimus. Supykusi Felikso mama užsispiria savo brolį išvaryti iš namų po to, kai šis vidury nakties pasiima Feliksą tam, kad pasipirštų savo buvusiajai, kurią užklumpa su kitu. Sūnaus pasigedusi ir išsigandusi motina įniršta ant Deivo, bet šis ryte palydi sūnėną į mokyklą, kur pamato jo mokytoją panelę Karoliną (akt. Lupita Nyong’o), kurią įsimyli iš pirmo žvilgsnio. Panoręs daugiau laiko praleisti su naująja savo simpatija, Deivas pasisiūlo kartu su klase vykti į ekskursiją po gyvūnų parką, taip padarydamas gerą įspūdį ir seseriai.

Tiesa, ekskursija, turėjusi praeiti greitai ir sklandžiai, pakrypsta neplanuota linkme – iš netoliese esančios karinės teritorijos išsiveržia zombiai, kurie, užpuolę visus kelyje pasitaikiusius karius, pasuka parko link. Tuo metu jame savo laidą filmuoja ir vaikų numylėtinis Tedis McGigglis (akt. Josh Gad), kuris taip pat įkalinamas zombių apsuptame parke. Vaikai, įtikinti, kad visa tai – tik žaidimas, kartu su Deivu ir savo mokytoja Karolina sėkmingai išgyvena užklupusią apokalipsę, o tarp Deivo ir panelės mokytojos užsimezga šilti santykiai…

Žvelgiant į techninę filmo pusę, sunku rasti prie ko prikibti – kūrybinės komandos darbas atliktas puikiai. Įprasti, kraujo ištroškę zombiai atrodo įtikinamai, aktorių vaidyba taip pat palieka gerą įspūdį. Viso filmo muzikiniu takeliu tampa Taylor Swift daina Shake It Off, kurią panelė mokytoja vis skambina ukulele, dainos žodžius moka visi klasės vaikai. Įdomus pastebėjimas – iš pradžių filmo komandai nepavyko gauti teisių į šią dainą iš jos leidėjų, tačiau būtent Lupita Nyong‘o, vaidinusi Karoliną, šią dainą matė kaip esminę filmo ašį, todėl jai pavyko susisiekti asmeniškai su Taylor Swift. Aktorė dainininkei paaiškino jos matomą dainos svarbą filme, ir Taylor Swift garantavo pati pasirūpinsianti, kad daina galėtų skambėti šioje kino juostoje.

Nors filmo plakate vaizduojama geltona suknele vilkinti mokytoja Karolina, sunku teigti, kad ji – pagrindinė herojė. Bene visas veiksmas sukasi aplink Deivą, vėliau didelis dėmesys skiriamas Tedžiui McGiggle‘ui, taip pat tarsi labiau akcentuojami klasės berniukai, ypač Feliksas. Atrodo, kad filmo autoriams labiau sekėsi koncentruotis į vyriškosios lyties veikėjus, atskleidžiama daugiau jų jausmų, dialogų. Katalikiškų pažiūrų Karolina drąsiai kastuvu kapoja zombiams galvas, nė trumpam nepasimeta visos sumaišties metu, stengiasi raminti vaikus ir tampa tikra lydere.

Filmo siužetas neturi daug netikėtų vingių, tačiau jį sunkiai pavadinsi banaliu. Istorija įdomi, įtraukianti, nekelianti jokių papildomų klausimų žiūrovui. Pasakojimas nuoseklus, visi įvykiai aiškiai susieti tarpusavyje, scenos puikiai dera tarpusavyje, jas nesunku sudėti į bendrą dėlionę.

Apibendrinant, Little Monsters – puikus pasirinkimas norint vakarą praleisti lengvai, pernelyg neapkraunant galvos sunkiais apmąstymais ir norint nuoširdžiai pasijuokti. Filmas nenuvils ir zombių tematikos mėgėjų – nors jiems kino juostoje skiriama palyginus nedaug dėmesio, tačiau parodytos scenos atrodo tikrai puikiai ir žavi detalumu. Įtikinama aktorių vaidyba ir kabinantis muzikinis takelis gal ir nesužavės besitikinčių kino šedevro, tačiau žiūrovas turi šansą puikiai praleisti vakarą.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto