Hario Poterio knygų gerbėjai dažnai skundžiasi, kad daug svarbių scenų nepateko į filmus. Tačiau niekas nekalba apie scenas, kurių nebuvo nei knygoje, nei scenarijuje. Jos atsirado filme dėl aktorių improvizacijos įgūdžių.

Nusprendėme pakalbėti apie 10 atvejų, kai Hario Poterio serijos aktoriai išbandė tai, ko nebuvo originaliame scenarijuje, ir filmai dėl to tapo dar geresni.

Lunos šokis

Aktorė Evana Lynč, suvaidinusi Luną Geranorę, žino, kokia neįprasta yra jos herojė. Todėl, norėdama parodyti jos nepaprastą elgesį ir manieras, ji sugalvojo šokį, kurį šoko su savo tėvu per Billo ir Fleur vestuves. Režisieriui taip patiko juokingi judesiai, kad jis nusprendė juos palikti filme.

„Šventas vikšreli, tu esi Haris Poteris!“

Tai frazė, kurią Hermiona Įkyrėlė ištaria, kai pirmą kartą susitinka su Hariu. Tai buvo Emos Watson improvizacija. Režisierius Krisas Kolumbas paprašė jaunosios aktorės pasakyti pirmąjį dalyką, apie kurį pagalvotų 11-metė mergaitė, pamačiusi legendinį Harį Poterį. Ir ji tai padarė! Ji pasakė: „Šventas vikšreli, tu esi Haris Poteris!“

Kaip Helena Bonham Karter pernelyg įsijautė

Tikrai sunku įsivaizduoti ką nors kitą, tik ne Heleną Bonham Carter Belatriks vaidmenyje. Ji taip puikiai atliko savo vaidmenį, kad Nevilį Nevėkšklą įkūnijęs aktorius vos neprarado klausos. Penktajame filme, kai Belatriks paėmė berniuką įkaitu, ji taip įsijautė, kad įkišusi lazdelę jam į ausį pažeidė ausies būgnelį. Vėliau H. Karter pripažino, kad tai buvo bloga idėja.

Reikšmingas Hermionos ir Ronio rankos paspaudimas

Dabar visi žino, kur vedė Hermionos ir Ronio draugystė, tačiau pradžioje net J. K. Rowling nežinojo, kuo viskas baigsis. Paslapčių kambario pabaigoje, kai Hermiona išleidžiama iš ligoninės sparno ir bėga link draugų, ji apkabina Harį ir paspaudžia ranką Ronui. Tai nebuvo parašyta pagal scenarijų, o jaunoji aktorė sakė, kad jai buvo gėda apkabinti abu berniukus. Ši scena buvo tokia miela, kad buvo palikta filme – ir Ema Watson įrodė, kad geba šiek tiek pranašauti.

Liežuvio plakimas

Filme „Haris Poteris ir Ugnies taurė“ Bartis Susitraukėlis jaunesnysis turi baisų įprotį spragsėti liežuviu ir laižytis lūpas. Šis elgesys nebuvo aprašytas knygose ar scenarijuje – tai buvo Davido Tenanto idėja. Labai atidūs žiūrovai galėjo atspėti, kad Rukna nėra tikras, nes jo burnos judesiai buvo tokie patys kaip Susitraukėlio.

Svajonių tandemas

Kas galėjo pagalvoti, kad Helenos Bonham Karter ir Emos Watson tandemas yra būtent tai, ko mums reikėjo? Žiūrint Smirdžių dvare vykstančią sceną, kurioje Belatriks kankina Hermioną, stingsta kraujas. Aktorės šioje scenoje improvizavo gavusios leidimą iš režisieriaus.

„Kokią tiksliai funkciją atlieka guminė antis?“

Antrajame filme, kai Haris atvyksta į Landynę ir sutinka Artūrą Vizlį, jis užduoda jam absurdišką klausimą: „Kokią tiksliai funkciją atlieka guminė antis?“. Šios replikos nebuvo scenarijuje, ją improvizavo Markas Viljamsas. Kiekviename naujame dublį jis užduodavo dar keistesnį klausimą. Tačiau galiausiai filme liko klausimas apie guminę antį.

Tamsos valdovo apkabinimas

Viena nejaukiausių scenų filmuose apie Harį Poterį yra ta, kurioje Voldemortas paprašo Drako prieiti prie jo ir jį apkabina. Drakas turėjo praeiti pro Tamsos valdovą, tačiau Ralphas Fiennesas nusprendė apkabinti aktorių Tomą Feltoną. Toks įvykių posūkis labai nustebino Feltoną, o emocijos, kurias matote jo veide, yra visiškai tikros.

Liucijus Smirdžius beveik užbaigė antrąją filmo dalį

Džeisonas Izaokas (vyras, suvaidinęs Drako tėvą) beveik panaudojo „Avada Kedavra“ prieš Harį. Aktorius improvizavo ir pradėjo sakyti kažką panašaus į „Avada…“, bet Dobis laiku jį sustabdė.

Dar viena Voldemorto paslaptis

Didžioji dalis Voldemorto paskutinės kalbos, pasakytos užkariavus Hogvartsą, buvo Ralpho Fienneso improvizacija. Aktorius originalų tekstą keitė improvizuodamas ir kiekviename naujame dubliavime sakydavo vis kitaip. Ta diena buvo ilga ir varginanti, todėl Fiennesas tai darė, kad scena būtų energingesnė.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto