Filmas „Džentelmenai renkasi blondines“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Marilyn Monroe, 1953 m. debiutavo kino teatrų viršūnėse. Aktorė suvaidino „kvailą blondinę“ ir sudainavo kultinę šio filmo dainą „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“. Supažindinsime jus su šio klasikinio filmo kūrimo istorija.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Iš pradžių pagrindinę heroję Lorelę turėjo vaidinti kita aktorė Betty Grable. Tačiau filmo kūrėjai, taupydami pinigus, šį vaidmenį patikėjo Marilyn Monroe. B. Grable tuo metu buvo viena geriausiai apmokamų aktorių, jos honoraras tuo metu būtų siekęs apie 150 000 JAV dolerių. Tuo tarpu Monroe gavo gerokai mažiau tik 18 000 JAV dolerių. Be to, Marilyn tuo metu jau buvo gerai žinoma dėl vaidmens filme „Niagara“.

© How to Marry a Millionaire / Twentieth Century Fox, © Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Marilyn Monroe ir Jane Russell (vaidinusi Lorelei kompanionę Dorothy) ekrane dažnai vaidino visiškai sinchroniškai. Joms padėjo choreografas, kuris sinchronizuodavo jų šokius. Ir moterys visą laiką vaikščiojo vienodu žingsniu, nes režisieriai taip sukūrė choreografiją specialiai.

Russell ir Monroe, apsirengusios purpuriniais drabužiais įžanginio numerio dainos „Little Girl from Little Rock“ atlikimo metu, energingai vaikščiojo laiptais aukštyn ir žemyn ant kulniukų. Džeinė buvo atsargi ir laikė žvilgsnį įsmeigusi į žemę. Priešingai, Marilyn niekada neteko matyti žiūrinčios žemyn.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Filmavimo aikštelėje Marilyn Monroe ir Jane Russell tapo draugėmis. Russell viename interviu teigė, kad Monroe labai jautriai reagavo į viską, taip pat ir į filmavimo aikštelėje dirbančių vyrų grubumą. Sunkiomis akimirkomis Jane buvo vienintelė, kuri galėjo priversti Marilyn ir toliau filmuotis.

Epizodas, kuriame Dorotė įkrenta į baseiną, nebuvo planuotas, jis įvyko atsitiktinai. Tačiau režisierius, pamatęs šią sceną, nusprendė ją palikti filme.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Filme naudojamas laivas yra tas pats, kuris buvo naudojamas filme „Titanikas“ (1953 m.),  jis buvo atnaujintas, kad atrodytų kaip SS „Ile de France“, kuris filme aiškiai įvardijamas.

Marilyn Monroe pasirodymas per legendinę dainą „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ (liet. deimantai yra geriausi merginos draugai) galėjo būti griežtesnis. Aktorė turėjo vilkėti tinklinę suknelę, papuoštą deimantus imituojančiais akmenukais. Tačiau buvo nuspręsta, kad ši apranga per daug atvira, ir Marilyn galiausiai dainavo vilkėdama fuksijų spalvos suknelę.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox, © 20th Century Fox / Wikipedia

Paskutiniame interviu Marilyn Monroe teigė, kad studijos vadovai filmavimo metu buvo nepagarbūs jos atžvilgiu. Tai atsispindėjo net jos ir Jane Russell atlyginimų skirtumu. Russell gavo 11 kartų didesnį atlyginimą nei Monroe: 200 000 dolerių prieš 18 000 dolerių. Nepaisant to, Marilyn puoselėjo šiltus jausmus Jane.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Per dainos „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ atlikimą visi šokėjai buvo priversti ant galvų užsidėti juodus tinklelius. Tai buvo padaryta specialiai dėl Marilyn Monroe, nes pagal filmo kūrėjų planą ji turėjo būti vienintelė blondinė. Netgi vyrų atlikėjų šviesūs plaukai buvo užmaskuoti nudažant juos pilkai.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Amerikiečių rašytoja ir scenaristė Anita Loos parašė romaną, kuris įkvėpė šį filmą. Tačiau filmo ir knygos siužetai labai skyrėsi. Pavyzdžiui, romane Dorotėja savo kelionėse nesutinka privataus detektyvo.

Romane, ji iš pat pradžių sutinka neturtingą žurnalo redaktorių. Lorelė galų gale lieka ne su vyru, kuris sumokėjo už jos kelionę, o su nauju pažįstamu, kuris žada sumokėti už filmą, kuriame ji vaidina.

Tommy Noonanas, Monroe bendražygis, vaidinęs jos atliekamo personažo sužadėtinį, nemėgo jos bučiuoti. Vienam filmavimo grupės nariui jis apibūdino bučinį taip: „tarsi būtum prarytas gyvas“. Apie tai sužinojusi Monroe taip susirūpino, kad puolė į ašaras ir užsidarė grimo kambaryje. Kolegoms prireikė daug laiko, kad ją nuramintų ir įkalbėtų tęsti darbą.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Praėjus dvejiems metams po debiuto buvo nuspręsta sukurti panašia koncepcija paremtą filmą. Po „Džentelmenai renkasi blondines“ sekė „Džentelmenai veda brunetes“. Šiame filme taip pat vaidino Jane Russell, nors ir be Marilyn Monroe.

Šio filmo siužetas neturi nieko bendra su garsiuoju originalu. Tai istorija apie 2 Brodvėjaus aktores, pavargusias nuo gyvenimo Niujorke. Jos išvyksta į Prancūziją siekti karjeros ir susirasti vyrų.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

1949 m. Brodvėjuje įvyko miuziklo „Džentelmenai renkasi blondines“ premjera. Pagrindinį vaidmenį atliko aktorė Carol Channing, kuri pirmoji sudainavo dainą „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“. Tačiau filmo ekranizacijos kūrėjai niekada nesvarstė Channing kandidatūros vaidinti Lorelę filme.

Filmo pabaigoje, kai Monroe kalbasi su savo sužadėtinio tėvu, ji ištaria garsiąją eilutę: „Galiu būti protinga, kai tai svarbu, bet daugumai vyrų tai nepatinka“. Šį sakinį Monroe sugalvojo pati.

© Gentlemen Prefer Blondes / Twentieth Century Fox

Iš pradžių buvo planuota, kad vietoj Monroe ir Russell dainuos kitos merginos. Marilyn balsas iš pradžių buvo laikomas juokingu. Tačiau išklausę dainuojančių aktorių įrašų, filmo kūrėjai persigalvojo ir viską paliko taip, kaip buvo suplanuota iš pradžių.

Profesionali dainininkė Marni Nikson dainavo tik kelias dainos  „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ eilutes, kurios reikalavo operinio atlikimo. Beje, būtent Nikson iš pradžių pripažino, kad nėra geresnio balso už Monroe.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto