Filmas „Keršytojai: Pabaiga“ (2019) užbaigė vadinamąją trečią Marvel kino studijos fazę. Nuo tada Marvel fanai (ir ne tik) nekantraudami laukė, kas bus toliau. „Keršytojų“ istorija baigėsi, tačiau gerbėjų pamilti superherojai negali būti taip paprastai pamiršti. Be to, vienams veikėjams tai buvo pabaiga, o kitiems – tik pradžia. Norėdama užbaigti tam tikrų veikėjų istorijas, o pradėti kitų, Marvel kino studija pradėjo leisti serialus, kuriuose sutinkami mums jau gerai pažįstami veikėjai, bei pristatomi nauji, be abejo, ateityje turėsiantys didelę reikšmę superherojai. Gera žinia visiems mūsų žiūrovams, kad Disney+ platforma startavo Lietuvoje birželio 14-tą ir yra pasiekiama vos už 7,99 euro per mėnesį arba 79,90 euro per metus.

serialo “Moon Knight” plakatas / Disney+

Moon Knight

Šių metų kovo 30 d. Disney+ platformoje pasirodė vienas drąsiausių ir netikėčiausių MCU serialų – „Moon Knight“. Viešinant serialą buvo pabrėžiama, kad tai pirmasis bandymas superherojų pasaulyje pristatyti pagrindinį veikėją, kuris kenčia nuo psichikos ligos. Tai iš tikro nėra tiesa, nes bent keli MCU superherojai vienu ar kitu metu kenčia nuo potrauminio streso sindromo (Wanda, The Winter Soldier, Captain America), depresijos (Thor), panikos atakų (Tony Stark). Geriau sakykime, kad psichikos liga – disociacinis asmenybės sutrikimas – seriale „Moon Knight“ tampa ne tik epizodiniu ar laikinu nepatogumu pagrindiniams veikėjams, bet turi didelės įtakos siužeto linijai.

Styvenas Grantas yra paprastas, kuklus, gerų manierų vyras, dirbantis viename dideliame Londono muziejuje. Deja, jis nuolat kenčia nuo atminties praradimo epizodų, kurių kilmės neįstengia paaiškinti. Netikėtai Styvenas sužino, kad kenčia nuo disociacinės asmenybės sindromo ir savo kūnu dalijasi su laisvai samdomu kariu Marku Spektoru. Styveno/Marko bandymai išspręsti su Egipto dievais susijusią konspiraciją ir sudėtingi tapatybės klausimai yra svarbiausi šio serialo konfliktai.

Serialas filmuotas Budapešte, Jordanijoje, Slovėnijoje bei Atlantoj, Džordžijoj. Įdomu tai, kad Oskaras Aizekas vaidindamas Styveną ir Marką kalbėjo naudodamas skirtingus akcentus, nors pats aktorius žinisklaidai teigė, kad britišką, Styveno akcentą jis laiko nepavykusiu. Taip pat, tai jau trečias kartas, kai Oskarui tenka vaidinti Jordanijos Wadi Rum dykumoje.

Pagrindinį vaidmenį (o gal geriau sakyti „vaidmenis“?) atlieka Oskaras Aizekas (Oscar Issac), žiūrovams pažįstamas iš tokių frančizių kaip „Žvaigždžių karai“, „Iksmenai“, mokslinės fantastikos filmų „Sunaikinimas“, „Kopa“. Kritikai itin teigiamai įvertino šį vaidmenį, teigdami, kad tai apskritai vienas geriausių vaidybos Marvel kino ir serialų visatoje pavyzdžių. Liaupsių sulaukė ir kiti serialo aktoriai. Holivudo senbuvis Itanas Houkas (Ethan Hawke) ir naujokė Mei Kalamavi (May Calamawy) kritikams taip pat patiko. Beje, Itanas Houkas sutiko seriale vaidinti net neskaitęs scenarijaus – tokia jau ta Marvel galia.

Tai yra kitoks Marvel serialas, galbūt nustebinsiantis net visko mačiusius šios kino studijos gerbėjus. Viena vertus, veiksmas vyksta Egipte, o žiūrovas iš arti supažindinas su Egiptologijos terminais, todėl šia prasme „The Moon Knight“ suteikia daugiau mokslinio turinio, nei kiti Marvel serialai. Kita vertus, šiame seriale daugiau smurto ir kraujo, kurio įprastai Marvel turinyje matome labai mažai. Toks įdomus balansas tarp rimties ir banalumo.

Serialo “WandaVision” kadras / Disney+

WandaVision

WandaVision“ yra pirmasis Disney+ pasirodęs Marvel kino studijos serialas, tęsiantis superherojų Vandos Maksimof/Raudonosios Raganos (Scarlet Witch) bei Vižiono (Vision) nuotykius, pasibaigus „Keršytojų“ istorijai. Vanda yra viena galingiausių Marvel visatos superherojų, o jos istorija po „Begalybės karo“ buvo nepabaigta, todėl nieko nuostabaus, kad serialas apie jos ir Vižiono gyvenimą, įveikus Tanosą, greitai pasiekė žiūrovus.

Taigi, Vanda ir Vižionas mėgaujasi ramiu, įprastu šeimyniniu gyvenimu tradiciškai amerikietiškame užmiestyje. Viskas iš pirmo žvilgsnio yra tobula – puikūs tarpusavio santykiai, didelis, jaukus namas, draugiškai kaimynai. Tačiau tai nebūtų superherojų serialas, jei viskas būtų tik gera ir gražu. Pamažu Vanda ir Vižionas supranta, kad ne viskas yra taip, kaip atrodo. Idealus šeimos gyvenimas slepia kraupią tiesą.

Elžbietos Olsen (Elizabeth Olsen) vaidinama Raudonoji Ragana buvo puikiai įvertinta tiek Marvel fanų, tiek populiariosios kultūros kritikų. Šiais metais pasirodęs „Daktaras Streindžas beprotybės visatoje“ jau visiškai įtvirtino Raudonają Raganą kaip vieną galingiausių Marvel veikėjų. Tikimasi, kad šis personažas ir toliau išliks vienu mylimiausių, nes erdvės naujoms istorijoms tikrai yra. Polo Betanio (Paul Bettany) Vižionas – kaip visada žavingas, super intelektualus androidas taip pat pavergęs fanų širdis. Seriale pasirodo ir Ketrin Hana (Kathryn Hahn), kurios veikėja tapo tokia populiari, kad šiuo metu yra kuriamas atskiras, tik šiam personažui skirtas serialas. Spekuliuojama, kad jame pasirodys ir Elžbieta Olsen. Maloniai nustebins Kat Denings (Kat Dennings) veikėja Darsi, žinoma iš „Toro“ filmų bei Randalio Parko (Randall Park) personažas, žiūrovui pažįstamas iš „Skruzdėliuko“.

Kaip ir daugelio kino filmų bei serialų pastaruosius kelis metus, „WandaVision“ produkcijos procesai buvo paveikti kovid pandemijos. Serialo kūrimas buvo nutrūkęs daugiau nei pusei metų. Įtariama, kad tai serialo kūrėjams neleido pasiekti trokštamo rezultato, o to pasekoje, serialo finalinė serija išėjo visai nevykus. Tačiau net ir su nevykusia finaline serija, šis serialas buvo nominuotas net 23 „Emmy“ apdovanojimų kategorijose ir laimėjo trijose: geriausių kostiumų mokslinės fantastikos/fantazijos žanrų kategorijoje, geriausios muzikos ir dainos, bei geriausio produkcijos dizaino pusvalandžio trukmės epizodų kategorijoje. Iš viso serialas sulaukė 115 nominacijų įvairiuose apdovanojimuose, ir laimėjo 34.

Keli įdomūs faktai: Polo Betanio „Vižiono“ veidas nespalvotiems epizodams buvo nugrimuotas mėlyna spalva, kuri žiūrovų ekranuose geriau atrodo žiūrint nespalvotą epizodą. O nespalvoti epizodai egzistuoja todėl, kad kiekvienoje serijoje mes matome skirtingų amerikietiškos televizijos laikmečių stilių. Na, o pirmieji serialai buvo nespalvoti. Pirmasis epizodas taip pat buvo nufilmuotas prieš gyvą auditoriją, kaip buvo įprasta seniau.

Serialo “The Falcon and the Winter Soldier” kadras / Disney+

The Falcon and the Winter Soldier

Jau filmo „Keršytojai. Begalybės karas“ pabaiga leido mums suprasti, kad Sakalas (The Falcon) ir Žiemos kareivis (The Winter Soldier) kažkur kažkaip, bet bus įtraukti į bendrą istoriją, bendrą konfliktą. Ilgai laukti neteko. Po „WandaVision“ serialo netrukus Disney+ išleido ir „The Falcon and the Winter Soldier“, kuriame matome veikėjus, kurie nuo pat pradžių ne itin simpatizavo vienas kitam. Bet, kaip sakant, nuo likimo nepabėgsi, o Marvel, panašu, nusprendė superherojų vakuumą, susidarusių Kapitonui Amerikai išėjus į pensiją, užpildyti būtent šiuo duetu.

Keršytojai. Begalybės karas“ filmo pabaigoje Kapitonas Amerika atiduoda savo žymųjį skydą Semui Vilsonui (Sam Wilson), be abejo, parodydamas, kad kitas Kapitonas Amerika turėtų būti jis – Semas. Praėjus šešiems mėnesiams po to, kai superherojai įveikė Tanosą ir grąžino pusę visų gyvų būtybių į gyvenimus, Semas ir Bakis (Bucky Barnes) abiems netikėtai, bet kartu pakliūna į pasaulinę misiją, kurios tikslas – kovoti su naujai susiformavusia ir radikaliai nusiteikusia grupuote „The Flag Smashers“. „The Flag Smashers“ tiki, kad pasaulyje viskas buvo geriau, kai jame buvo perpus mažiau žmonių, o tai, kad likusi pusė buvo sugrąžinta sukėlė daug papildomų įtampų ir taip jau įtemptame pasaulyje. A, ir beje, „The Flag Smashers“ turi super kareivio serumą, kuris suteikė galias tiek Kapitonui Amerikai, tiek Žiemos kareiviui, tad juos įveikti nėra taip lengva.

Seriale sutinkami ir kitų veikėjai iš „Kapitono Amerikos“ trilogijos. Kapitono Amerikos romantinis interesas – buvusi S.H.I.E.L.D. agentė Šeron Karter (Sharon Carter, vaidina Emily VanCamp) taip pat vaidina svarbų vaidmenį serialo istorijoje. Gal kiek netikėtai, bet Semas ir Bakis į kompaniją pasiima ir „Kapitono Amerikos: Pilietinio karo“ pagrindinį blogiuką – Helmutą Zemo, kurį puikiai suvaidina Daniel Brul (Daniel Brühl). Taigi, aktorių komanda išties puiki. Vakandos ir „Juodosios panteros“ gerbėjai taip pat neliks nusivylę – paskui Semą ir Bakį į misiją įsivelia ir Vakandos specialiosios pajėgos Dora Milaje.

Komiksuose Semas Vilsonas yra iš New York miesto, bet serialo kūrėjai nusprendė Semo kilmės vietą pakeisti į Luizianą, nes aktorius Antoni Maki (Anthony Mackie) yra iš Luizianos. Toks pakeitimas aktoriui leido geriau įsijausti ir suprasti Semą. Taip pat, iš pradžių nebuvo planų į istoriją įtraukti Helmutą Zemo, tačiau aktoriaus Daniel džiaugsmui, šie planai buvo pakeisti. Viename interviu jis taip pat teigė, kad pagaliau galės dėvėti tokią veikėjo kaukę, kokia ji yra komiksuose.

Pavargusiems nuo magijos ir burtų, šis serialas – pats tas. Jame daugiau gyvo veiksmo, „senų gerų muštynių“ scenų, greičio, mašinų, ir labai gerai veikiantis pagrindinių veikėjų duetas. „The Falcon and the Winter Soldier“ turėjo būti pirmasis MCU serialas po „Keršytojai. Begalybės karas“, bet didelė produkcijos dalis buvo nukelta dėl pandemijos ir kitų problemų, pvz, planuota filmuoti Puerto Rike, kai šalį sukrėtė du dideli žemės drebėjimai, todėl vietoj Puerto Riko buvo filmuojama Prahoje.

Serialao “Hawkeye” kadras / Disney+

Hawkeye

Sakalo akis (Hawkeye) juokais buvo vadinamas mažiausiai vertingu „Keršytoju“, nes neturi jokių superherojams įprastų nežemiškų galių, turi tik lanką ir strėlių. Bet panašu, kad Klintas Bartonas (Clint Barton) dar turi ką papasakoti, net jei ir nėra pats galingiausias superherojus. Išleistas praėjusių metų lapkričio 24 d. „Hawkeye“ nuteikia šventėms, nes serialo veiksmas vyksta ikikalėdiniu laikotarpiu. Kas gali būti geriau nei šventes pasitikti su mylimais superherojais ir Andi Viliams (Andy Williams) „It‘s the most wonderful time of the year“?

Serialas „Hawkeye“ pristato ir vieną geriausių šaulių iš lanko Marvel komiksuose veikėją – Keitę Bišop (Kate Bishop). Keitė Bišop yra didžiausia Sakalo Akies fanė, todėl negali patikėti savo sėkme, kai netikėti įvykiai ją suveda su pačiu Sakalo Akimi. Nors iš pradžių Sakalo Akis nenoriai bendrauja su Keite, bet netrukus supranta jos potencialą. „Hawkeye“ galima laikyti komedijiniu daug labiau nei kitus Marvel serialus. „WandaVision“ yra beveik eksperimentinė drama, „The Falcon and the Winter Soldier“ – veiksmo serialas, „Loki“ ir „Moon Knight“ – tarsi neapibrėžiamo žanro. Apie „Hawkeye“ galima drąsiai galvoti kaip apie komediją.

Džeremis Reneris (Jeremy Renner), vaidinantis Sakalo Akį, žiūrovams pažįstamas jau nuo 2012 m. Keitę Bišop vaidinanti Heili Stainfyld (Hailee Steinfeld) – jaunosios kartos aktorė, bet jau pasižymėjusi didelio biudžeto filmuose, pvz. „Transformerių“ frančizės filme „Kamanė“ atliko pagrindinį vaidmenį. Džeremi ir Keit puikiai atrodo bei vaidina kartu, o tai itin patiko kino kritikams. Prie komandos prisijungė ir žymi amerikiečių aktorė Vera Farmiga, kritikų gerai įvertinta daugelyje filmų ir serialų. „Vyšnia ant torto“, jei taip galima sakyti, yra Vincento D’Onofrio (Vincent D’Onofrio) pasirodymas. Jis Marvel fanams žinomas iš kito itin gerai įvertinto MCU serialo „Drąsiaširdis“ (Daredevil). Tai, kad jo personažas Vilsonas Fiskas (Wilson Fisk) pasirodė „Hawkeye“ seriale suteikė fanams viltiems, kad į mažuosius ekranus sugrįš ir kiti superherojai iš MCU serialų, kurtų „Netflix“ platformai: Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage ir kt.

Įdomu tai, kad Vera Farmiga (ji vaidina Keitės mamą) pati yra lankininkė, todėl ilgai nedvejojo ir sutiko vaidinti seriale, kuriame strėlės ir lankai yra pagrindiniai superherojų ginklai. Kalbant apie strėles, galima paminėti, kad, nors ir keistai skamba, bet Heili Stainfyld nesitikėjo, kad filmavimo metu šaudys iš tikro lanko ir tikrų strėlių. Heili taip pat vaidina kitą Marvel superheroję – na, ji įgarsina Gven (Gwen) iš animacinio filmo „Žmogus-voras: į naują visatą (Spider-Man: Into The Spiderverse).

Hawkeye“ išsiskiria iš kitų Marvel serialų tuo, kad jis labiausiai „žemiškas“: nėra jokios magijos, kosminių objektų ar ateivių. Tik drąsa, draugystė ir pasiryžimas gelbėti pasaulį. Ir nesvarbu, kad tik lanku ir strėlėmis. Vertas dėmesio serialas, jei ieškote lengvesnio Marvel turinio.

Serialao “Loki” kadras / Disney+

Loki

Kad nebūtų kuriamas Marvel serialas apie Lokį – buvo beveik neįsivaizduojama. Juk tai vienas mėgstamiausių francižės personažų – na ir kas, kad blogietis. Bet ar iš tikrųjų Lokis blogietis, arogantiškas, negaliestingas apgavysčių dievas? Į šį ir kitus klausimus bando atsakyti (dabar jau žinoma, kad populiariausias) naujai išleistas Marvel serialas. Neseniai Kevinas Faigi (Kevin Feige), vienas svarbiausių MCU žmonių, pasidalino duomenimis, kad serialas „Loki“ buvo žiūrėtas daugiausiai minučių. Pasirodo, taip dabar skaičiuojamas serialų žiūrimumas. Tai, „Loki“ iš viso buvo žiūrimas 731 milijoną minučių. Nemažai, tiesa?

Norėdami pradėti serialo „Loki“ istoriją, ir vėl turime grįžti prie „Keršytojų. Begalybės karo“ filmo. Žinome, kad Lokį šiame filme sutinkame, kuomet mūsų superherojai nukeliauja į praeitį – į 2012 m. New York, kuriame vyko mūšis su pagrindiniu serialo veikėju ir jo ateivių armija. Taip pat žinome, kad superherojų suimtas Lokis, naudodamasis teseraktu iš įvykio vietos pabėga. Na, o tada ir atsiduriame serialo veiksme.

Lokis netikėtai suimamas dar kartą. Šį kartą paslaptingos biurokratinės organizacijos, pavadinimu „Time Variance Authority“, kurios pagrindinė užduotis yra saugoti nuoseklią laiko tėkmę. „Time Variance Authority“ egzistuoja už laiko ir erdvės ribų, todėl apie ją superherojai absoliučiai nieko nežino. Lokis sužino, kad greitai bus „ištrintas“, nes yra tik vienas iš daugelio Lokio variantų, kurie nepriklauso pagrindinei laiko tėkmei. Taigi, serialas iš principo kvestionuoja tai, ką žiūrovai supranta ir galvoja apie laiką, ir iš filosofinės perspektyvos pateikia itin įdomių įdėjų. Šių filosofinių klausimų apie laiką bei tapatybę epicentre Lokis ir atsiduria.

Tomas Hidlstonas (Tom Hiddleston) Lokio vaidmenyje yra tiesiog nepakartojamas. Lokio kompanionas serialo įvykių sukūryje – Agentas Mobijus (Agent Mobius) ir šiam vaidmeniui puikiai parinktas daugeliui iš komedijinio žanro žinomas aktorius Ovenas Vilsonas (Owen Wilson). Ovenas viename interviu prisipažino, kad iki šio vaidmens apie MCU kino studijos filmus ir serialus beveik nieko nežinojo, todėl Tomas jam ir kitiems „MCU naujokams“ vedė vadinamąsias „Lokio pamokas“, kurių metu pasakodavo apie MCU istoriją ir mitologiją. Tomas atrodo tikrai atsidavęs Marvel visatos aktorius. Beje, šiuo metu kuriamas antras serialo sezonas, tad Lokį matome tikrai ne paskutinį kartą.

Tai yra vizualiai galbūt įspūdingiausias Marvel serialas. Režisierė Keit Heron (Kate Herron) teigia vizualinio įkvėpimo ieškojusi tokiuose filmuose kaip Metropolis (1927), Blade Runner (1982), ir The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (2005). O Atlanta Marriott Marquis viešbučio vidaus interjeras buvo pasirinktas vaizduoti „Time Variance Authority“ organizacijos būstinę.

Loki“ serialo įvykiai tiesiogiai prisideda prie to, kas nutinka „Žmogus-voras: nėra kelio atgal“ ir „Daktaras Streindžas beprotybės visatoje“ filmuose. Be „Loki“ nebūtų ir šių istorijų.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto