Pasirodžius lietuviškai dubliuotos nuotykių komedijos visai šeimai „Dičkis šuo Klifordas“ (angl. „Clifford the Big Red Dog“) anonsui, kino gerbėjus nustebino fotorealistiškai atrodanti jų mėgstamo raudonojo šuns versija.

Filmas sukurtas remiantis populiariomis Norman Bridwell knygomis vaikams, bet kai režisierius Walt Becker pagrindiniam filmo herojui parinko natūralistinį, tamsiai raudonos spalvos atspalvį, jis sukūrė vizualiai išskirtinį personažą. Kai kuriems kino gerbėjams pasirodė, kad tai per daug realistiška. Kiti komentavo, kad filmo Klifordas puikiai atitinka knygose aprašytą „mielą šunelį“.

Nuotraukos: Paramount Pictures

Tačiau kai internete pasirodė paparacių nuotraukos iš nuotykių komedijos „Dičkis šuo Klifordas“ filmavimo aikštelės, paaiškėjo gudrybė, kaip iš tiesų atrodė beveik 3 metrų aukščio skalikas. Kadangi realybėje Klifordo dydžio šunys neegzistuoja, kūrybinė komanda naudojo didelį raudoną egzoskeletą, kurį valdė du lėlininkai.

Lėlininkai Rowan Magee ir Jon Riddleberger taipogi avėjo derančius raudonus batus ir avėjo šortus iki kelių ir nešiojo šuns kūną po Niujorką (JAV). R. Magee ir J. Riddleberger pradėjo vaidinti koledže, bet vėliau, baigę studijas, pasuko į lėlių teatrą. Išnaudodami savo teatro išsilavinimą, jie išmoko dirbti sceniniuose pasirodymuose.

Nuotraukos: Paramount Pictures

Ir nors paparacių nuotraukos atskleidė Klifordo paslaptį, pasaulis pagaliau sužinojo apie meistrišką lėlininkavimo amatą.

„Buvo smagu, kad tie vaizdai atsidūrė internete.“ – sako lėlininkas Jon Riddleberger. „Buvo smagu atskleisti: „Štai kaip tai daroma“.

Paklausti, kaip gavo šį darbą, lėlininkai atsakė, kad atsidūrė tinkamoje vietoje tinkamu laiku, tiesiog atsakydami į lėlininkams skirtą skelbimą.

„Tai nebuvo atranka, mes net nematėme egzoskeleto. Jie tiesiog paaiškino, kaip tai atrodys.“ – sako Rowan Magee. „Tai skambėjo fiziškai sudėtingai – beveik 35 kilogramus sverianti kuprinė ir nuo aštuonių iki keturiolikos valandų darbo dienos, pertraukėles praleidžiant sunkvežimio priekabos gale.“

Nuotraukos: Paramount Pictures

Egzoskeletas iš pradžių turėjo ausis ir uodegą, kad atrodytų draugiškesnis, tačiau šios detalės buvo pašalintos, kad būtų sumažintas vaizdo redagavimas po filmavimų.

Abu lėlininkai pakaitomis nešė priekinę dalį, nes ji svėrė beveik 35 kilogramus.

„Mums abiem buvo svarbu galėti tai padaryti, jei kuris nors pavargtume.“ – sako J. Riddleberger.


Kadangi filmas pasakoja apie didelį šuniuką, numatomas tęsinys gali reikšti dar didesnį šunį. Bet tai lėlininkų negąsdina.

„Tiesiog penki lėlininkai vienu metu. Darysiu daug atsispaudimų.“ – sako R. Magee.

Lietuviškai dubliuota nuotykių komedija „Dičkis šuo Klifordas“ kinuose nuo sausio 7 d.

Video rekomendacijos:

Naujienos iš interneto